bugün

entry'ler (50)

sınav kağıdının üstüne kapanarak soru çözen göt

Afedersiniz de inek gibi çalışmışsa o adam,üzerine battaniye atıp çözse bile yeridir...
Ondan pişip sana düşecek diye bir kural yoktur illa ki..
Ya çalışma,gez,toz onurunla boş kağıt ver,ya da sen de çalış kağıdına kapan,sana da göt desinler..
Sanki bunu diyenler çalışıp da millete de gösteriyorlar yazdıklarını..

elvis presley yaşıyormuş

Tabii yahu..Michael Jackson,Kurt Cobain..Hepsi aynı yerde yaşıyorlarmış hatta..

yaran msn iletileri

alem'i âlêm yâpân û¢ bê$ ¢âkâl'sâ krallik ßânâ yâkî$mâz! bên nê zâmân tâht'tân îndîm dê , sîz kral oldunuz!

Bu beni aldı götürdü,aldı götürdü,hala getirmedi...

cem yılmaz a gülebilen kolpa türk insanı

Buna zevk ve espri anlayışı denir ancak,kolpa denmez..
Kimisi Engin Günaydın'a,kimisi Cem Yılmaz'a güler..Kimisi de ikisine birden..
Cem Yılmaz'a bayılmam ama katıla katıla gülenlere de kolpa demem..Saygı da budur..
Kolpalıkla harbiden ne alakası var hiç anlayamadım..Yalandan mı gülüyorlar yani?
Ayrıca Cem Yılmaz'a gülenler çok zekidir diye bir durum da yok..Yazılan başlığa karşı çıkacaksanız da mantıklı olsun bari..Hey allahım ya biri garip,diğerleri ondan daha garip..

kelimeler

Teoman'ın bambaşka yerlere götüren şarkılarından en kıymetlisi..
Sözleri vurup vurup silkeler insanı..Müziği de takılır kalır beyinde,döner durur ara ara..
Ve sanki yıllar önceden biliyormuş hissi yaratır..
Bende..

aptal beraberliği akıllı yalnızlığa tercih etmek

Mantıklı olandır.

a sorta fairytale

Taa ne zamandır aşık olduğum,eşliğinde çok şey yazdığım ama videosunu izlemeyi daha dün akıl edebildiğim Tori Amos şarkısı..Videoda Adrien Brody var..Etkiyi birkaç katına çıkaran bir video bu..Bir kez daha,daha fazla aşık oldum bu şarkıya..Ve az önce yeniden bir şeyler yazmaya başladım,o da bana eşlik etti..Teşekkürler Tanrı,teşekkürler Tori,teşekkürler Adrien ve teşekkürler kaltak peri..

tanrıyla konuşma şerefine nail olmuş müminler

Karşılıklı bir konuşmaysa ne alaa o halde dedirten konuşma.

faşizmir

Gavurduk bir de faşist olduk vay anasını sayın sözlükçüler..

sözlükte altıncı nesil yazarların ağzına sıçılması

Sadece 6. nesle mahsus bir durum olduğunu düşünmemekle birlikte benim ağzıma sıçılmaması başkalarının ağzından bok akmadığı anlamına gelmez tabii diyorum..
Şu da olabilir..
Ya kolay lokmalar(ağızlarına sıçılmasına müsade ettiklerine göre öyleler sanırım,biraz çemkirmeye dayalı alıştırmalar yapsınlar da ezilmesinler diyorum.)
Veyahut da alabildiğine saçma-sapan,olur-olmaz entrylere sahipler,dikkat çekiyorlar,ağzımıza sıçın n'olur diye etrafa koku yayıyorlar..
Ya da ya da ya da...Olabildiğince masumlar..Kötü kötü yazarlar onlara hzuur vermiyorlar..
Sanal hayat bu..Her şey olabilir..
Mukadderat..

