bugün

sahilde bir bankta oturmak, yanı başımda bir çınar ağacı ,esen rüzgarla gelen hafif yosun kokusu ,martıların uzakta gelen çığlıkları ve sarıldığım sevgilim.
gazimağusa.
bir tane bile tanıdığımın olmadığı herhangi bir şehir ya da ülke.
okul ve dershane dışında her yer olabilir.
Eski evimiz.
las vegas.
finlandiya veya yeni zelanda. vize işlemlerimi ve uçak biletlerimi halledebilecek olan bir gönüllü varsa bana ulaşsın allanıseviyorsa*. şayet,işlemler yarın sabaha tamam diyecek olursa, hemen şimdi bavulları hazırlayabilirim. öncelikli tercih: yeni zelanda.*
bir kadının içi.
istanbul.
london...
hakkari-merkez. yoktur insanın memleketi gibisi. bitsin şu finaller artık.
boracay.
göreme - nevşehir.
bilmediğim yer.
kumsal, deniz, doğa. (bkz: sarıgerme)

edit: olmak istediğim yeri beğenmeyenler var gibi görünüyor.
ankara-izmir yolunda, izmir istikametidir.
olmak istediğimiz yer mersin' dir.
ıssız bir ada. yanıma 3 şey bile almam.
olmak istediğin yer; şuan olduğun yerdir. o yerde olmak istediğin için oradasındır. bu bir seçimdir, sen bulunduğun yeri seçmişsindir.
çilek bahçesi olsun... Su kaynağı yerine krem şantiler... Yol boyu yürüyelim... karşımıza bir anda bi şelale çıksın... o da ne ? bir çikolata şelalesi ! bir köprüyle karşılaşalım, köptü rulo kattan yapılmış olsun. Sonunda nutella ile boyanmış gofret evimdeyim... kağıt helva arası-vanilyalı dondurmadan yapılmış koltuğuma uzanıp akide şekerinden yapılmış kumandanın, bonibon tuşları aracılığıyla zaping yapmak... ve o evde yalnız ve is'li olmak. sanırım şu an olmak istediğim yer pek de imkansız değil.
şu an melankoliye sarılıp tarif edemediğim yer.
"lan şurda olsam mutlu olurdum" diye hayaller kurmayacağım yer. insan hep olmadığı yerde olunca mutlu olacağını zannediyor. kendimizi avutuyoruz halbuki.
honolulu.
(bkz: piyonla evlenen vezir)ile nereye olursa...*
edit:eksileyen beyinsiz!sanane bu benim hayalim.
O ' nun yanı . . .