entry'ler (22)

sokratesin son gecesi

yıllar sonra sözlüğe yazmak isteyeceğim bir konu buldum başlığı yokmuş ne yapalım...
özlemişim fikirlerimi bir yerlerde paylaşmayı . tiyatro temponun ankarada farklı bir bakış açısıyla sergilediği muhteşem gösteri. gidin diyemiyorum sanırım ay sonunda son gösterimi yapılacak ama ben bayıldım öyle doğru bir zamanda öyle dokunması gereken noktalara dokunarak geldi ki başka bir sahnede ya da farklı kişilerden izleseydim bu kadar etkilenir miydim bilemedim...
izlenesi bir şey...
aklınızda bulunsun...

melankolik

uzun gece sohbetlerini özlediğim, imkanlar elverdikçe kısa görüşmeler sağlayabildiğim, oysa ki çok özlediğim canımın içisi portakal çiçeğimdir kendisi. ilk fırsatta görüşmeyi ümit etmekle yetinmekteyim. (Ayrıca çok geçmiş olsun dedeme acil şifalar tatlışım)

zaman en iyi ilactir

her tesellide en başta kendime kullandığım yegane atasözüm...

bizi izlemeye devam edin

Az önce son dakika haberlerinde başbakanımızın sarf ettiği hatta yinelemekten büyük zevk aldığı yok artık dedirten kelime grubu...

aura

Şu parfüm olayını bir yerden biliyorum ama nerden ... Sözlüğe girmeme sebep olan bazen ablamla bazen kızkardeşimle konuştuğum hissine kapılttıran, müthiş özlediğim ama hiç görmediğim pozitif ötesi sözlük yazarı...

bursa zirvelere gelesin zirvesi

aura nın gelemeyeşini öğrendikten sonra hüsrana uğradığım, ama haber verilirse gelmekten büyük zevk duyacağım ve eskişehirde olmama rağmen katılmayı çok istediğim zirve...

tuvalet bestesi

Türk halkına özgü bi durum olduğuna kanaat getirdiğim bi ilham kaynağıdır tuvalet tam olarak kanıtlanmamakla birlikte bi çok söz yazarının duşta ya da tuvalette söz yazdığı ya da beste yaptığına dair rivayetler mevcuttur...

bayramlık

Çocuklukta kalmış olmakla birlikte herkes tarafından özlenen garip bi duygu bayram sabahı uyanıp baş ucunda bekleyen kırmızı rugan ayakkabılar,ütülü kolalı elbiseler mis kokan içine şeker ve bayram harçlığı konulan mendiller hepsi geçmişi hatırlatan şeyler işte ...

necip fazıl kısakürek

Seni dağladılar mı kalbim,
Her yanın,içi su dolu kabarcık
Bulunmaz bu halden anlar bir ilim
Akıl yırtık çuval,sökük dağarcık

Sensin gökten gelen oklara hedef
Oyası ateşle işlenen gergef
Çekme üç beş günlük dünyaya esef
Dayan kalbim üç beş nefes kadarcık

En sevdiğim şiiridir Necip Fazıl'ın.Şiirden pek anlamamama rağmen her mısrasında muhteşem diye yorumladığım sair...

melankolik le tantana

An itibariyle yayında olan sevgili arkadaşımın programı

Hatta 15 snlik lagla dinlediğim en güzel program :)

melankolik le tantana

Her yayın akışında benim en sevdiğim şarkıyı Badem Sen Ağlamayı bıkmadan usanmadan çalan canım arkadaşımın
Radyo Uludağ'daki programıdır.

9 temmuz 2006 eskişehir zirvesi

tekrarı olursa haberdar olmak istediğim acaba üyeydim de ilgisizmiydim diye hayıflandığım sonucu meçhul zirve.

25 agustos 2006 besiktas konyaspor maci

An itibariyle 1-1 süregiden maçtır inş BJK yenecektir...

pirusmalus

pirusmalus haliyle elma anlamına gelmektedir.Sinirleri ve adaleleri kuvvetlendiren, kanı temizleyen, vücudda biriken zararlı maddelerin atılmasında yardımcı olan bir meyvenin bilmemnecede karşılığıdır.
Ayrıca denizlerin efendisi sinbad'ın can arkadaşının ismi de pirustur.

ayrılmam

günlerce sözlerini tekrarlayıp durduğum sayesinde kargalarla muhattap olduğum sezen aksu besteli muhteşem levent yüksel yorumlu tabi kargo da :) şarkı

ses cikarmayan klavye

icat edildiğinde annemin hayır duasının alınacağı muhteşem buluş.

melankolik

Her derdimi paylaştığım kardeşten candan öte biricik arkadaşım melanım ama bi o kadarda neşeli portakal çiçeğim kaygıyla tasayla derdi olmayan neşesini her zaman muhafaza eden en sıkıntılı anlarında bile gülümseten canımcım, he bir de buraya üye olmamı sağlayan müstesna yazar.

bere

Örgüye başladığımda zevkle ve bi o kadar da hırsla ördüğüm sonrasında giymekten bunaldığım evde futbol takımına yetecek sayı ve renkte bulunan kışın soğuktan kafayı üşütmemi engelleyen giysi.

desifre etmek

aman çaktırma sözünden sonra nıhahahah deşifre etcem ooolum seni şeklinde devam eden diyalog sonrası istenmeyen şeylerin açığa vurulmasını ifade eden kelime grubu

kadini tahris eden durumlar

en beteri aldatılmak olmakla birlikte sen kadınsın sus şeklindeki aşağılamalar ya da elinin hamuru ile erkek işlerine karışma şeklindeki yorumlar da kadını tahriş etmektedir.