bugün

çocukluğunu yaşayamamıştır. kıyamam.
Kardan adama bir bel çantası asmalı, ordan paralar fışkırtmalı. Adını da;

Cooldan Adam' koymalı.
hayalini gerçekleştirmiş ceodur. ölmeden önce yapmak istediği şeylerden biri de budur. canı sıkıldığında "ulan bir gün bu şirketin bahçesinde kardan adam yapacağım. çekinmeden, korkmadan..." demiştir. *
ceo kardan adam yaparsa şirket çalışanları alasını yapar kuralı gereği şirketin bahçesinin kardan adam trafiğine maruz kalacağı durumdur. zamanla bu kişilerin hayal güçleri gelişir, kardan kadın, kardan aile,kardan şirket diye devam eder.
son aldığımız bilgiye göre de kardan adamın tarihe karıştığı ve artık kardan lcd tv yapıldığı görülmüş şeydir. artık nicesi kardan otomobillerin başınadır.
(bkz: ceo yu ulaşılamaz dünyadışı varlık sanmak)
hayatın, kariyerin içindeki afacanı büyütmesine izin vermemiş yöneticidir.
çevredekilere de güzel anlar yaşatacak ceo'dur.

ceo dedikleri de çalışan bir insandır. öyle rütbeli adamın da güle oynaya bahçede kardan adam yapması herkes adına moral verici bir olaydır. "auhauha mala bak lan" diyen gitsin atlasın zaten.

ulan ceo olursam ilk iş kardan adam yapacağım bahçeye. hatta şirketin muhtelif yerlerine yazı astıracağım "kar topu turnuvası başlıyo hacı, müracaat bana plss" diye.
abidik gubidik dizilerde holdinge uğramayıp milyon $larla oynayan, hatunların parmağında oynamaktan dalavere çevirmekten başka işi yokmuş gibi yaşayan ceo lar garip gelmezde insani davranış sergileyen bir ceo garip gelir bizim güzel halkımıza öyle ya eşek gibi çalışalım semer vursunlar kırbaçlasınlar bizi ancak o çeşit yöneticiden anlarız! çalışanlarıyla diyalog kurmanın kıymeti, çalışan verimliliğine en ucuz yolla motivasyon katkısı falan diye düşünün diyeceğim ama kime diyorumki... babanız sizinle kardan adam yaparken o güçlü adam o işe giden evimize ekmek getiren bize oyuncaklar alan saygı duyduğumuz babamız küçülüyormuydu gözümüzle her yaptığı kartopunda acaba!
yıllar önce sabancının sosyal tesisinde havuzda yüzerken birden etrafta bir telaş biz çocuğuz o zaman bize ne diyip yüzmeye devam ediyoruz sakıp sabancı geldi havuzun orda eğildi bizimle sohbet etti çocuk aklı biz bilemedik sevdik o amcayı saygı duyduk kendisine babamızın patronu ne karizmasız adammış şimdi sözlükte şu başlığı okuyunca anladım valla!
en hisli ceo'dur. karnı acıkınca salçalı ekmekle beslemek gerekir.
her ne kadar ceo da olsa, içinde az biraz sosyallik, halktan biri olma hissi kalmış olan başarılı insan modeli..
olması gereken ceo dur.
süper ceo dur her şirkete lazımdır bu ceo dan. yaz geldiğinde de bu ceo muz çalışanlarını havuza götürür.
kartopu oynayasımın geldiği ceo. * * *
resmi kıyafetler içinde, hop hop koşturarak, heyecanlı heyecanlı kardan adam yaparken hayal edildiğinde yardıran sevimli ceo dur. annesi üşümesin diye bir çift eldiven, bir de atkı örüyor; yanakları yine annesi ya da karısı tarafından hanimiş benim ceo m repliğiyle sıkılıyor akabinde de şap şaplanıyor olabilir.
yılsonunda banka numaratör sırasında kredi taksidi hesaplayacak ceo'dur.
kendisi yapmaz yaptırır.
En asil duyguların ceo'sudur. *
(bkz: zall)

aldığım duyumlara göre, uludağ sözlük yazılım bürosu'nun bahçesinde görmüşler sanat eserini.
zall, dostum, o havucun yeri orası değil, ters tarafa takmışsın.*
"ben sana ceo olamazsın demedim, kardan adam yapamazsın dedim" gibi saçma sapan bi cümleyle, sözlükte bahsedilecek ceo'dur.

(bkz: 0 7 havucu olup da vermeyenin)
Kardeşlik, barış, sevgi gösteren kış hareketidir. Şirket bahçesine kardan adam yapan ceo ile dükkanın önüne kardan adam yapan berber' in çok güzel hareketidir.
en çocuksu duyguların insanıdır.
bitanedir, alah her eve nasib etsindir.
odasında misket oynayabileceğini düşündüğüm ceo' dur. *
çocuk ruhlu ceo'dur.belkide çocuğuna yapıyordur söz vermiştir.