bugün

Kime göre neye göre olan bir gerçek.

inanmayın ahali bu safsatalara, gerçek kadın kilolu olur.
gerçekliği tartışılabilir tespittir.

beğenenin neye göre beğendiğiyle doğru orantılıdır.
şişmanlığın diyeti var. ister uygular, ister halinden memnundur uygulamaz.
ya düşüncenin, fikrin diyeti var mı?
insanı insan yapan düşüncesidir. vicdanıdır.
şekli değil.
insanların dış görünüşe göre insan seçmesinin üzücü sonucudur. Oysa başbaşa kaldığında iki kelam edemiyorsan ne anlarım ben o ilişkiden dünyanın en zayıfı olsa neye yarar.
şişman kızın begenilmedigi dogru olabilir ama bazılarının zayıflamak için hiç bişey yapmadıgı gerçegide var.amaannnnn beni begenen böyle begensinnn,ayyy boşver kızzz can bogazdan gelirr diye diyee sumo güreşcileri gibi oluyorlar. şişmanlık tedavisi olmayan yada degiştirilemeyen fiziksel bir problem degildir. düzenli ve yeterli beslenme spor yapmak bazı yiyeceklerden uzak durmak faydalı olabiliyor.
ashley graham, justine legault, tess holliday, viktoria manas, fluvia lacerda.
Karşı cinste bu ideal fitten öte kaslı altı için geçerli olduğu için gayet hafif ve masumane bulduğum idealdir.
Oysa şişkoların yüzü daha güzeldir.
Genelleme içeren ve tüm genellemeler gibi yanlış olan tespitimsidir.

Kime göre neye göre beğenilmiyor*
Tombiş kızlar eklesin kıps*
görsel
Şişman ayrı balık etli ayrı. Şişman beğenilmeyebilir ama balık etli kadınlar zayıflardan daha hoştur. Kişisel görüşler.
balik etliyle karistirmayin aralarinda buyuk bir ince cizgi var.
(bkz: bize öyle bir bilgi gelmedi)
iyi de sizin bu attığınız ve saydığınız kadınlar, şişman değil, curvy adında geçen kadınlardır. yani balık etli, vücudu diri, orantılı, şişman olmasına rağmen, öyle götü göbeği tamamen yağ bağlamış, türk kezbanlar gibi değil. kötü görünenler bbw tarzında obez olanlar.

ben bunların hastasıyım ama sadece cinsellik çağrıştırıyor sabaha kadar ağlata ağlata hoplatırım.

ama duygusallık ve cinsellik olarak her iksini de çağrıştıran kadın hastasıyım bunun.

(bkz: justine legault)
götü olmuş vardar ovası, gelmiş bir de "ben kaslı erkekleri seviyorum" tripleri.. erkeğin şişkosu nasıl sizi rahatsız ediyorsa, kadının da şişkosu bizleri rahatsız ediyor. kendisine saygısı olmayan insanın bana hiç mi hiç saygısı olmaz. bir de bunun egosu patlak vermiş türleri vardır ki, düşman götüne.. geçen yaşadığım olay;

3'lü kız grubu oturmuş, biralama yapıyorlar. dışarıdan bakıldığı zaman oldukça hoş ve şirin bir manzara var. yan masamda oturan sakallı, bıyıklı öküzden çakmak isteyeceğime, bu kızlardan isterim dedim. demez olaydım..

- merhaba. afiyet olsun.

iki kız: teşekkürler (tebessüm)

şişko kız: fark ettiysen sohbet ediyoruz. bölmezseniz sevinirim!

ben: yok yanlış anladınız. çakmak isteyecektim..

- o sıra kızlardan biri "tabii tabii" dedi ve çakmağı uzattı. hatta, çantasında yedek çakmak olduğunu ve ben de kalabileceğini söyledi. şimdi bu anlayışlı ve kibar arkadaştan sonra şişkonun bana vermiş olduğu ikinci ayar; (diyorum ya size, düşman götüne..)

şişko dombili: yaa sen bana baksana bi! aptal mı sanıyorsun sen beni? çakmak isteme bahanesiyle yürüyeceksin bize işte. hepiniz aynısınız, basitsiniz! aptal aptal işler yaa. hhhaaaalllahhhımmm yaa...

nutkum tutuldu tabii. gıkımı bile çıkaramadan yerime geçtim. arkadaşım normalde benimle taşşak geçerdi ama o bile olayın şokunu yaşamakla meşguldü o sıra. kızlardan birisi lavaboya giderken benden onun adına özür diledi. "problem yok" desemde, problem çok büyüktü aslında.

ilgi çekemediğinin farkında olan bu tarz egoist dombililerin sanırım genel mizacı bu şekilde. istemsizce öfkelerini size yansıtabiliyorlar. halbu ki, çakmak ulan bu.. iki dakikada senaryo yazdı, bir de aptal aptal işler yaptığımı söyledi. hay o vardar ovası götüne şaplak attığımının tombişi...

edit: şişkolar eksilemeye başlamış bile. ilahi tombikler..
fantazisi olanlar öyle söylemiyor .
Begenilmiyormus. cinsel aclikta nirvana yasayan ulkede bebek ve yaslilara bile tecavuz edilirken,sisman dediginiz kadin sizle beraber olmak istese nefessiz kabul edersiniz. kendinizi kandirmayin.

not:ben sahsen kilolu kadinlari daha cok seviyorum.
yıl 2017 halen kendine saygısı olmayan gibisinden genellemelerin havada uçuştuğu olay.

ulan belki hatun şişman olmakta mutlu, herhangi bir şey yapmak istemiyor?
herkes senin vücut algına göre yaşamak zorunda mı?
bu onun kendine saygısı olmadığını mı gösterir ne salak adamlarsınız aq?

onca herif dururken hatun masasından çakmak istersen tabii bu bana asılıyor der. burası türkiye, kim bilir senden önce kaç herif aynı numarayı denedi bir düşün?
kıtlıktan çıkmış gibi gömül yemeklere sonra beğenilmeyince de duyar kas ne güzel almanya. hem şişman hem mağdur da hiç çekilmiyor. sağlık probleminden dolayı kilo alanları tenzih edeceğim ama şişmanların hangisine sorsan sağlık problemlerinden dolayı kilo aldığını iddia ediyor, yemezler canım. gerçekte olan ise kilo aldıkça sağlık problemlerinin ortaya çıkması. karaya vurmuş ispermeçet balinası gibi gezeceğinize ortalıkta bir zahmet o pamuk kıçınızı kaldırıp spor yapın, hiit antrenmanları uygulayın.
gerçek değildir bakımlı şişman kızlar bazılarına çekici geliyor hatta benim etrafımda sadece onlara ilgi duyan bi kaç arkadaşım bile vardı. önemli olan bakımlı olmaları.
şişman kızların çok mutlu olduğu gerçeği ile kafa kafaya gider.