bugün

özellikle uludağ sözlük'te var olduğuna emin olduğum tiplerdir.

bir entry neden kötülenir? senin düşüncelerine terstir, içinde küfür vardır, içinde küfür yoktur, gereksiz bir entrydir, arkadaşına laf sokmuştur vs.

ulan bunların hiçbirisine girmeyen entryler var ortada. "oha lan süper" dedirten entryler, "direkt haftanın en beğenileni olur" dedğin entryler, veya ankara hakkında "türkiye'nin başkentidir" şeklinde tamamen doğru entryler.

hemen merak edip bakıyorsun kaç artı oy almış diye. aaa kötülenmiş. hatta 2-3 tane kötülenmiş. böyle entryleri kötüleyebilmek için ya içinin irin dolu, yada şukela butonunun yerini karıştırıyor olmak gerekir.

ben ikincisi diyorum. yok lan birincisi de olabilir.

not : "kime göre neye göre" gibi bakınız verecek arkadaş... zahmet etme ben girdim bak. sen "ne diyem mahmut mu diyem" de istersen.
(bkz: bilmemek degil öğrenmemek)
moderasyona göre dallama olmayan yazarlardır.
sözlükte bulunan yazarlarınm oy verirken şukella ve kötü butonunu karıştırmalarıdır. kimsede ard niyet aranmamalıdır. hafta başı geldiği zaman karne alan ilk okul talebesi gibi istatiklere baktığınız zaman göz bozukluğuna parelel olarak sizi yanlış oylayan yazarcıklara kızmamak gereklidir. yoksa bu kadar kaliteli ve entellektüel yazılarım nasıl oluyor da en kötüler listesinde her zaman baş rol oynuyor.

güdük;
başlık başa kalmış. lan sahip cıkın actığınız başlığa. delikanlı olun.
dürrük 2;
delikanlılarmiş. ben akıllı olacakmışım.
yanlış bir önermedir.
sözlük formatından bir haberdar olan yazarlardır.
yoksa onlar istemezler mi adamına göre ya da başlığına göre değil de yazının içeriğine göre oylamayı. akıl edemiyor olabilirler, hoş karşılanmalıdır. sonuçta herkes mükemmel değil.

misal;
başlık: kütlenin korunumu
entry: bileşiğe giren maddeler ile ürünlerin kütlelerinin eşit olmasıdır. kimyasal reaksiyonlarda kütle kaybı olmaz.

oylama yapan yazar1: zebani yazmış, uyuz oluyorum bu adama ver eksiyi. hatta arkadaşlara da özel mesaj atayım eksilesinler.

oylama yapan yazar2: amaan yaza yaa bunu yazmış bunu ben de biliyorum ver eksiyi.

oylama yapan yazar3: kimyadan lise1'de çok çekmiştim ver eksiyi.

oylama yapan yazar4: sana ne! madde sana mı girip çıkıyor? dur ben bunu diğer üyeliklerimden de eksileyeyim de silsin yazısını.(çok abartı demeyin kesinlikle vardır böyle düşünen yazarımsı.)

yani kesinlikle bir art niyet söz konusu yoktur oylama yapan bu dalll..gın yazarlarda.

belki bize bir mesaj vermeye çalışıyorlarda olabilir.
belki forumlara girenler bilir. "tüm konuları okunmuş say." gibi bir buton vardır forumlarda.
bu yazarlar da "bu yazarın tüm entrylerini eksi oyla!" gibi bir buton istiyorlar da olabilir.

toparlamak gerekirse.
bu yazarlar dallama değildir varsa bile bir dallamalık potansiyeldir kinetiğe dönüşmez pek, hani dönüşse de dolunay'da falan dönüşür.
belki sözlük formatını bir gece vakti uykulu gözlerle okumuşlardır ve kaç vakittir bazı zihinsel sorunlardan dolayı anlayamamışlardır.
veya küçükken birileri şeker vereceğim** diye kandırmışta olabilir tabi bunun konumuzla pek bir alakası yok.

bu yazarlarla alakalı olaraktan;
(bkz: formata aykırı yazarlar)
entry okumadan yazara göre muamele yapan dallamalardır...

+ lan xxxx entry girmiş
- ne yazmış yine o
+ sktir et olum eksile uyuz oluyom ben ona
- tamam dır gömdüm eksiyi...

dallama doğru bir tespittir. fakat mahmut demek biraz hedef belli eder... *
tıklandığında adrese çokella servisi yapan butondan habersiz yazardır. *
- sukela butonu nedir ey ulu bilge dondolyus?
- böyle ipnem gibim pustum gibim bir şeydir herhal.
(bkz: oylama yapmayi bilmeyen yazarlar icin cozumler) (doludur)
görsel
düzeltme:
reklamımın yapılması dolayısıyla reklamsız link ekledim.*