bugün

entry'ler (76)

evcil hayvan almak

Para karşılığında hayvan alım satımı kaldı mı diye bakarken geçen gün arkadaşım poddle cinsi köpeğe 50000 lira vermiş.

yoldan geçen kızın eski sevgiliye benzemesi

Ayrılığın ilk zamanları öyle gelebilir, çok normaldir.

elektrikli araç alacaklara tavsiyeler

Muhtemelen bir elektikli arabanın en hayati ve önemli parçasıdır bataryası. Geçtiğimiz günlerde sadece Tesla'nın bataryasının bilmem kaç yüz bin lira ederinde olduğunu duymuştum, bir arıza çıkarsa büyük masraf haliyle, belini iyice büker adamın. Elektrikli araba alınacaksa mutlaka ama mutlaka bataryanın kalitesine dikkat edilmeli. Biz gittik Mg4 aldık ve hiçbir pürüz olacağını düşünmüyoruz bu konuda. Zaten donanım kalitesi ve dünya genelinde satış sayısı ortada.

taksicilerin hala akıllanmaması

Twitterdaki malum videodan sonra soluğu burada aldık, sallandırmak gerekiyor böyle serserileri toplum içinde dolanmamalılar, yarın başımıza ne geleceği belli değil

üsküdar dan kadıköy e kadar yürümek

Yan yanalar zaten, üsküdarın neresinden kadıköyün neresine yürüdüğün önemli. Yine de keriz işidir o kadar toplu taşıma var

uludağ sözlük ün ölmesi

neyin eski tadı var ki, sözlükle alakası yok bence bizde bıkkınlık var

alper gezeravcı tam olarak ne yapıyor

Sosyal medya hesaplarından takip ettiğim kadarıyla genellikle gündelik yaşantısını paylaşıyor ama bilime dair bir şey göremedim, umarım gerekli araştırmalarını gösterişten uzak yapıyordur

kadın tek başına 90 km den fazla uzağa gidemez

ilginç bir fetvadır ama benim merak ettiğim konu hocayı 90'da durduran ne olmuş acaba.

mavi eşofman giymek

ortalıkta sığır gibi dolanmaktır, asla tercih edilmemeli

bilgisayar oynamak isteyen misafir çocuğu

ben hep izin verirdim. yazık be.

ölümlü dünya

hala replikleri aklımda dönen filmdir.

puffy yatak

şu anda kullandığım yatak markasıdır. önceden çok önem vermez ve gerekli görmezdim yatak meselesini ama puffyi kullandığımdan beri bunca zaman ben nasıl uyuyormuşum dedirtti. rahatlığı ve konforu bambaşkaymış. sırt ağrılarımı geçirip uyku kalitemi arttırdı. bu kadar etkili olmasıyla gönlümü çeldi. alacak arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

milli yalanlarımız

şimmmdi çıktım geliyorum yoldayım.
-evde pijamalarıyla oturuyor-

kedi taramak

hem kediyi hem de tarayan kişiyi rahatlattığını düşündüğüm eylem.

valiz hazırlamak

önceden neyi nereye koyacağını zihninde planlamak müddetiyle çok çabuk biten ama bu yapılmadığı takdirde saatlerce büyük bir kaosa dönüşen iştir.

sözlük yazarlarının eğlence anlayışı

kendimi çok eğlenceli bir insan olmasam da sevdiklerimle kaliteli zaman geçirmek benim eğlence anlayışımdır.

hızlı ecza

bugün keşfettiğim ilaç dışı eczane ürünü temin eden bi uygulama. bu sabah çok kötü bi boğaz ağrısıyla uyandım. evden çalıştığım için eczaneye falan da gidemiyorum. bi bakim dedim internette gün içinde pastil alabileceğim bi yer var mı diye. derken hızlı eczayı gördüm siparişi çok hızlı getirdiğini iddia ediyor. indirdim uygulamayı 2-3 pastil bi de c vitamini sipariş verdim. yanlış olmasın 45-50 dk civarında siparişim geldi. gelen ürünler de gayet orijinal temiz ürünlerdi. direkt eczaneden alıyormuş kuryeleri. uzun lafın kısası ben kullandım memnun kaldım.

yılbaşının en sevilen özelliği

bütün ailenle veya yakın arkadaşlarınla bir araya gelmektir. bir günlüğüne de olsa bütün dertlerin yok olur ve umut dolar içi insanın.

13 kasım 2023 antalya yağmuru

Ülkenin her yerinde benzer durumlar yaşanıyor, istanbul'da öyle.

togg un israil otomobili olması

TOGG ortaya karışık bir model değil miydi? içerisinde israil yapımı bir parça barındırdığını düşünmüyorum ben.