bugün

herhangi bir sebepten dolayı yolda kalan aracın başında araç sahibi beklemektedir. cin cin yoldan geçen insanları keser ve kendisine en yakın hissettiği adama bu soruyu yönlendirir. türkiye de sıkça duyulan. kulak aşinalığımız olan cümleç.

+ pardon şu arabayı bir vurdursak?
- kardeş acil yetişmem lazım bi yere
+ nereye?
- ya benim çok acil, çok önemli bir şey için...
+ nereye onu söyle bakıyım lafı kıvırma

şeklinde sizi sorguya çekenleri var mı bilmem. bana hiç denk gelmedi.
-alo abi arabanın aküsü bitmiş gelde bi vurduralım
-la bi sittir git, sök şu teyibin kafasını olm arabayı sen aldın kahrını ben çekiyom
-ya abi tamam bi daha sökücem teyibi ama acil araba lazım bik bik bik bekliyo
-mnskym geliom

10 dakika sonra

-vurdurrrr
-trik...trak...tortortortortor ( vosvos sesi)
-gel seni de bırakıyım dükkana
-sittir ben sigara içe içe giderim, bi daha da vurdurmaya gelmem
-oehh sagol abi
türk insanının ne kadar samimi ve içten olduğunun göstergesidir. bir kişi arabayı ittirirken diğeri arabada oturur. ordan yoldan geçenlere fııyt bilader bi el atsana ya diyerekten seni çağırır. sende hemen koşarsın. hatırlarımda iki arkadaş araba kiralamışlar.* akü bitmiş 2 side bilmiyo ama vurdurmayla da çalışmadı araba bujide meme yapmış herhalde ger ne ise ordan bindim arabaya abartısız 200 metre gariplerime arabayı ittirdim kızlara hava attım felan. ondan sonra arabadan indim adamların dil dizine düşmüş ve efsanevi cümleyi söyleyip gittim:
+ustam arabayı kiraladığınız adamı arasanıza zaten 2 sokak arkada.
bazı erkekler arasında bir şifreleme olabileceğini de düşünmeme sebebiyet veren cümle. şöyle ki gencimiz ilişkiye girmek istemektedir ve henüz çok toy olduğundan kendine yakın gördüğü, abi dediği birinden yardım istemektedir. tanımıma gülmeyin hemen, e olabilir yani, yaratıcılık bu. elbette bu durumda da araba tecrübesiz gencimiz oluyor:

-şu arabayı bir vurdursak be abi, hala gıcır gıcır,
+taam koçum üzülme sen, ben senin kaportayı dağıtacak birini biliyorum arka sokakta
-allah razı olsun abi...*
hala gideri vardır he ne dersin bir daha deneyelim.