bugün

entry'ler (18)

susturucu

yeni bir yazar ismidir. (bkz: şişt) hoşgelmişimdir.

fevzi çakmak atatürk e göre daha iyi komutandı

annen babandan daha iyi bir erkekti ile aynı kapıya çıkan kelime grubu. bunu da kabul et o zaman.

eyleme giderken yanında molotof taşıyan gösterici

sıradan bir gösterici.
(bkz: nefes alan insanlar)

atatürkün öz oğlu

bence biz türk gençlerinin içinde olduğu sınıftır. ancak bilimsel ele alınırsa şaşırtan haberlerde yer alan bilgilerle ; abdurrahim tuncak
http://www.toplumsalhafiz...n-bir-oglu-daha-vardi.php

bugün fenerbahçe için ne yaptın

aslında neye taparsan hergün günde 'farketmez' vakit bir iş yapılır, bu da o mantıktan yola çıkılan bir sorudur.
(bkz: bugün galatasaray için ne yaptın)

bugün galatasaray için ne yaptın

galatasaraylıların kendilerine hergün sorması gereken sorudur. biletlerin 100 lira takımın 14. olduğunu düşününce verilen yüz liranın günde 15 lira falan yapar, 15.* takıma günde 15 lira yeterlidir. *

kapalıyız abi

defolun esnaf ağızıdır. kibar tabi.

-müsayit değilim mösyö adınızı ve biraz da para bırakırsanız iyi olur. döncem ben sana.
-hıı?
-iyi günler.

-beyfendi ben bişi alıcaktım.
-ne alcan hemşerim.
-çocuğa iki sakız.
-hee. kapalıyız abi.

madridli

hangi madrid * bilmediğim ama madrid büyük elçisi olabilecek komik yazar. (bkz: al gutiyi ver mesutu)

nasa üssü vs pilav üstü

insalık açısından baktığımızda pilav üstünün kazanacağı karşılaştırmadır.* * * *

uludağ sözlük ün ilk entrysi

heralde şöyle olan entrydir:
ben ilk yazarınızım. hoş gelmişim. kime söylüyorum beeen?!

kavimler göçü

türklerin ilk çağ kapayıp çağ açma hareketidir.
(bkz: istanbul un fethi)
(bkz: kavimler götü)

kechi

klavyeye dikkat araya birki harf fazladan sokmuşsun dediğim komnşlk * yazar.

charlie chaplin e gülebilen ezik tip

ezikliği başka bi konudan olacağını sandığım insan. çünkü kaç yılında yaşayıp tüm dünyada tanınıp güldürüyosa helal olsun diyeceğim adam charlieem

ülkemizdeki siyaset problemleri

çocukken çözdüğüm havuz problemlerinden beter problemlerdir.

büyük çelişkiler

Bazen bilerek bazen yanlışlıkla yapılan sözler ya da olaylardır.
örneğin; ''ben iki şeyden nefret ederim; bir ırkçılıktan iki zencilerden.''

nükleer santrallerin yararları

olmayan şeydir.
ya da yararından çok zararı olduğunu belirtmek isterim. santrallerin ülkelerde yaygınlaşmasıyla çocukların etkileneceği kesindir. mesela nükleer başlıklı kız hikayelerini okuruz çocuklara. (okuyacak çocuk bulabilirsek tabi.)

öyle bir geçer zaman ki

son zamanlarda dizi olarak da konuşulsa üniversite sınavlarını hatırlatan kelime topluluğu.

sportif meclis

tbmm'nin seçimlerden sonra alacağı haldir.
yanılmıyorsan akp 24 sporcuyla meclis birincisi. zaten türkiye ligleri tarihinin en çok gol atan sporcusu hakan şükür mecliste * .