entry'ler (15)

şifresiz futbol

Bugün Trabzonspor ile Erzurumspor arasında oynanacak olan hazırlık maçı A Spor'dan canlı olarak yayınlanacak. Maç Saat 16:00'da başlayacak.

exxen

Acun Ilıcalı'nın yeni platformu EXXEN'de yayınlanacak içerikler belli oldu!
1 Ocak'ta açılacak olan platformda iddialı diziler, reality show ve eğlence programları, yarışmalar, çocuk içerikleri ve belgeseller başta olmak üzere birçok farklı proje yer alacak.
DiZiLER
Proje tasarımını Ali Atay'ın üstlendiği, yönetmenliğini Onur Ünlü'nün üstleneceği; başrollerini Haluk Bilginer, Songül Öden ve Ertan Saban'ın paylaşacağı yeni dizi 'Şeref Bey',
Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar, Hazal Türesan ve Aytaç Uşun'un yer aldığı, 8 bölümlük komedi dizisi 'Vahşi Şeyler',
'Ayla' ve 'Müslüm' filmlerinin yapımcısı Mustafa Uslu imzalı, uzun süredir ekranlardan uzak olan Özgü Namal'ın başrolünde yer alacağı 'Hükümsüz' dizisi,
Aleyna Tilki ve Cemal Can Canseven'in başrollerini paylaşacağı yeni müzikal dizi,
Üç zengin ev kadınının hikayesini konu alacak olan 'Zehirli Çiçekler',
ibrahim Büyükak'ın yazıp başrolünde yer alacağı komedi dizisi 'ilginç Bazı Olaylar'
YARIŞMA/PROGRAMLAR
'Next Top Model' yarışmasının Burcu Esmersoy sunumuyla ekrana gelecek olan Türkiye uyarlaması,
Beyazıt Öztürk ve ibrahim Büyükak'lı 'Pişti' adlı şov-magazin programı,
Yeni bölümleriyle Tolga Çevik'li 'Arkadaşım Hoşgeldin' ve Youtube'da ilgiyle takip edilen Gökhan Çınar'lı 'Katarsis' programları,
Ceza ve Sagopa Kajmer'in jürisinde yer alacağı yeni rap yarışması,
Acun Ilıcalı'nın sürpriz projesi ve Enis Arıkan'ın sunacağı talk-show programı
ÇOCUK VE GENÇ
Yayınlandığı dönemin çok izlenen dizilerinden 'Sihirli Annem'in yeni bölümleri,
ilgiyle takip edilen Kral Şakir'den iki yeni çizgi film, Kral Şakir'in yapımcısı Varol Yaşaroğlu imzalı yeni dizi 'Süper Bir Takım' adlı çizgi dizi,
TikTok fenomenleri Semiraminta ve Miço'nun hazırlayacağı özel şovlar
Lüks bir villada yolları kesişen 3 öğrenciyi anlatan 'Öğrenci Evi', üniversiteye giden Zeynep adlı karakterin para kazanmak için dadılık yapmasını konu alan 'Dadı', sosyal medya zorbalığını anlatan 'Eziklerin Savaşı' ve iki gencin aşk hikayesini anlatan 'Yaş 17' dizileri
YouTube fenomenleri Orkun Işıtmak, Reynmen ve Buğra Kazancı gibi isimlerin hazırlayacağı yapımlar
BELGESELLER
140journos ekibinin platforma özel hazırlayacağı Tosuncuk (Çiftlik Bank), Arda Turan, Ezhel, Bülent Ersoy gibi isimlerin belgesellerin, Mustafa Uslu'nun Hagi ve Alex gibi futbol efsaneleri için belgeseller ve Dumlupınar, Türkiye'deki seri katiller gibi konularda özel belgeseller platformda yer alacak.

