bugün

entry'ler (15)

besame mucho

yesterday'den sonra en çok yorumlanan şarkıdır. yüzlerce versiyonu mevcuttur. öp beni, beni
defalarca öp bu gece son gecemiz olacakmış gibi, op beni, beni defalarca öp seni sonrasında kaybetmekten korkuyorum *

ipod classic

diğer ipod modellerine göre ses kalitesi hissedilebilir derede kaliteli olan cihazdır. uzun yolculukların vazgeçilmezidir. kendi kulaklığı dışındaki kulaklıklarla şaşırtıcı sonuçlar verir. büyüktür ama candır.

guangzhou

çin'in guangdong eyaletinin başkentidir. çok fazla tarihi ve doğal güzellikleri olmamasına rağmen güzel bir şehirdir ve sürekli gelişmektedir. köy yolları bile 3 gidiş 3 geliş şeklinde yapılmıştır. ocak ayında sadece 10 gün 10 derecenin altına düşer, sonrasında tshirtler giyilir. felaket sıcaktır. 4 saat sağanak yağış yağsa da pek su birikintisi görülmez. mandarin çincesi yerine cantonese çincesi konuşulsa da ticaret bölgesi olması nedeniyle diğer eyaletlerden çok fazla göç almıştır.

meşhur türk yalanları

hala marsa gidemeyişimizin temel unsurlarındandır. en büyüğü yurtdışından dönüşlerde n kadar hatun götürdüm yalanıdır. gidilen ülkedeki insanları da yanlış tanıtır bunlar. bu türlerden uzak durmak lazımdır.

stribor kusturica

stribor kusturica and the prisoners adlı grubuyla zavet filminin müziklerini yapmış emir kusturica filmleri müzisyeni, oyuncusu tosuncuk. yeni albümleri sabırsızlıkla beklenmektedir.

karr

komşunun çalışkan oğlu kitt'e tepki olarak yeniden canlanmış hırslı otomobil. hem sesi hem görüntüsü kitt'ten daha güzeldir. bir bölümde michael'ı bunun elinden zor almışlardır.

figli di madre ignota

spagetti balkan türünde hoş şarkıları olan italyan bir müzik grubudur. son derece eğlencelidir.

tavadas soham

zavet filminin soundtrack albümünde bulunanan, olmadık anda bulutların üzerine çıkaran şarkıdır. stribor kusturica and the prisoners tarafından seslendirilmiştir.

beliz

en güzel iki kız isminden biridir. gideni yüzde buruk bir gülümseme bıraksa da gelecek olanı daimi bir mutluluk bırakacaktır.

radyo tangoitu

tango hakkında çok geniş bilgilerin, ses kayıtlarının yer aldığı güzel sitenin radyosudur. yaş ortalaması yüksek ancak bir o kadar da neşeli, deli dolu güzel insanların yayın yaptığı radyodur. kurucusu tangoya gönülden bağlı şeker biridir, tango programları ve yapıtığı mixler kesinlikle dinlenmelidir. sadece tango değil birçok türde yayın yapan programları mevcuttur. özellikle eski şarkıları sevenler için bulunmaz hint kumaşıdır.

zeynep

bazen aşk, bazen mutluluk, bazen güzellik demektir.

demester

hayatımda bulunan en önemli kişilerden bir tanesi olan yazmayan yazar.

zavet

diğer kusturica filmlerine göre gezici orkestra olayının biraz hafif kaldığı güzel bir film. film müzikleri emir kusturica'nın oğlu stribor kusturica tarafından yapılmıştır.

emir kusturica and the no smoking orchestra

eski adı zabranjeno pusenje olan yugoslav rock grubu. nelle karajilic önderliğinde döktürmektedirler. moral bozukluğuna birebirdir.

axis

70'lerden kalma yunanlı progressive rock grubudur. sewer down inside albümü ve şarkısı takdire şayandır. rock'tan bir anda jazz'a geçiş yapar.