entry'ler (28)

öğrenci evinde yaşanan diyaloglar

-Bundan sonra düzenli yıkıyoz amk şu bulaşıkları
-evet
-evet katılıyorum
1 hafta sonra
-bu koku nerden geliyo lan ?

sözlük yazarlarının itirafları

insanları sevmiyorum kısa ve basit kendim de bir insan olduğumdan kendimi de sevmiyorum.

rusların türkçe konuşması

herkes duja bağlamış ama sürekli sexse bağdaştırılan bu ırk konuşurken çok tatlı oluyo be. üstün ırk yemin içiyorum.

lostface

(bkz: the lostface)

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

vodafonenun kontörüm varken bana mesaj atmaması kendimi yanlız hissediyorum kontörümü harcıyacam harcıyacak yerde bulamıyorum akrabaları arayınca hepsi meşgule atıp kendileri arıyor.

istanbul teknik üniversitesi

2 aya yakın okuduğum okul hakkında güzel bir inceleme yapayım.Tercih dönemindeki 3 aylık araştırma deneyimlerimi de katarak.

Hazırlık Okulu : ister Türkçe(%30 ingilizcedir o bi kere ) ister ingilizce bölümü kazanmış olun kısaca prof. diye adlandırılan bir sınava tabi tutulursunuz eğer yeterli bulunmazsanız hazırlık eğitimi görmek zorunda kalıyorsunuz.Hazırlığın sonunda da Haziran,Temmuz,Eylül aylarında bu yeterlilik sınavlarını geçmeye çalışıyorsunuz geçemezseniz Ocak da bi tane daha vardı galiba.2 yıl içerisinde ingilizce şartını sağlayamazsanız okuldan şutlanıyorsunuz.Yalnız sadece bu sınavla değil toefl ilede geçebiliyorsunuz 513 dü sanırsam sınır.Verilen eğitime gelirsekde A-B-C-D diye 4 kura sahip oluyor bu okul.Elemantry,Pre-Int,Int,Up-Int diye.A ve B kurları yarım dönemde müfredetı bitirip yeterlilik sınavına Ocakta girebiliyorlar geçerlerse normal Lisans derslerine başlayabiliyorlar isterlerse.Verilen eğitim genelde Akademik ingilizce üzerinedir.Özellikle akademik makale okuyup-yazma üzerine güzel dersleri var.

Mekanlar : Kütüphanesi bence bir üniversitede bulunabilecek en güzel kütüphanelerden.24 saat açıktır ve istediğiniz kitabı bulabilirsiniz.Bulamadınız mı gidiyorsunuz ben bu kitabı istiyorum diyorsun 1 ay içinde getirtiyorlar kütüphaneye koyuyorlar.
Spor salonları,Havuzları,Halı sahalarıda ucuzdur ancak o parasının 4-5 katı değerindedir.(25 tl halısaha saati)AVM diye bir yer mevcuttur kafelerin,lokantaların olduğu çok ucuz olmasada öğrenci mekanıdır.Şimdiye kadar anlattıklarım Maslak/Ayazağa kampüsündekilerdi.Her kampüste Öğlen ve Akşam yemek çıkaran yemekhaneler vardır öğle 2 akşam 3 liradır yemekler burada.Çok güzel değildir yemekleri ama parasına göre baya baya uygundur.

Lisans Eğitimi : Lisansa başladığınızda sizi baya baya bir zorlu süreç bekliyor olacak.Bir atasözü derki iTÜ de vizeler başladı mı bir daha bitmezmiş.Üniversiteye geldik hala işimize yaramayacak şeyler gösteriyorlar diyeceksiniz ilk sene,sonraki senelerde de lan keşke ilk seneki gibi işimize yaramayan şeyler gösterseler diyeceksiniz.(Bu bölüm etraftaki üst dönemlerden topladığım bilgilerden.)Zordur mordur ama adam gibi öğretir parolasını gayet güzel uygulamış adamlar.

