entry'ler (37)

aşka dair sözler

ilkleri barındıran harika bir günlük sayfası ..

sıklangaç

yeni nesil gençlerin tamamının içinde olduğu bir oyundur kime sorsanız sıkkındır depresiftir agresiftir ve okul denen illetten şikayetçidir .
(bkz: yeni moda bu) (bkz: emocu) (bkz: depresifon)

renk körü şirin

(bkz: Deliği tutturamamak)

fesatça

alıp başını gitmek , başbaşa gelmek , başına oturmak , ayaküstü vermek , başına gelmek , kapıya kadar geçirmek...
başa gelen çekilir , balık baştan kokar , başına gelmek ....
gibi uzayıp gidebilecek olan sözcük öbeklerinden oluşturulması gereken yeni bir dil

bütün parasıyla çelik kasa alan adam

aylarca biriktirdiği parayı bankaya yatırmayacak kadar korkak olan adamın bütün parasıyla gidip çelik kasa alması olayının failidir . Fakat atladığı bir ayrıntı vardır bütün parasıyla aldığı göz nuru kasasını evinin en güzel köşesine sakladıktan sonra farkedecektir ki o pahalı kasasına koyacak parası kalmamıştır .

evdeki güdümlü şeyler

hız ve yön bulmakla ilgili dışarıdan kontrol edilebilen şeylerdir ve evde bulunurlar.
ben küçükken arkadaşlarım hep anlatırdı yok annem bi terlik fırlatıyor sinirlenince hiç hız kesmeden küt diye vuruyor yok babam kumanda atıyor öyle vuruyor böyle vuruyor lan derdim benim niye hiç böyle bir anım yok ve de anne baba olmak için atış talimini geçmek mi gerekiyor da hepsi böyle ?
bi gün kardeşimle takılıyoruz daha ufak ilkokulda okuyor . geldi gülüp gülüp kıl edip giderken önümdeki yarısı dolu su şişesini tuttuğum gibi koridora fırlattım ve ardından ahhh diye bir ses ve yuvarlanma efekti . bi baktım kardeşim yerde sürüne sürüne mutfağa doğru gidiyor lan dedim amacı ne bi baktım mutfakta annem ! anlaşılan pek hoş bir gün olmamıştı ama güzel ve hayatımın sonuna kadar kullanacağım bir ders aldım :
"Güdümlü fırlatma sanatı anne ve babaya özgü değildir , bu sanattan abiler de faydalanabilir ."
işte o gün olgunlaştım ve hayatıma güdümlü bir yön vermeye koyuldum...

mantıklı çözüm intihar

Ölmek ya da yaşamak , mutlu olma ihtimaline karşın inançlı biri için sonsuz mutsuzluk inançsız birisi için mutlu olma ihtimalinin olmaması yani bir hiçlik ...
Kim ne derse desin mutlu olmak için yaşarız . En baştan alalım ;
1"+" yürümeyi öğreniriz : Çünkü işleri ayakta halletmek kolaydır ve başarı kazanmamızı kolaylaştırır ve başarılar bizi mutlu eder.
2"+" konuşmayı öğreniriz : çünkü iletişim kurmadan başarı elde edilmez.
3"+" başarmaya çabalarız : çünkü başarmak mutlu eder.
4"+" yaşamak isteriz : çünkü ailemiz ve sevdiklerimiz bizi mutlu eder . Ne kadar zor da olsa hayat bizi mutlu edecek birşeyler vardır ve mutlu olmayı severiz .
5"-" ölmek isteriz : çünkü mutsuzuzdur ve tembelizdir . Korkak değilizdir tamamiyle çünkü korkmak durumdan sıyrılmak için neden verir bize ama tembel olmak o nedeni elimizden alır.
*** istatistklere baktığımızda en büyük intihar sebebi ekonomidir . insanlar mutlu olmak için para kazanır fakat işler yolunda gitmediğinde ya sonsuz hiçliği ya sonsuz acıyı ya da ölene kadar mutlu olmak için çabalamayı seçerler ...
*** intihar mantıksız kafası karışmış tembel insanların seçimidir ...

oğlundan sigara isteyen anne

birşeyin kendine zarar verdiğini bile bile bunu yapmaya devam eden insanın aptal olmasından yola çıkarak sigara içmek ne kadar aptalcaysa oğlunun sigara içmesine göz yummak çok daha aptalca ve hepsinin üstüne sigara içen bir oğuldan sigara dilenmek hepsinden daha rezil eşittir saçma sapan bir anne ..

