bugün

entry'ler (44)

vatanını çok seven ihbarcı subay

vatanı "darbeli" sevenleri rahatsız etmiş subay. lan böyle mi sevilir vatan?

hapishanelerde kürtlere işkence edeceksin, sosyalistleri yok edeceksin, karakolda işkence edecek, millete silâh çekeceksin! işte "vatan sevgisi" budur!

kendin gibi "aydın" olmayanların üzerinde mümkün mertebe baskı kuracak, mustafa kemal'in ardına sığınıp her türlü pis işi çevireceksin!

işte vatan sevgisi böyle olmalı!

(bkz: vatan haini)

yalama ipucu: eğer böyle yaparsanız kıçınızı interaktif ortamlarda yalayan bol olur.

vatanını çok seven ihbarcı subay

cuntacıların psikolojik harekâtla sanık sandalyesine oturtmaya çalıştığı tanık subaydırç

"sayın savcım, ben ülkesini ve çalıştığı kurumu her şeyden üstün tutan bir tsk mensubuyum. ülkemi o kadar seviyorum ki kendimi, ailemi mesleki kariyerimi ve geleceğimi riske atarak ‘irticayla mücadele eylem planı’ belgesinin aslını gönderdim. elde ettiğim belgelerin kamuoyuna yansımasından ve adli tıp kurumu’nca da teyit edilmesinden sonra yaptığım bu girişimin çok yerinde olduğunu kıymetlendirmekteyim."

atatürk ü sevenler buraya

bir facebook klasiği. bu tür ilanlarla grup üye sayısını milyonun üzerine çıkaran bir grup söz konusu.

http://www.facebook.com/group.php?gid=92643684809

kolisi açılmamış bu kadar insan toplayabilen 1923 model bu zavallı arkadaşlarımızı altına imza attıkları bu başarıdan ötürü kutluyorum. dünya ve türkiye için çok önemli işlere imza atan bu arkadaşlarımıza repler gelsin! ha'di aydınlık ülkenin 1 lükslük aydın gençliği! facebook'u fethetmeye!

nem utlu tür kümdi yane!

25 mayıs 2010 beşiktaş barcelona maçı

saat 44:58'de başlayacak maç.

kemalizm

1923'e saplanıp "kemalizm geleceğin ideolojisidir" kabilinden absürdlüklere imza atan insanların atatürk ikonası üzerinden peşinden sürüklediği kitlelerin inancı.

teolojik bir ideoloji.

kemalist

dindar oldukları için sürekli dini tanımlamakla uğraşan siyasi okul. "cumhuriyeti korumak" mottosu/şiarı ile derin yapılanmalarla kurdukları bağ dikiz aynamızdan kaçmamıştır.

uludağ sözlük

ata sporu cehaletin cirit attığı sözlük.

(bkz: #6413245)

fethullah gülen in tsk ya sahip çıkması

fethullah gülen'le tsk'nin hedeflerinin benzer olmasından kaynaklanan durum. fethullah gülen de koyun gibi bir halk ister görünmektedir, tsk de. ikisi arasındaki tek fark ilkinin islâmî yeşil, ikincinin hâki renkte oluşu olsa gerektir.

ayrıca tsk de yayılımcı takılır, fethullah gülen de. ilkinin güç göstererek yaptığı şeyi ikincisi öğretim kurumlarıyla yaptığı vâkidir.

bir türk dünyaya bedelse kürt ne kadar eder

"kürtler satılık değildir" şeklinde cevaplanabilecek soru.

faşizm

asla düşmana doymayan ideolojidir. eğer bir faşist uzak çevresinde düşman yaratamıyorsa mutlaka bir diğerine sardıracaktır. örnek mi? alın size devlet bahçeli ile ahmet reyiz yılmaz arasındaki o rezalet diyalogdan satır başları:

--spoiler--
"8 kasım ankara türk meydanı, er meydanı olacak sayın bahçeli. bu meydanın boş olmadığını göreceksiniz. hakkımda teşkilatlarda israil'in adamı diye beyinleri yıkamaya çalışan sayın bahçeli, kendisi hakkındaki sorulara cevap vermelidir. ben şerefi ile bayrağını da dinini de israil'de ikame etmiş bir milliyetçi muhafazakar türküm. cinsim de belli cibilliyetim de. ya siz kimsiniz? 12 yıldır zorla milliyetçileri hadım etmeye çalışıyorsunuz. gılman anlayışı ile milliyetçi olunmaz. istifa edin artık.