Rektör : Eski rektör Şahin babanın çok efsanesi döner ortalıkta ki bende TV de görüp söylediklerinden etkilenip gelmiştim buraya.Ancak şimdiki rektörü ne bi kere gördüm nede yaptığı bir şeyi duydum.Ha tek yaptığı tüm bilboardlara zaman reklamı almak olmuştu diyim siz anlayın ne demek istediğimi.

iş Hayatı : Mezun olduktan sonra özellikle Bilgisayar Mühendisliğini düşününler için mükemmel 2 tane Tekno Kente sahip.Özellikle Tekno kent 2 ve 3 süper bir manzaraya ve fiziksel şartlara sahipler.iTÜ nün dışında istanbulda yazılım şirketlerinde çalışmak istiyorsanız ilk tercihlerinden olacaksınız emin olun.Diğer bölümler içinse özellikle Türkiyede çok fazla bulunmayan Gemi-inşaat,Uçak gibi bölümlerden mezun olan bir çok kişi boşta kalmadan dolgun ücretlerle işe başlıyor diğer bölümlerde biraz kendinizi geliştirmeniz gerekiyor ama zaten o ortamda mevcut üniversitede.

Neyse üniversiteye hazırlanıpta şu iTÜ nasıl bir şeymiş diyenler için bir yazı oldu dursun buralarda bir yerde.

roma dönemi heykellerin kısa penisli olması

o dönemdeki erkeklerin karıya doymasından dolayı artık penislerinin erekte olmamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

iyi ki öss de derece yapmamışım demek

şu an çoğu şirketin üst düzey yönetici departmanlarında boğaziçi mezunlarını gördüğümden keşke yapabilseydim diyorum ama zeka buraya kadar ne yapak.

şişme kadın

bir hayat tarzıdır bence evlenen adamlar var yabancı ülkelerde bizde hala yadırganıyor.

moskova ya gidip mala vurmadan dönen mal

şakirt olabilir veya gay olabilir yani gerçi gay olsada güzel mallar var orada.

how i met your mother

son 2 sezonla birlikte perte çıkmış dizidir gözümde.

12 mayıs 2013 te dünyanın yok olacağı gerçeği

yok öyle bir şey 2125 e kadar rahat rahat yaşayabilirsiniz beyler.

burger king

verdiğim siparişi buz gibi geldiğini fark ettiğimde sinirlenmiştim ki normal patates seçimime rağmen içerisinde 4-5 tane elme dilim de vardı sonra yemeksepetindeki yetkiliye biraz bağırmaya çalıştıkran sonra sizi yetkili birine yönlendiriyorum onlar sizinle iletişime geçecek demesinden 1 hafta geçmesine rağmen kimse aramamıştır o kadar uzun bi cümle oldu ki şu an hangi şahıs ekiyle bitireceğimi unuttum .

massachusetts institute of technology

hayallerimdeki üniversitedir kendileri bu yola beynimi, bedenimi koydum ben ya mit ya haftaiçi o kadar.

itü bilgisayar mühendisliği

her koşulda her durumda türkiyede birinci bile olsanız önereceğim bölümdür anlatılmaz yaşanır yani o derece.

istanbul teknik üniversitesi

şu ring seferlerini düzelirse artık küfür etmeyeceğim bir rektöre sahip olacaktır ama her geçen gün dahada küfür ediyorum o yüzünü bile görmediğim ismini bilmediğim yeni rektör.

pentagram

coverlarıyla halkın gönlünü feth etmeyi başarmışlardır ancak artık o metinin klasik soloları ve murat abinin ayrılışıyla tek düze olmuşlardır ama yinede atiye, hadise dinlemektense metinin sololarını 8-0-8 yerine dinlerim. ayrıca yeni albümlerinde bence Doğmadan Önce ve Wasteland şarkıları kaliteli olmaya yakındır.

40 yaş üstü karıların pis kokması

bu karılar birde sürekli metrobüs kullanırlar anasını satiyim süreklide benim merkezinde olduğum 2 metre çapındaki dairenin etrafı bunlarla çevrilidir neyse ki burnumdaki sarı bölge yorulurda hissetmem bir süre sonra bu kokuyu.

klişeleşmiş köpek isimleri

tekir, akbaş ,koç ,elizabeth ,mouse ,idog.

ne hikmetse izmir de hiç tecavüz olayının olmaması

Arz-talep grafikleri, istatiskleri bilmem nelerine bakarsak nerde insanlarda doygunluk varsa oralarda refah yükseliyo , benim projemdir 1 ay türkiyede herkes çıplak dolaşsın bir daha tecavüz mecavüz olmaz diye ama dinleyen yok yetkililere sesleniyorum buradan.