bugün

Üzerinde ciddi ciddi düşündüğüm önerme. Ulan ben şeytan olsam Havva'ya elmayı ısır demek yerine "intihar et" derdim. Bütün problemi kökünden çözerdim hem kendi adıma hem de insanlık adına. Şeytan bile gerektiği kadar şeytan değil birader. Bu aptalın oyunlarına mı kanıyoruz lan biz her gün.
şeytanın en büyük hilesi tüm dünyayı aslında var olmadığına inandırmakmış...
Şeytanın, insan ırkını yok etmek değil de, Tanrısına ihanet etmesini istediğini bilmeyen şahıs beyanatıdır.
seytani zeki olarak degil azimli ve caliskan olarak tanimlamak daha dogrudur. inananlara gore kiyamete kadar ayni goreve daima devam edecek cunku.
Şeytanın işlev ve görevlerini bilen, cennet ve cehennemi snake oyunuyla değil de kitapta yazdığı gibi öğrenen fakat farklı bir açıdan bakan insan söylemidir. Şeytan bize günah yazdırıyo vay efendim ondan böyle bik bik bik gibi gereksiz şeyler de yazılabilir tabi, lise henüz bitmediyse. Şeytan aptaldır. En azından kafası doğru çalışmamış. Basit bir söylem. Algıda neden zorlanılıyor anlaşılabilir gibi değil.
Şeytanı sadece korku filmleri, south park ve bilimum dijital medyalardan gören bilen, ayar alınca "liseli" seviyesine düşen dimağların sıçtığı basit bir tespitçiktir.

--spoiler--
"iblis, “Rabbim! Beni azdırmana karşılık, andolsun ki yeryüzünde kötülükleri onlara güzel göstereceğim, içlerinde ihlâsa erdirilmiş kulların hariç, onların hepsini azdıracağım” dedi. "

(Hicr, 39-40)
--spoiler--