bahçeli'ye, "mit ile olan ilişkiniz nedir?" diye soran ahmet reyiz yılmaz, "askerlik yapmadığınız yönünde bilgiler var doğru mu? istanbul'da okuduğunuz okulun ermeni çocuklarının gittiği okullar olduğu biliniyor neden? milliyetçilikle iislam'ı kopardığınız çok açık. islam ve başörtüsüne olan kininiz neden? dtp neden ısrarla sizin orda kalmanızı istiyor. bahçeli dtp için şanstır. ne demek? hangi milliyetçi? hangi erkek onuru? öcalan'ın televizyon izleyip yanına kadın istemesini kabul edebilir? ülkücülük, öcalan'a sabretmek, şehit gelirken orda burada göbek atmak olamaz. herkes hesap verecek. göbek atan da ip atan da. milliyetçileri sindirme, bastırma yok etme, beyinlerini sulandırma, kromozomları ile oynayıp cinsiyetini bozma gayretiniz ne için?" diye konuştu"
--spoiler--

uludağ sözlük vs ekşi sözlük

sosyalist yazarların ekşi sözlük'ü bir bir terketmesi ile birbirine yakınsayan iki sözlük arasındaki kaybolan farklar kıyaslamasıdır.

akp nin pkk sevgisi

pkk'deki gençlerimiz dağdan inmesin diye tepinen partilerin aksine pkk'lileri kucaklamaya, özümsemeye hizmet etmeye çalışmaktadır bu sevgi.

bahsettiğim diğer partilerin** sevgisi ise daha çok pkk'liler dağdan inmesin, iktidarları ve siyasal zeminleri kaybolmasın, düşük sosyoekonomik seviyedeki yok olan garibanların kanları üzerinde parti merkezleri yükselsin diyedir sanki.

amaçlarına da ulaşmış görünmektedirler, peki' bu millet eskisi kadar saf mı? göreceğiz.

2 temmuz 1993 sivas katliamı

34 aydın ve 2 otel görevlisinin katledildiği ve 1 saldırganın öldüğü katliam.

türk silahlı kuvvetleri

nato üyesi olmasına rağmen antiemperyalistmiş. peh peh peh!

8 milyar dolarlık "savunma sistemi" aldıracak kurumdur, ayrıca abd ordusunun ve "israil savunma kuvvetleri"nin en büyük müttefikidir.

kürt

ırk değil etnidir. ayrıca neden türk olduğunu söyleyerek mutlu olması gerektiği anlaşılamayandır.

kendi kendine sürekli "ne mutlu türküm diyene" diyen adamların ne kadar mutsuz oldukları sağa sola saldırmalarından ve hastalıklı gibi milleti bir şeyler yapmak zorunda bırakmalarından anlaşılmaktadır.

önce siz bir kendinizden mutlu olun da sonra kürtleri mutlu edersiniz.

liberal faşizm

kemalist kişilik bozukluğunun ürünüdür.

(bkz: faşistlerin faşizmden şikayetçi olması)

29 ekim 2009 taraf gazetesi manşeti

göstermelik cumhuriyet kutlamaları yapılan bir sözlüğün yazarları tarafından kınanan manşettir.

bugün cumhuriyet bayramını çılgınlarcasına ve elleri patlarcasına alkışlayarak kutlayanları cumhuriyetçi addeden ufaklıklarımızı üzmüş, vah vah.

tören alanların amerikan yapımı silahlarla gösteri yapanlara, israil tarafından "modernize edilmiş" f16'larla gövde gösterisi sergileyenlere koşulsuz biat ediyorsunuz ama. kalp spazmı geçirince amerikan hastanesine yatan yaşlı cumhuriyetçi amcamızı eleştirmiyorsunuz "ama ölmedin" diye.

sayfalarında cem uzan'ın sayfa sayfa genç parti reklamını yayınlamış cumhuriyetçi gazeteyi cam silmek için kullanmadınız örneğin.

atatürk'ü putlaştırıp gözü geçmişe mıhlanmış köhne adamları eleştirmediniz kafanızı geçmişe çaktıkları için, sizi kendinize güvenden yoksun bıraktıkları için.

ama bugün taraf'ın 29 ekim manşetine sövüp sayıyorsunuz bayramdan eser yok diye. taraf zaten bağımsız yayın politikası ile cumhuriyet'i kanıksamış yegâne gazetelerden, saçmaladıkları zamanlar oluyor ntv haberi gibi, ama 10 haberinden 9'u yalan 1'i yanlış "yayım organlarına" gazete denilen bir ülkede gazetecilik yapıyor.

unutmayan

(bkz: #6388938)

poisonx

kendisi lâf yetiştirmek konusunda eke bir şahıstır. o zaten bulurdu da ben işini kolaylaştırayım dedim.

(bkz: #6388938)

teslim olan pkk lıların hasta olması

insanda geçmiş olsun deme arzusu uyandırır.

dağda kalsa "gebersin", yurda dönse "gebersin"! domuz gribi nedense aramızdaki malları pek etkilemiyor.