bugün

entry'ler (12)

onurcaan

Sağolasında lise biteli çok oldu be.

özel bir gece

Evet arkadaşlar doğum günüm yakın büyük bir gece klübünde kutlayacağım. Aklımda ne giysem diye birşey belirlemedim yardım edin.
Erkeğim , 190 boyundayım , buğday tenliyim , yapılıyım , yakışıklıyım diyebilirim. Şimdiden yardımlarınız için sağolun.

bidi bidi bi sus artik

intihar gerçekleşmemiştir evine dönüyormuş yoldaymış şuan.

carparinha

Çok ünlü brezilya kokteyli. Cachaca adlı özel içki lime limon pudra şekeri ve buzla servis edilir.

girandola

Mojito, rakılı kavun, nutella gibi harika dondurma çeşitlerinin olduğu mekan. 3 TOP 9 TL.

chilai

istanbul bebek de aşırı elit hermes, louis vuitton ve d&g markalarından geçilmeyen ancak little big gibi bir markanın sponsor olduğu aşırı elit mekan. Bir keresinde 1600 TL hesap bırakmıştım.

elevon

Uçak yapılarında hep elevator hemde aileron gorevini gören bölümdür. Delta kanatlı uçaklarda rastlanır.

rudder

Uçakların en arka bölümlerinde dik olan yapıdır. Uçak burnunun sağ yada sol istikamete döndürülmesini sağlar. Pilot kokpitindeki pedallarla kontrol edilir. Sağ pedal rudder'ı sağa dondurur kıç tarafı sola burun ise sağa döner. Aynı prensip sol taraf içinde geçerlidir.

bernoulli prensibi

Uçakların kanatlarının günümüzdeki yarım damla şeklini almasındaki ana prensip.

chaff

Sıcaklığı motor çıkışından fazla manyetik parçalar; ısı güdümlü füzeleri saptırmak için kullanılırlar. Yolcu uçaklarında dahi vardır.

elevator

Uçağın genellikler en arka bölümünde bulunan burnu yukarı kaldırmayı sağlıyan yapı elemanı, helikopterde ise senkronize elevetor olarak kullanılan burnun istemsiz bir şekilde öne yada arkaya kalkıp inmemesini sağlar yada pilot kontoluyle burnu hareket ettirmeye yarar.

dinle ilgili

Arkadaşlar sözlüğe daha yeni adım attım dinle igili aydınlatılmak istiyorm inancım fazla kalmadı diyebilirim bunun sebebide dünya üzerindeki müslüman kardeşlerimiz dediğimiz kitlenin yapmış oldukları eylem olsun hareket olsun herşey.