entry'ler (21)

tek çocuk olmak

istediğin zaman kalabalıklara karışıp istediğin zaman yalnızlığa kapatırsın kendini bunun kontrolü sende olur ve bu gayet güzel bir şey. Kötü tarafıysa yaptıklarını başkasının üzerine asla atamamışsındır çünkü sen yapmışsındır onu doğru ya da yanlış.

ortaokuldan akılda kalanlar

ingilizce öğretmenimin sınavlarda beni kendi masasına oturtarak kem gözlere karşı beni utandırması, sürekli her derste düşecek gibi duran pantolonunun kemerini çekiştirip duran sosyal öğretmenim, bir de tahtada arkadaşımın yazdığı ayıplı bir yazıya karşılık verirken onun yüzünden benim öğretmene yakalanışım veee tüm bunlardan sonra bir tek güzel olanın internetsiz, sosyal medyasız sokakta oynama zamanları olması.

hem güneşli hem yağmurlu hava

ikizler burcu. Yani öyle hissettiriyorum çeşnili.

april nisan demekse paril insan mı demek

O zaman butter terayağı demekse butterfly uçan tereyağı demek. Ben demiyorum 12 yaş ortaokul öğrencim diyor.

en güzel beddua

‘Seni senin gibiler sevsin’ dir. Ama siz yine de etmeyin tabi.

hayata karşı duruşunuz

Olması gereken şey; olması gereken en mükemmel zamanda ve olması gereken en mükemmel şekilde olur. Ya da belki de hiç olmaz, hiç olmaması gerektiği için,olan her şey hayra’dır.

yolculuk esnasında uyuyamayan insan

Benimdir ancak bunun bir gün eterle mümkün olabileceğine inandığım eylemdir.

yapmaktan keyif alınan şeyler

Hem öğretmek hem öğrenmek. Bir de üşenmeyi o an yapılacak eyleme tercih etmek, üşenip yapmıyorsam o an gerçekten değerlidir benim için çünkü *

çok mutluyken bir anda mutsuz hissetmek

Hayatın bir peri masalı olmadığını hatırlatıyordur belki, tabi düşünen birey içindir bu.

insanı yavaş yavaş öldüren şeyler

Anlaşılamamak. Pişmanlık anlarını kafada ‘keşke şöyle olsaydı’larla tekrar tekrar oynatmak.

girişi en güzel rock ve metal parçalar

Mfö~Bazen

mabel matiz şarkıları

Bambaşka, büyülü, lamekan’a eşlik eden şarkılardır.

ikizler burcu kadını

iş görüşmesi mülakatında bile sırf ‘tutarsızlığını’ dengeleyemeyişinden dolayı elenen kendi hayatına da engel burcun dişi kişisidir.

başak burcu erkeği

Zaman zaman mantıklarıyla ‘sarmaşık’ edip boğsalar da, itiraf edelim naif, kültürlü yanlarıyla oldukça ihtiyaç duyulan burç erkekleridir.

uludağ sözlük en iyi yazarını seçiyor

Benim ya banane.

hayatınızın arka planında hangi şarkı çalıyor

Sıla~yabancı

başak burcu erkeği

Bir kadını duygusal olarak katletmek istiyorsanız bu burç erkeğini üzerine salabilirsiniz tüm duygusal devrelerini yakabilir erkeğidir.

black mirror

Her sezonda daha fazla bölümü görmek istediğim bir dizi.

black mirror

Her bölüm ayrı sürükleyici, muazzam. Milyonlarca daha ödülü hakettiğini düşündüğüm dizi.

başak burcu erkeği

Kendilerini sevdirirler ki zaten onları seviyorsanız büyük ihtimal o size zaten kendini sevdirmiştir. Ta ki ipleri onun eline vermek istemeyene ve bencilliklerine artık katlanmak istemeyene kadar. Sonuç olarak sevdiğinizle kalırsınız, zordurlar çok zor.