ölen yazarların bir anda popüler olması

Genel manada yapaylık içeren şeyler bunlar..(Hak ettiği ilgiyi yaşarken gören ve öldükten sonra bunun daha fazlasına sahip olanları muaf tutuyorum.)
Yaşarken türlü laf edilip okunmayan bir yazarın,öldükten sonra fanı olmak,beğenilmeyip küfür edilen bir şarkıcının öldükten sonra paso dinlenmeye başlaması gibi..Gibi gibi..
Ölüm insanı çekici mi kılıyor ne?

birdy

84 yılından harika bir film..
Zamanında hangi önyargıyla eşcinsel bir durum algılanmış bu filmde anlamadım..
Dün izledim,taze taze ama anlamadım yani neymiş sorun?
Sadece sahnenin birinde doktor 2 arkadaşın yakınlığını soruyor..Al da çok yakındık(doktor imalı bakıyor) o da birbirimize aşık değiliz yani diyor..Ha bir de Birdy'ye birbirimize mastürbasyon yaptırdığımızı falan sanıyorlar demişti sanırım..
Bu mudur yani? dedim..izlemeden önce okumuştum ve biliyordum yine sikko bir önyargı olduğunu,tastiklenmiş oldu..

agiz mizikasi

ilk bakışka başka neresi için mızıka var ki lan diye düşündürebilen..

çocukken yapılan iğrenç espriler

thank you so much
tepeyim de geri kaç

-kulağını uzat
-?
-ya sen uzat
-fısır fısır git köpeğin götünü ısır gibi..

Hakikaten miden bulandı sözlük..

aşık kız

Bu aralar yaşıyor mu diye merak ettiğim tuhaf yavrucak..
Zira yeni videosuna falan denk gelmedim hiçbir yerde,hayatın anlamı kalmadı..

konuyla alakasi olmadigi halde akil veren zihniyet

Sadece akıl vermek eylemini gerçekleştirmek için kendini programlamış olduğunu düşündüğüm zihniyet..
Hani bazı replikler vardır bunu hayatın bir yerinde kullanmak istiyorum abi dersiniz içinizden..
Sonra repliğe uygun bir anı yakalayamadığınızdan alakasız bir yerde kullanırsız..
Onlar da abi ben artık akıl vermek istiyorum faydası olsa da olmasa da sikimde değil ben taşmakta olan aklımı birilerine vermek istiyorum diyenlerdir..

atını siken kovboy

Dün arkadaşın biri bu sıfat tamlaması için ne güzel laf ya demişti..
Ever durup dururken..
Atını siken kovboy ne güzel laftır ya dedi..
Hayatın neresinde diye düşündüm..

dünyanın en zeki insanı bir türk

Yok öyle bir şey.
Varsa kaynak falan nerede birader?
Ama yok yani biliriz,inanmak isteriz o kadar..
Bir ihtimal daha var diye şarkı söyleyerek bitiriyorum olayı..

Edit:Ya bir kere hiçbir test aslolanı yansıtmaz ki..Anasını satayım bu mümkün değil ki..Bir teste katılanlar arasında birinci olursun,ne bileyim genel bir araştırma da birinci olursun da..Dünyanın tamamını bir yerlere tıkıp zekasını ölçemediklerine,bunu hiç yapamamış olduklarına ve yapamayacaklarına göre asla dünyanın en zeki insanını bilemeyeceğiz..O adam türkse de başka uyruktansa da ancak katıldığı olaya göre dünyanın en zeki insanıdır,bırakalım avunsundur..Ben var mıyım o olayda yoğum..Gerçeği yansıtmaz yani..

atatürk ün aslında olmaması

Başlığı gördüm yanda..
Aman be dedim..Türkçenin aslında olmaması başlığının son sürümü sanırım diye tıkladım başlığa ama yanılmışım..
Neyse buna inanan varsa yolu açık olsun..Ama unutmasın o yol bayır aşşağı..Rashit-Dinazor adlı parça da benden armağan.
Yar saçların dolam dolam bi' siktir git kurbanın olam..

gorucu usulu evlenmeyi elestiren zihniyet

Bu saçmalığın hala günümüzde devam etmesine yardımcı olan zihniyetin yanında gayet mantıklı ve makul eleştirilere sahip zihniyet..
Akıl fikir diliyorum..
Bir kere arkadaşım görücü usulü evlenince boşanma az oluyor ya..
Görücü usulü evlendiren ailelerin kızlarına evden çıktın mı bir kere dönüş yok diye peşin baskısından,erkeğin de zaten programlanmış durumundan kaynaklanmatadır..Kimse kimseye bayıldığı veya hiç sorun olmadığı için değil yani süren evlilikler..Eskiden annelerimiz,anneannelerimiz falan katlanıyorlarmış bu dediğim durumlardan dolayı..Artık biraz çatırdama var tabii eskiye nazaran..Ama böyle tipler gelenekleri koruyoruz ayağıyla yanlışın üzerine yeni yanlışlar inşaa ediyorlar.. Aman sinirlenmeyeceğim,ne bok yerseniz yiyin karışmıyorum..