entry'ler (52)

sakinleşme yöntemleri

deniz kenarına gidip ağlamak.

onsuz yapamam diyip onsuz yapmak

hayatta kalma içgüdüsü.

bir şey merak ediyorum

yeğenim kapı gıcırdasa uyanıyorken abimin devasa horultuları eşliğinde nasıl mışıl mışıl uyuyabiliyor?

yazarları en çok üzen şey

tek bi insana karşı sonsuz iradesizliğim.

noodle

beşiktaş noodle house'da yedim ilk. çok bi olayı yok aslında ama bizim makarnalara göre farklı bi lezzeti var. sosundan ve hamurundan kaynaklı olabilir.

kimseye güvenmeyen insan

çok haklıdır kendisi. hayatın sillesini doğarken değil de doğduktan sonra baya baya yemiş ve bu hale gelmiştir. güvenmeyin ve beklentiyi yükseltmeyin, mutluluğun formülü bu arkadaşlar.

iz bırakan kitap cümleleri

görsel
Hayvan çiftliği, George Orwell

aşık olduğun kişiye bir şarkı bırak

Belki senin kağıt paran bir şekilde döne dolaşa benim cebime gitmiştir.

Olamaz mı? Olabilir.

yazarları an itibariyle mutsuz eden şeyler

sehirlerarasi otobüs koltuklarinin rahatsizligi.

yazarların hayalindeki araba

tesla s.

din kitaplarında geçmeyen kavramlar

pamuk şeker. neden geçsin ki dimi?

hoşlanılan ilk kişinin ismi

1.siniftan umuttu.ben okul degistirmistim o da istanbula gitmisti. soyadini animsayamiyorum ama her hali aklimda. hey gidi gunler.

rüzgar çetin

katil alkolik vicdansız bir herifin teki. madem iciyorsun o şoför koltuguna oturmayacaksin abicim. bi halt yediysen de arkasinda duracaksin. bunun gibi kac kisi saliniyor kim bilir. gel de guvendeyim de simdi. gel de adalete inan.

kızları umursamayan bilge erkek

muhtemelen sakallı ve gözlüklü erkek. filtre kahve ve çay tercihidir.

şapkalı harfleri bilmeyen kız

belki biliyordur ama öyle yazmaya üşeniyordur? bu da bir ihtimal tabii. ha illa bilmeyen kız diyorsanız, bilmeyen kızın ilkokul temeli yoktur kesin. dersle ilgisi de olmayabilir. sirf cahil olabilir. ya da küçüktür la ne bilsin (bkz: yeğenim)

tanrı aşkına o sadece bir çocuk

şuan filmlerdeki bunu söyleyen kadının sesini duydum beynimin icerisinde. icimize islemis ulan. :D

yemek yemeye üşenmek

birkeresinde annem sehir disina cikmisti. babam da yemegini disarda yiyordu ben ise assagi inip yemek yapmaya usendigimden 1-2 kilo vermistim. acliktan kivraniyordum yine de inmiyordum. ne salakmışım...

sözlük yazarlarının 2017 den beklentileri

benim ve ailemin mutlu huzurlu sağlıklı olmamız. 2017 dahil tüm gelecekten beklentim budur. sorunsuz sıkıntısız bol muhabbetli bol kahkahalı okumalı gezmeli tozmalı yıllar.

şaka maka türk kızlarının güzelleşmesi

neye göre? kime göre?

türklerin başarılı olduğu şeyler

baklava yapmak.