bugün

çok büyük çoğunluğu gerizekalı olan şişmanların, düşünmemek, beynini kullanmadan yani enerji harcamadan kilo almasından kaynaklanan durumdur. bir insan kiloluysa bilin ki mallık vardır.
şair burada kendi gibi birisi bulma çabası içersinde...
beyin yemek yemeğe fonksiyonel olduğu için doğru bir sorunsaldir.
sebebini açıklayamadığım şekilde şişman insanların söylediklerinin çok dikkate alınmadığı gerçeği vardır. şöyle ki çok zeki ve şişman bir kardeşimizi zaten sallamadıkları için silik gözüyle bakılır ve yaptığı zekiliklerin kimse farkına bile varmaz en iyi ihtimalle gerizekalı denmez fakat zeki olduğu da söylenmez.
şimdi sıradan bir zekaya sahip şişman kardeşimizi ele alalım yine silik bir tip olup kimse sallamayacak ve söyledikleri havada kalacak. eğer önemsiz bişey söylediyse insanlar zaten hazır gerizekalı demeye ve direk damgayı yapıştır.
direk gerizekalı bir şişman kardeşimiz ise hiç siklenmez ve söylediği şeylere bakılmaz bile.
genel olarak şunu çıkarabiliriz ki şişman insanlar genelde gerizekalıdır (ne kadar zeki olsalar bile bu tamamen ön yargılardan kaynaklıdır).
Bazen bu nicklerin arkasındakiler gerçekten insan mı merak ediyorum. Bu tarz başlıklar açanların düşünebilen ve bir kalbe sahip olan insanlar olduğunu sanmıyorum. Hayır hayat size nasıl davranıyor, ne yaşıyorsunuz da böyle başlıklar açarak dikkat çekmeye ya da kendinizce eğlenmeye çalışıyorsunuz anlayamıyorum. Evet belki buradaki çoğu kişinin ismi gerçek değil, resmi kendisi değil ama buradaki her kişi etten kemikten bir insan ve bir kalbi var. Üzülebiliyor ve kırılabiliyor kız ya da erkek , genç ya da yaşlı fark eden bir şey yok. Belki burada ettiğiniz birkaç densiz kelime yazdıklarınızı okuyan bir insan için oldukça büyük problemler yaratabilir hayatında. O yüzden söz ağızdan çıkmadan önce 3 kapıdan geçmelidir. iyilik, nezaket ve lüzum. Ve siz bazı yazarlar, daha ilk kısımdan susmanız gerekiyor.
yemekten arta kalirsa düşünebilir o da mantikli bişey yapabilir.
Bunu yazan insanın gerizekalı olması gibidir. fiziki özellikler zekayı belirlemez. (bkz: stephan Hawking)