entry'ler (41)

en büyük hatanın farkına varmak

Erasmusa gitmişsinizdir ve çok sevmediğiniz ama gayet mutlu devam eden bir ilişkiniz vardır. Siz yabancı kızların etkisine kapılıp arkanıza bakmadan sonlandırırsınız bu ilişkinizi. Üzerinden çokça vakit geçer ve telefonunuzda ses kaydı kalmıştır. Size eski ilişkinizden atılan bir tribin ses kaydıdır bu. Bütün gece onu dinleyerek uyursunuz. Ne kadar sevdiğinizi aslında kaybettiğinizde fark edersiniz. Ve ne kadar sevildiğinizi de kaybettiğinizde farkedersiniz.

yıkıldık

Sevdiğin kızla flört evresinde takılı kalmışsındır. Kız eski sevgilisini onlarca inkara rağmen hala unutamamıştır ve sen o kızın yanındayken aklına "eski sevgilisinede böyle mi yapıyordu acaba?" sorusu gelmiştir. Güzel günler göreceğiniz muammadır. Cebindeki para miktarı azalmıştır. Kirayı ödeyip ödeyemeyeceğinde muammadır. işine güvenip aldığın telefonun taksitlerini ödemekte muammadır. Patronunun sana ettiği lafı hazmedemeyip terslemişsindir onu ve bir işin olup olmadığıda muammadır ve bir kaldırım kenarına oturup, sigaranı yakıp sadece bu kelimeyi söylersin "yıkıldık.".

bir gün herkesin ölecek olması

ne yapalım bilader. öleceğiz diye yaşamayalım mı? onu gelecekte düşünür hallederiz bir şekilde. şimdiye dert etmenin bir lüzmu yok.

9 eylül

Bir kızı beklediğim en uzun tarih. Gelmeyecek gibi artık. Oysa ne hayallerim vardı. Alsancak çimlerinde otururduk, onu izlerdim sonra güzel izmir manzarasını. Elimde sadece izmir manzarası kaldı birde murat dalkılıçın aptal sesi. izmirin kurtulduğu günde ben esir düştüm galiba.

dünyanın en amcıkça söz

"Hayaledebiliyorsan yapabilirsin" gibi sikik bir sözdür. Birde millet bunu sağda solda paylaşıyor. Yeni denk geldim.
Bilader paran yoksa eğer hiç bir sikimi gerçekleştiremiyorsun. Para lazım para. Yoksa aga bir sikim değilsin sen bu dünya için. Yer yokeder seni. Amcık amcık sağa sola bakarsın sonra ne olduk lan dersin kendi kendine. Aniden flaş patlayınca tavşanın ne yapacağını bilemediği gibi sende ahanda öyle kalıverirsin paran yoksa. Halbuki yapabilecek hiçbir şeyin yok.
Para düzenine dayalı olarak kurulan bu dünyada parası olmayanların bayramdan haberi var mı acaba?

1 birayla sarhoş olmak

Kafan aşırı doluyken başına gelebilecek bir ihtimaldir. Biran önce salmak istersen kendini yine mümkün olabilir. Ha birde güneşin altında içiyorsan yokeder bir bira.

sözlük yazarlarının şu an içinden geçenler

Kapital sisteminizin amına koyayım.

bir erkeğin en aptal olduğu an

Birden fazla şeyi aynı anda yapması gerektiği andır. Mesela telefonla konuşurken hesap ödeyeceği zaman bir süre kasiyere ışık görmüş tavşan gibi bakakalır

kürtlerin italyanlara benzemesi

Yok ebenin şeyi sende. Ortalık karışık zaten iyice bokunu çıkartmayın

bir sözlük kızına aşık olmak

Beyler varsa banada ayarlayıverin yav. Şaka bir yana aşk bu niye olmasın ki. iki seven taraf kavuşursa keyif sigarası yakarız. Kavuşamazlarsa da dert sigarası.

gecenin sözü

hava serin, mevzu derin , en güzel yerin memelerin

bir kadın için çabalamayan erkek

bir sürü uzun soluklu koşuya katılmış bir erkektir. genelde başarısız olduğu için artık ne onda kovalayacak güç vardır, ne de kızda ona gelecek cesaret. zor yani.

gece gece ne diyorum ben yine aq

kas yaparak karı kız tavlamak mümkün müdür

aptal bir kas yığını olmayacaksan gayet mümkün.

bayram

Soğuk taş başına bir adet çiçek koyanlara, mezar taşına sarılıp ağlayanlara, canlı canlı sarılacak kimsesi kalmayanlara, ya da telefonu hiç çalmayanlara güzel mi sizce bayram?

hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı gerçeği

cidden böyle. yeni arkadaşlar eskilerin yerlerini tutmuyorlar. hep bir eksiklik. ilk yediğiniz iskender'in tadını alamıyorsunuz diğer iskenderlerde. hiç bir sevgili ilki kadar güzel ve özel değil. ilk sevgilinizle tekrar birlikte olsanız o da ilk anda ki kadar güzel olmayacak. yani biten her şey bitiyor. artısı eksisi yok bu işin.

yolunuzdan geçen insanlarla bir daha aynı yolda yürüseniz bile o yol aynı yol değil, siz siz değilsiniz.

size ihaneti anlatayım

Sevgilim vardı. Soyadı "akan" idi. Çok yakın bir arkadaşım vardı. Soyadı "ince" idi. Şuan eski sevgilimin soyadı "ince".

sözlük yazarlarının haykırmak istedikleri

Edriyıııııııınnnnnnn.

peki zeki müren de bizi görecek mi

Zeki abi selamlar abi. Bu arada yalanmış abi bir daha görüşmeye fırsat vermeden evleniyorlar abi. Sonra parkta çocuğunu seviyorsun. Buluşmaktan kastın buysa abi keşke demeseydin.
(bkz: elbet bir gün buluşacağız)

en azından hayattayız bu da bir şey abi

Peki hayatta olmak için bir sebebi kalmamış ama kendini öldüremeyecek kadar korkak bir insan ne söyleyecek?

gecenin sözü

Gel seninle bir daha ağlayalım;
Yaşanmışlara,
Yaşanmamışlara,
Bir de hiç yaşanmayacaklara...

-Oğuz Atay