bugün

entry'ler (14)

cinlerin asla görülememiş olması

Herkesin varlığından korktuğu, geceleri musluktan su damlatan, kapıları gıcırtadan, perdeleri oynatan ya da lambayı hafif sallayan ama asla görülmeyen yaratıklar. Böyle acayip huyları da olmasa iyi yaratıklar aslında.

bahçeli ye hediye edilen kurt kafası

görsel
At kafası olsa çok gülerdim

13 yıllık nişanlının yüzüğü atması

Nişan yaptıklarını unutup 13 yıl sonra hatırlayınca atılmıştır o.

spor gazetelerinin her gün transfer yapması

Uzun süredir bildiğimiz hadise. Bütün spor gazeteleri her gün birkaç yıldızı büyük takımlara transfer ederler. Nuri Cimbom’a doğru, Fabrekas Fener’de, Mandzukiç Kartal oluyor gibi efsanevi başlıklar atarlar ama transfer dönemi bittiğinde hepsinin uydurma olduğunu anlarız. Bunu yapmalarındaki amaç okuyucuyu yanıltmak olmasa da, sayfalarının tıklanma oranını arttırmak ve içeriği doldurmak için yaptıkları kesin. Yirmi başlıktan birinin yarısı tutsa başarı sayıyorlar.

karısı hamile diye iş yerinde tatlı dağıtan gavat

Anlayışınıza sokayım dediğim önerme... Karısının hamileliğinden ziyade, bir evlat sahibi olacağı için duyduğu mutluluğun paylaşılması durumudur.

hamile kadınların aslında o işi yapmış olması

Hamile olmayan kadınların da aynı işi yaptıklarından, hatta tüm insanların da aynı işi yaptıklarından dolayı her hangi bir sorun olmayan durumdur.

doktordan temiz araç sorunsalı

Doktorların, kendi araçlarına haftalık olarak check up yaptığını düşünenlerin varlığını gösterir. Sanırsınız ki, araçlarına çeşitli hastalıklara karşı tedavi uyguluyorlar. "Araba doktordanmış. Demek ki sağlıklı" gibi bir algı var. Aslında olay tam tersidir. Normal insanlar (yani doktor olmayanlar) kendilerine göstermedikleri ilgiyi arabalarına gösterirler. Doktorlar ise, kendilerine ve hastalarına karşı gösterdikleri ilgiden bıkıp, araçlarına pek de özenli davranmazlar. işleri gereği sürekli iç-dış yıkatır ve temiz tutarlar o ayrı. Sırf bunun için doktordan araba ilanı aramak başka bir bilmemneloji dalıdır.

ersan juan

ister inanırsınız ister inanmazsınız orası ayrı. Çok güzel Videolar hazırlıyor ve genelde toplumun kökten inandığı konuların aksini iddia etmesi ve bunda gayet inandırıcı olması ayrı güzel. YouTube’a hareket getiriyor. Müzik seçimleri de Harika. Seslendirme zAten süper. izleyin gitsin işte. Ben seviyorum Ersan Juan kanalını.

barış özcan ın ben fetöcüysem rte de fetöcü demesi

Barış Özcan'ı pek sevmesem de, böyle bir açıklama yapacağına inanmam. Kendim duymadan inanmam en azından. Çünkü bir insan bu kadar şuursuz olamaz.

ak trollerin face de paylaştığı akılalmaz fotoğraf

Paylaşanın kim olduğu önemli değildir. Önemli olan, bu tarz şeylere kimlerin inandığıdır.

dayak yiyen kadın görseniz napardınız

Dayak yiyen kişinin cinsiyeti önemli değildir. Böyle bir olay görürsem, cinsiyet ayrımı yapmam. Gider kavgayı ayırırım.

malında gözümüz yok allah daha çok versin

Türkçesi şudur; "Malında mülkünde gözüm var. Nasıl yaptın o kadar parayı amk. keşke benim de olsa" Tabii ki bunu söyleyemediği için "kimsenin malında mülkünde gözümüz yok" şeklinde ifade edilmektedir.

aslında hiç ay a gidilmemiş olması

Teknolojinin bu kadar gelişmiş olmasına rağmen bir Nasa astronotunun "Aya gidebileceğimiz bir teknolojimiz yok. Eskiden vardı ama o teknoloji kayboldu" demesi, kafalarda soru işareti yaratmıştır. "Nereye kayboldu o teknoloji?"

kadın mutsuzsa aldatabilir

Yalnızca kadın için değil, erkek için de geçerlidir. Ayrıca, bir insanın aldatması için mutsuz olmasına gerek yok. Mutluyken de yapılabilir. Karakter meselesidir.