bugün

entry'ler (1)

polis ve eylemci korkusu

Öncelikle merhaba bu konuyu açarken belirtmeliyim ki elim ayagım birbirine karışıyor ben gazi
Mahallesinde yaşıyorum ve burda sık sık eylem çıkar eskiden zerre korkmaziken şimdi gögüs kafesimde
Tuhaf bi his beliriyor bogazıma birşey çıkıyor sanki kalbim hızlı atıyor ve eylemler sakinleşse ve ben uzaklaşsam bile
Atış hızı normale inmiyor elim ayağım birbirine karışıyor bu olay şöyle başladı gene sıradan diyebilecegim bir polisle
Eylemci çatışması evdeyiz annem babam ve ben bir molotofun bir kısmı bizim iş yerine geldi ve pek büyük olmayan ve bıraksak
Baya baya tutuşucak birşeydi babamla indir göz yaşartıcı gaz vardı ben dayanamadım geri döndüm babam söndürdü
işte o gün başladı ozaman 15 yaşındaydım şimdi de 15 yaşındayım ondan önce defalarca gaz bombası dibime düştü
Hatta gezi olayların da tam önümden geçti gaz fişegi 1 adımlık mesafe bile yoktu yani bana çarpmanın eşigine gelmişti
Ama o Yangın olayından sonra büyük birşey olmasa bile o "Akrep" Diye adlandırılan polis aracını görünce elim ayagıma
Dolaşıyor daha önce ufak başladı bu olaylar ama artık bayılıcak gibi oluyorum o yangın olayından sonra defalarca olaylar yaşandı
Silahlı grupların çatışması polise atılan ses bombası gibi şeyler o tam ne bilmiyorum ama çıkarttıgı ses beni sıçaratıyor yerimden
Bizim iş yerimiz var ve kepenk'i çat diye kapatabilecegimiz bir yer degil daha az önce saat 15:00 gibi taşınması gereken eşyaları
Depoya koydum ve babam bu korkuyu fark edince beni eve gönderdi iş yerimiz bizim oldugu için öyle hemen taşınmamızda imkansıza yakın
Vuralan baro başkanının ardından buralar dinmez kolay kolay ve ben her seferinde daha çok korkuyorum dün akşamlin de olaylar yaşandı
Normalde 02:00 gibi yatan biriyimdir ama saat 8 gibi yattım korkudan başa çıkamıyorum şuan saat 15:35 ama kalbimin atışını
Çok net hissede biliyorum pisikolokluk bir hal almak istemiyorum bu korkuyu nasıl yenebilirim fikri olan lütfen söylesin....