bugün

entry'ler (13)

vuhuv

Mail sistemide devreye girmiştir. ilgililere duyurulur.

yaay

Yerli bir uygulama ama siyasilerden kullanan çok az. Bir Murat Kurum kullanıyor. Yerli ve milli diyorsak, tüm siyasilerin, kamu kurum ve kuruluşlarının kullanması gerekiyor ki içerik oluşsun. Hatta kamu kurumları tek twitter yerine sadece burayı kullanmalı. Yoksa yok olup gidecek.

boğaziçi üniversitesi hibrit eğitim

Boğaziçi Üniversitesinin 20 Şubat 2023 de depremden dolayı geçeceği eğitim modeli.
-. Bahar döneminde öğrencilerimiz dersleri çevrimiçi olarak takip edebilecektir.
-. isteyen öğrencilerimiz çevrimiçi derslere, dersliklerinde katılabilecektir.

Sistem nasıl işleyecek, Hoca sınıfta dersi nasıl anlatacak bu çevrimiçi olarak nasıl yansıyacak. Bu durumu bende merak ediyorum.

gerekirse 5 bin ülkücü ile leningrad ı kuşatırız

Bir Ülkücü Çatlı Avrupa'yı dize getirdi. 5000 büyük rakam. içimizdeki Rusyalara duyurulur.

bipmeet

Turkcell tarafından jitsi açık kaynaklı uygulama altyapısını kullanan. Verilerin Türkiye'de tutulduğu güçlü bir konferans yazılımı. Kurum ve kuruluşların dikkatini çeker umarım ve biran önce zoom, google meet ve diğer alternatiflerin önüne geçer.

Bkz
12. Büyükelçiler Konferansı, BiP Meet üzerinden gerçekleşti
https://www.aa.com.tr/tr/...rinden-gerceklesti/660634

libreoffice

Gelişmiş ücretsiz açık kaynak ve MS Office uzantılarıyla uyumlu ofis programı. Programa geçiş yaptıktan sonra bir süre kendinize zaman tanıyın ve alışmaya çalışın. Özelliklerini ve kısayollarını keşfettikçe başka bir programa ihtiyacınız kalmayacaktır. Üniversite ve diğer kamu kurumlarının da biran önce MS Office de desteklediği odf formatına ve açık kaynak font alternatiflerine geçiş yapması özgürlüğü artıracaktır.

recep tayyip erdoğan

Mal olmayan her insanın sadece etrafına bakarak, babasına ve akrabalarının son 20 yilda elde ettiği mal varlığına bakarak nasıl bir vizyon ve kudret sahibi büyük lider olduğunu anlayabilir. Mal olan hikaye yazar. Bak arkadas Almanya 1960 larda yol yaptı. Biz Tayyip Erdoğan döneminde. Amerika 1979 yılında helikopter yaptı. Biz Tayyip Erdoğan döneminde. Amerika 1969 hava savunma sistemi kurdu, biz tayyip Erdoğan döneminde. Dünya da bir hastalık çıkar ağa baba ülkelerin hepsinin sağlık sistemi patlar. Türkiye hepsinin önünde yer alır. Yerli ve milli kavramları ile memlekette her şehirde yüzlerce fabrika açılır. Şimdi anlatılıyor kuruluş döneminde şu fabrika yapıldı bu fabrika yapıldı eyvallah. Ama acaba 1 ayda Malatya'ya Gaziantep'e Urfaya açılan fabrika sayısının 10 da biri eder mi? istanbul'u söylemiyorum bile.

Gerçekten insan çok zalim ve pek nankördür.”(ibrahim, 14/34)

telefondan kitap okumak

Google play kitaplara epub yükleyerekde kullanabilen. Heran her yerde kitaba erişebilmenin güzelliğini taşıyor. Fakat uyaran çok, kitap okumaya başlayana kadar sosyal medyada zaman akıp geçiyor.

eve gelen ustaya bir şeyler ikram etmek

Maalesef tüm güzelliklerin yok olduğu günümüzde yok olmaya yüz tutmuş kültür ürünü. Oysaki misafirpererlik ve el emeğine saygı gösteren zengin bir kültürün ürünüydü.

tutunamayanlar dizisi

Susuz, soğuk dudaklardan döküldü birkaç hece.
Bak, gökyüzü berrak, yağmur var ve ıslandım.
Her dervişin dimağında yer eden bir bilmece.
Yıl 57, yer Nedim divanında bir gece.

Huzurlu bir ses yükseliyor Sıla-i Rahim'den.
Ölmenin tam zamanı hazır hava güzelken.
Çeşminden dökülmüş doğarken kıvırcık saçların,
bir ezanla fısıldanmış en güzel isim; adın.

-Şair Lütfü

Buyrun Dinleyin efendim

https://youtu.be/LxxOZ3IMY0Y?t=1611

aile olmak

TRT Belgeselde yayınlanan Türk belgeselcilerin yaptığı ve her pazar saat 21.30 yeni bölümü yayınlanan gönüle dokunan belgesel. Biz nelerin derdindeyiz başka ülkelerde başka insanlar nelerin derdinde bunu anlamak için bile izlenebilir.

solcuları sevmemek

Türkiye solculuk bağnazlık demektir. Sosyal demokratım diyip ideoloji dayatmaktır. Dünyanın her yerinde solcular göçmenlere kapılarını açar, iyi ilişkiler kurar bizim çakma solcular elinden gelse göçmenleri kovar.

avusturya nın ab yi türkiye ile tehdit etmesi

Hadi kardeşim toprak kalır siz gidebilirsiniz
Hic kafanız çalışmıyor heralde avrupada 6 milyon Türk var feslimi geziyorlar lan. Elini sallasan Türk Avrupa'da.
Bence senin kuzeninle dalga geçmişler.