bugün

entry'ler (260)

claudia

Claude isminin feminen hali.

eskiamaeksikbiri benimle şarap içer misin

Sözlüğün psikolojisini özetleyen bir soru cümlesi. Sesli güldürmüştür.

19 mayıs 2022 anadolu efes olympiakos maçı

bir yunan temsilcisine karşı, belki de alınabilecek en anlamlı günde alınmış galibiyettir. tebrikler efes pilsen!

old quiet sleeper

nick altımda kırıcı bir çıkış yapmış yuzır, canı sağ olsun. psikolojik destek mevzusuna bir +1 de benden. evet.

asla güzel bir kadınla yatamayacak olmak

bu tip incel ağlaklıklarıyla bir yere varılmıyor maalesef. kendinizi geliştirin, kendinizi geliştirdikçe güzel kadınlar illa gelir beyler. yeter ki vazgeçmeyin. vazgeçersen kaybedersin.

hoşlanılan kıza gel italya ya gidelim demek

bir aksilik olmazsa bu sonbaharda italya'ya mastera gidecek bir yuzır olarak beni gülümseten eylem. ayrıca bir sözlük kızına yapmak istediğim...

schengen vizesi

ukrayna, gürcistan, malezya ve pek çok güney amerika ülkesinin avrupa ülkelerine seyahat için ihtiyaç duymadığı vize türü. bu ülkeler 90 güne kadar vizeye ihtiyaç duymuyorken bizden vize isteniyor olması, hele ki onlar rahatlıkla ülkemize gelebiliyorken net kere net siyasi başarısızlıktır. evet.

bir erkek ve bir kız arkadaş olabilir mi

iyi dikkat edin bu başlığa, oluyor diyenler istisnasız hep kız. ya da sananlar mı demeliydim sdfkjsdfjsdk. baş başa kalın ve biraz konuyu o taraflara getirin görün bakalım neler oluyor. tabii arkadaştan kastın merhaba merhabadan öte bir muhabbet olduğunu varsayıyorum.

bensiz olsun

demet akalın'ın yorumuyla son zamanlarda yeniden popüler olmuş şarkı.

pakistanlılara ne denir sorunsalı

Pakistan kelimesi zamaninda var olan British Raj yönetiminin beş bölgesinin (pencap, Afganya, Keşmir, Sind ve belucistan) isimlerinin birleşimidir, yani yapay bir kelimedir. Anlamının "temiz ülke" olması ise zaten başlı başına ironinin allahıdir. Müslüman hintliler demek doğru olsa da eksik kalır çünkü Bangladeş de Müslüman hintlilerdir. Bölgeyi Bangladeş'ten ayırmak adına böyle bir çözüm bulunmuştur.

Soruya dönersek, bu nedenle Pakistanlılara paki filan denmez, ha denir de yukarıda söylendiği gibi hakaret kabul edilen bir kelimedir. Pakistanlılara Pakistanlı denir. Bana kalsa basitçe go home denir (ingilizce biliyorlar ya o bakımdan), o ayrı.

11 sene öncesi

Üniversitedeki ilk yılım. Evden, ailemden ilk defa ayrılmıştım ve küçük bir şehirden istanbul gibi bir dünya metropolüne adım atmıştım. Hayatın zorluğunu derinden hissettiğim, hiçbir şeyin kolay olmadığını fark ettiğim ilk yıl. Ne var ki ileriki yıllarda hiçbir şey bir an dahi olsun kolaylaşmayacaktı...

yemekhanede sokak köpeğine yemek yedirmek

Böyle kırıcı çıkışlar yapmamalıyız. Sokak Köpekleri bizim göz bebeklerimissssssss.

üstteki yazarın ne mezunu olduğunu tahmin etmek

Hemşirelik.

ne oldu yaram

(bkz: hem yara bandım hem yaram)

mehmet pişkin

En azından bizim dışarıdan gördüğümüz kadarıyla kaliteli bir yaşam sürmüş, gezmediği yer, birlikte olmadığı kadın kalmamış bir insan. Bana gülünç gelen ise kendisini bu adamla eş değerde tutup kendinde bir parça buldugunu iddia eden insanlar. En azından çoğu için konuşayım, Onun dertleriyle senin dertlerin aynı değil. Onun dertleri ecnebilerin first world problems dedigi problemlerden, sen daha ay sonunu yetiştiremiyorsun. O ayrı, sen ayrı.

180 erkek 160 kız ilişkisi

Açıkta kalacak 20 erkeğin skib atacağı ilişkidir. (bkz: Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar) (bkz: yakarsa dünyayı garipler yakar)

edit: başlığa entry girenin iki eksisi garanti, zehirli bir başlığa entry girmişim amk.

ecevit dönemindeki aylık 80 lira net asgari maaşı

Daha önce gerekli ayarları vermiş emektar yuzırlara sesleniyorum. Bırakın şu alman finosunu, kendi başına havlasın başlıkta. Hem size hem de harcadığınız zamana yazık. Evet.

requiem for a dream

Filmin kendisine lafım yok, bunalımda olduğum günlerde bir 500 kere izlerim sanırım, benim için anlamı budur. Bir yandan da ne zaman bahsi geçse zamanında hakkında girilmiş su ekşi sözlük entrysi aklıma gelir ve hunharca gülerim. Beni böyle de garip ruh hallerine sürükleyen bir filmdir.

https://eksisozluk.com/entry/12516410

tinder avcısı

Mutlu sonla biten film ya da belgesel, ne derseniz. Mutlu sondan ne anladığınıza bağlı olarak değişir tabii bu, evet.

Spoiler sayılmaz bence bu, değil mi?

ferhatpaşa mahallesi

Bez bebek nana'nın dahi hakkında entry girmediği mahalle. Demek ki gerçekten ters bir yerde, ben ikna oldum. Evet.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.