azerbaycan ermenistan gerilimi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ile Ermenistan'ın ateşkes konusunda anlaşmaya vardığını duyurdu.
Ateşkesin bugün (10 Ekim Cumartesi) 12.00 itibariyle yürürlüğe gireceği belirtildi. 
Taraflar, dün Moskova'da Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarını bir araya getiren toplantıda kararı aldı. Anlaşmaya göre taraflar birbirleriyle tutsaklarını da takas edecek ve cenazeleri iade edecek. 
Lavrov'un arabuluculuk yaptığı toplantı yaklaşık 10 saat sürdü Rusya Dışişleri Bakanı, alınan kararı sabah 3 sularında duyurdu. 
Rusya'nın bir numaralı diplomatı, bölgedeki insani operasyonlar için Uluslararası Kızıl Haç'ın aracı olacağını belirtti.
Uluslararası hukuka göre Azerbaycan'a ait olan Dağlık Karabağ etnik Ermeniler tarafından yönetiliyor. Taraflar uzun yıllardır bu bölge için sık sık karşı karşıya geldi.
27 Eylül itibariyle başlayan çatışmalarda Bakü, 31 Azerbaycanlı sivilin öldürüldüğünü belirtti. Dağlık Karabağ'daki de-fact Ermeni yönetim de 376 askeri personel ve 22 sivilinin öldürüldüğünü bildirdi.

60 yıllık televizyondan darbe bildirisi çıkması

a haberin alay konusu olmasında muhalif biri olarak ben usandım. Bunlar rezil olmaktan yorulmadı. sayelerinde bize de malzeme çıkıyor hani, yolunacak kaz yanı başımızda olduğu müddetçe keyfimize diyecek yok.

motosikletliye silah çeken polis

kısa videolarla değerlendirme yapmak sağlıklı bir yöntem olmayabilir ama bu durum orantısız güç kullanan polis teşkilatını temize çıkarmaz. Ben şimdi burada çarşaf çarşaf emniyet güçlerinin haksız uygulamalarını listelerim ama ahaliyi meşgul etmenin alemi yok.

pakistan da tiktokun yasaklanması

tiktok dünya genelinde kullanıma kapatılmalıdır. Milyonlarca insanın hangi akılla bu uygulamaya taptıklarını merak ediyorum. Pakistan'ı isabetli kararından ötürü tebrik ediyorum. Karanlığı önceden sezenler önlemlerini de almasını biliyor.

hatay daki orman yangınlarında son durum

Hatay'ın Belen ilçesinde çıkan orman yangını sürüyor. Suriye-Yayladağı sınırında ve Arsuz ilçesinde çıkan orman yangınları ise kontrol altına alındı.
Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Belen ilçesi Sarımazı mevkiinde çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kontrol altına alınamadı. Ekipler alevleri çevrelemek için çalışmalarını sürdürüyor. Yangına onlarca arazöz ve itfaiye personeli ile müdahale ediliyor. Yayladağı-Suriye sınırının Suriye tarafında çıkan orman yangını da Türkiye'ye sıçramadan kontrol altına alındı.
Akşam saatlerinde Arsuz ilçesi Hacıahmetli mevkiinde çıkan orman yangını ise ekiplerin hızlı müdahalesi ile kontrol altına alındı. iki bölgede de soğutma çalışmaları sürüyor.
Bugün içerisinde Hatay'ın Belen, iskenderun, Arsuz, Samandağ ve Erzin ilçeleri ile Yayladağı-Suriye sınırında çıkan orman yangınları panik yaşatırken, devam eden tek yangın olan Belen yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

kırmızı oda

tv8'in başarılı yapımı Kırmızı oda dizisinin kadrosuna ünlü oyuncu Asuman Kostak dahil oldu.

ali edizer

Medeni kanunu hedef alıp çok eşliliği savunan, sosyal medya paylaşımları ile büyük tepki çeken eski GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, "Bizim açıkta olması gereken her şeyimiz açıktaydı zaten. Kapalı olması gereken de bizimle mezara gider; yaverliğimizin sırları gibi" ifadesinde bulundu
Geçen haftalarda yaptığı açıklama ile medeni kanunu hedef alan ve erkeklere ikinci eş çağrısında bulunan Ali Edizer, tepkilerin hedefinde yer aldı.
ilk olarak GATA'daki başhekim yardımcılığı görevinden alınan Edizer, daha sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla tabiplik görevinden de uzaklaştırılmıştı..
'EMEKLi OLAYIM DiYORDUM ŞiMDi VAZGEÇTiM'
Edizer yaptığı açıklamada, “Susmamı, bir kenara çekilmemi tavsiye eden iyi niyetli kardeşlerime teşekkür ederim. Amma: iki yıldır emekli olayım, diyordum, şimdi vazgeçtim. Hukuk dairesinde sonuna kadar mücadele edeceğim. Her şey sadece Allah'ın (cc) dilemesiyle olur…” ifadelerine yer verdi.
'AÇIKTA OLMASI GEREKEN HER ŞEYiMiZ AÇIKTAYDI'
Bu açıklamanın ardından yeni bir paylaşım daha yapan Edizer, “Açığa alınmak derken?' Bizim açıkta olması gereken her şeyimiz açıktaydı zaten. Kapalı olması gereken de bizimle mezara gider; yaverliğimizin sırları gibi” dedi.
Şahsın son açıklamasıyla ilgili düşüncelerinizi sukunet içerisinde olmak koşuluyla çok merak ediyorum.