tuvaletinde kitap dergi gazete bulunan ev

sıçmayı zaman kaybından zevk haline dönüştüren ya da tuvaletten çıkınca okuyacağı dergiyi zamandan tasarruf olsun dite uzun uzun sıçarken okumayı tercih eden insanların bulunduğu evdir . (bkz: Götüne hakim olmak) (bkz: istikrarsız göt)

uzun dönem asker

bildiğim kadarıyla kısa dönem askerliğin kaldırılacağı söz konusu ve bunun üzerine üniverste okumuş vasıflı insanların hayattan fazladan 1 yıl kaybetmesine neden olan durumdur uzun dönem askerlik .( Bana kalırsa saçmalık , yıllarını okumaya vermiş insanların 1 yıl kaybetmek yerine ülke için daha faydalı şeyler yapabileceğine inananlardanım )

kesmeden önce nasıl olsun diye soran sünnetçi

"çok kesme azcık kısalt " cevabını alacak olan sünnetçi...

okumanın yaşı yoksa en güzel çağda okumak niye

okumanın yaşı yok ama rahat yaşamanın yaşı var malesef . okumayı bitirdikten sonra en azından mesleki eğitime kadar bitirdiğimizden sonra hayatımızı garantiye alıyoruz ki bu dönem ne kadar geç olursa rahat yaşayacağımız süre azalır .
örnek : 25 yaşında meslek sahibi olmuş insan 60 yaşına kadar 35 yıl para kazanıp mutlu yaşarken 25 yaşına kadar orda burda sürtmüş varsa baba parası yemiş insan o yaştan sonra bi bok olamaz . hadi oldu diyelm 45 yaşında meslek sahibi oldu 45 den 60 a 15 yıl ya mutlu olur ya olamaz ...

evcil aile

evinden çıkmayan , sıcak pazar günleri dahil hergün her saat evde olan aile tiplemesi . bu tür ailelerin evde yaşayan genç çocukları varsa eve svgilsni atamamak yüzünden çok ciddi bunalımlara girebilirler ve hatta bu durum onların cinsel alanda cahil kalmalarına neden olup ilerde aile yaşamlarını ve cinsel hayatlarını ciddi şekilde etkileyebilir . hele ki bu kişi paranoyak bi tipse evlendikten sonra dahi her tıkırtıda irkilip etrafına bakma refleksine sahip bir birey olabilir .

eksi oy almak için yapılacak 10 şey

başlık eleştirmek o başlığı açandan eksi oy almanıza neden olabilr bna kalırsa .

eski sevgiliyi bir herifle el ele görmek

yanlarından geçerken nazikçe ve gülümseyerek içten bir selam verirseniz kızın bunalıma girmesine sebebiyet verirsiniz.

ilk buluşmada kıza ısmarlanabilecek yiyecek

bu yaş ile ölçülen bi durumdur ..
1-lise çağında bir erkekseniz ağzınıza burnunuza fazla bulaşmayacak birşeyler yemekte fayda var çünkü şimdiki kızlar hafif sosyete tipler olduğu için ıyyy öghhh gibi şeyler hissedebilirler . mümkünse birer tost ve meyve suyu ya da simit çay gayet makbuldür ve aynı zamanda savruk biri olmadığınızı gösterir ki bu da ilişkinizi ciddi boyuta taşımak istediğinizde göz önünde bulunduracağı birşeydir .
2-üniverste çağını geçmiş iş sahibi olmuş 20-30 yaş arası erkekler daha çok orta halli bir lokanta tercih etmelidir ki çok lüks olmayışından kaynaklanarak kıza "parasının kıymetini biliyor iyi birikim de yapar ama çok cimri de değil arada dışarda yemek yeriz" dedirtir.
tabi hoşlandığınız kız tipi de etkili . sosyete -tiki- emo gibi tiplemeleri olabilen bu kızların ne istediğini bilemiyor bazen insan ...

dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyunu

doktorculuk : arkadaş itinayla amelyat masasına yatırılır ve anatomi dalı altında çalışmalara başlanılır .

sürekli olarak kola değdirten berber

Bu berberler iyice kendinden geçti yahu ! geçen sefer alnımı fazla açmadan traş et dediğimde bana cevabı " yakışıklı çocuksun alnında da bişey yok yüzün görünsün açalım ?" oldu ve bazı şüpelerim berberlere karşı önyargıya dönüştü .

başlıkları alt alta okumak

(bkz: che guevaranın sırt çantasından dolmakalem çıkması)
(bkz: lanet olsun dostum senin derdin ne ha)

eh işte oylarını istemiyoruz kampanyası

normal hayatta herşeyi kötü veya iyi diye ayıramazken eh işte olduğunda genelde dışa vurmayız bence bunu sözlüğe uyarlamak lazım eh işte diyecek olan okusun geçsin kardeşim oy vermek zorunlu yazmıyor hiç biyerde !