bugün

entry'ler (22)

sözlük yazarlarının cüzdanında bulunan şeyler

kız arkadaşımla gittiğim sezen aksu konser bileti, şimdi eşim olur kendisi. kızımı götürdüğüm ilk tiyatronun bileti.

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek

Atatürk'ü sevmeyip o'nun kurtardığı ülkede yaşamak.

abdullah öcalan ın yakışıklı olduğu gerçeği

kardeşini yada ailesinden birini şehit vermiş insanlara daha ne kadar zulmedebiliriz gerçeği.

tek kelime ile ak parti

yalancı, yalaka, para düşkünü, zevksiz, iftiracı.

hoşlanılan kızın banyodan yeni çıktım demesi

hoşlanılan kız banyodan çıktığı zaman aranıyorsa, ne gibi bir cevap vermesi bekleniyor bende bunu anlamadım. haa banyodan çıkmamış olupta erkeğini azdırmak için söylüyorsa, git o kızla evlen zaten.

eylemcilerin başörtülü kadının üzerine işemesi

bütün konuşmalarında bu konuyu açarak, toplumu ikiye bölen bir başbakana sahibiz. bir de bu görüntüleri izlediğini söyleyen köpek katili ismet berkan var, açıklayamadı henüz ne seyrettiğini. yalanlarınız bitmedi lan ne biçim bi ülke olduk arkadaş.

babanın dışarıya karşı iyi olması

halamın çocukları bize geldiği zaman onları kucağına alıp seven, bakkala götüren çikolata falan alan babamı öyle gözlerle seyrederdim ki, bize neden böyle davranmıyor diye düşünürdüm. Yaşlandıkça tavırları değişti ama çok yaşlanamadan aramızdan ayrıldı zaten. Nur içinde yat baba.

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

"anti kapitalist müslüman gençler" benim siyasi görüşlerimi savunan tek adres tek oluşum.

uludağ sözlük rte yi sevmeyen yazarlar listesi

çaylaklar listeye alınıyormu bilmiyorum ama, ben sevmiyorum arkadaş tv de görünce bile sinirleniyorum.

trt denilince akla gelenler

çocukluğumda tek kanaldı akşama kadar seyrederdik, askerler gelip bayrağı çeker istiklal marşı okunurdu sonra ekranda "lütfen televizyonunuzu kapatmayı unutmayınız" yazardı 5 dk da onu seyredip kapatırdık.

beşiktaş ın en ünlü tezahüratı

Sevinmek için sevmedik biz seni,
Sen yenilmişsin umrumda değil ki,
Şereftir bu yolda seninle yürümek,
Hep kol kola,
Bir gün değil, her gün Beşiktaş!

Bir sevda düşün ki senin uğruna,
Yağmurda çamurda arma aşkına,
Siyahla-Beyazla şu hayatımda,
Bir derdim var,
Bin dermana değişmem asla!!!

Not: Fenerbahçe'liyim ama bu marşı CSKA Moskova maçında dinleyince kendimden geçtim yeminle.

sivrisinek öldürürken söylenenler

şaakkk hı amk şerefsizi bi uyutmadın lan, yarın prize takılan tablet alınca görceksiniz ebenizin damını.

mafya filmlerinin olmazsa olmazları

mafya liderinin adamlarından birinin salak olması, diğer adamın salak olana sürekli kızması bide güzel fahişeler.

yazarlarin besledikleri hayvanlara koydugu isimler

ben evde hayvan besliyemiyorum hanım izin vermiyo ama geçen hafta tatilde kızım bi köpeği seviyodu sahibi hatun kişisi köpeği ismini "ısırgan" koymuş, çok sempatik diil mi ama.

okan bayülgen

kendisi ,gezi direnişinin neden bu kadar destek gördüğünü bulmuş. hava güzelmiş efendim ondan dolayı bu kadar insan oraya gitmiş kış olsa olmazmış o kadar. vay anam vay tespite bak ya, ulan sen niye o zaman gidip orada kitap okudun hava güzel diyemi. şu günden itibaren bendeki değerin şafar sezer'le eşit hale gelmiştir.

en saygın meslek

öğretmenliktir, doktoru yetiştiren de öğretmendir.

hamile kadın sokağa çıkamaz

senin gibi bir adamın televizyona çıkması terbiyesizliktir. ayrıca o sözlerine karşılık allah razı olsun diyip sırıtan bekir develi'de terbiyesizdir.

celtic formalarını yapan tasarımcı

v yaka olması süper olmuş, bizdeki formalar bisiklet yaka olduğu için özellikle yazın giyince çekilmez hale geliyor, bizimkilerde böyle bişi yapsaya amk, gördük fenerin yeni sezon formasını rezalet lan ben yine 10 sene önce aldığım formayı giycem.

sözlerinde tanrı kelimesi geçen şarkılar

--spoiler--
tanrı istemezse yaprak düşmezmiş.
tanrı istemezse insan ölmezmiş.
sen tanrımısım beni öldürdün.
--spoiler--

yere atmak varken çöp tenekesi aramak

geçen hafta avşa da tatildeydim, arkadaş sahil boyunca bir tane çöp tenekesi koymamış adamlar. lunapark'ın çıkışında kızım popcorn istedi aldık tabi, bitmeye yakın bana verdi sonlarını yedim ve elimde güzelce ezdim paketi, yürüdük iskeleye kadar bir tane çöp kovası yok. Neyse iskeleden eşim ve kızım kendilerine bileklik falan aldılar geri dönerken esnafın dışarı çıkardığı çöp kovasına attım da kurtuldum.