yandaşların tarikatlar zararlı demesi

akp seçmeni tarikatların denetlenmesi bağlamında görüş bildirmesi yeterli olmayacaktır. Parti yönetiminin seçmeninden farklı bir yol izlediğini görüyoruz. Ülkemizin kamburu haline gelen tarikatlar noktasında kafalarını kuma gömmeye devam edecekler. Aksi takdirde kendilerinin de kirli çamaşırları ayyuka çıkacaktır.

halil sezai için 13 yıl 10 ay hapis istenmesi

kadın ve çocuk katillerine 5 yıl bile ceza veremeyen bir adalet mekanizmasının Halil sezai için istediği ceza çok ağır. Tabi ki seza'nin suçunu meşrulaştırmanın peşinde değilim. Lakin benim derdim adaletin herkes için eşit şartlarda uygulanmasıdır.

dolar 4 lira olursa tayyip ne der

fazla kafa yorupta beyin jimnastiği yapmanın gereği yok, Ömrümüz boyunca doları bir daha 4 tl seviyelerinde göremeyeceğiz.

tek bir hak verilse ne isterdiniz

Hasret kaldığımız demokrasi düzenine yeniden dönüşü çok isterdim. Öte yandan Kadına şiddet uygulayan soysuzların asit dökülmek kaydıyla eritilip yok edilmesini temenni ederdim. Aynı işlemleri tecavüzcü alçaklara da uygulamak isterdim. Ölümsüzlüğe ihtiyacım yok: Ben reenkarnasyona inanıyorum. Yeniden doğuş hep vardı ve var olmaya devam edecek.

coronanın en çok bulaştığı yerler

Tatil dönüşleri; belkide yükselişe geçen vaka sayılarının en önemli nedeni tatil sevdamız olabilir. Doğal olarak tatile gidenlerin yarattığı sosyal hareketlilik ve artan seyahat talebi virüsün ülke genelinde özgürce kol gezmesine ve önlenememesine yol açıyor. Bilet satışlarının; hes koduyla yapılması kuralı hayata geçirildiği ilk gün adam gibi uygulanmaya başlansaydı; Uymayanlar hakkında cezai müeyyideler istisnasız yerine getirilseydi: kimse kafasına estiği gibi şehir şehir elini kolunu sallayarak dolaşamayacaktı. Dolayısıyla kontrol mekanizması sorunsuz işleyecekti. Kontrollü sosyal hayat diyorlardı. Kontrolsüz yaşıyoruz. Tedbirden dem vuruyorlardı; tedbisiz olmaya ve toplum sağlığını tehlikeye atmaya devam ediyoruz. Sanki herşey bitmiş. Salgın etkisini kaybetmiş gibi Mart ayı öncesi sürdürdüğümüz olağan hayatımızı düşüncesizce tatbik ediyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam etmek zorundayız. Salgınla mücadelede tedbirlere tam uyum başarının habercisi olacaktır. Biraz daha sabretmeliyiz. Güzel günler çok yakın. Tünelin ucunda ışık göründü. Pandemiye karşı tek yürek, tek ses olursak coronada bizi yenemeyeceğini anlar.

soğuk suyun altına girmek

bu eylem insanın kendisini yeniden doğmuş gibi hissetmesine yardımcı oluyor. Benim istisnasız uyguladığım bir metod, fazlasıyla yararını gördüm; görüyorum.