bugün

şeriatla yönetilen ülkelerde hiç suç işlenmediğini sanan mal beyanı.

suçu ceza engellemez. suçu toplumsal ve ahlaki eğitim engeller.

Edit: ilk entry uçmuş. Bana kalmış.
arap mitolojisi nedir olm hangi çağdayız.
bence türk töresi gelmeli.
islam şeriatı denerek uygulanan şey daha çok arap emperyalizmi.

islamiyet'ten önce bile erdemli bir toplumdu türkler.

ve bunu katı türk yasalarına, törelerine borçlu idiler.
üstelik var olan kadın-erkek eşitliği gibi birçok konuda günümüzde dahi gerisinde olduğumuz bir sistemdi.

özlem ve hasretle bekliyoruz.
adamlar beline bomba bağlayıp kendini patlatacak kadar radikalleşmiş, senin urganından mı korkacak?

bu siyasal islamcıların kafası hiç çalışmıyor yemin ederim.

hayır şeriat gelsin diyecek kadar uç bir fikir ortaya atıyorsun, insan bir şeriatla yönetilen ülkelerdeki suç oranlarına bakar değil mi?

mal geldiniz mal gideceksiniz.
şeriat gelince her şey düzelecek mi diyenler olmuş, evet düzelecek. şu anda şeriat olan ülkelerde medeniyetin gelişmemesi suçların azalmama sebebi uygulamadaki sıkıntılar. hiçbir yerde tam anlamıyla şeriat yok. mesela Arabistan'a bakalım. Kaşıkçıyı öldüreni herkes biliyor ama prense kısas yapıldı mı yapılmadı. yapılmadığı müddetçe de zaten suçlular o kanunlara inanmaz suç işlemeye devam eder.
şeriatın gerçekten uygulandığı fatih yavuz kanuni devirlerine bakın insanlar kapı kilitlemezdi, bunu dönemin Avrupalı seyyahları yazıyor. Çünkü hırsız bilirdi ki yakalanırsa kendisini süleyman bile kurtaramayacak. aynı fatih kul hakkına girer şeriata aykırı olur diye kendi kurduğu medreseye iki sınavı geçtikten sonra kabul ediliyor.
--spoiler--
şeriat gelince her şey düzelecek mi diyenler olmuş, evet düzelecek. şu anda şeriat olan ülkelerde medeniyetin gelişmemesi suçların azalmama sebebi uygulamadaki sıkıntılar.
--spoiler--

30 kadar islam ülkesi var, hepsinin uygulamasında sıkıntı var şeriatı o zaman...
hay allah ben de bu müminler niye gelişmiyor diyorum.

hey yavrum hey.

ulan üç müslüman bir sene odaya kapansa sene sonunda üç tane tarikat ortaya çıkartır,adam hala ülke yönetelim falan diyor. yahu, hayırlısı ile önce orucu ne bozar onu öğrensin millet de devlet yönetmesi sonraya kalsın.
artık recm'le (taşlayarak öldürme) mürted ( islamı terk eden kişi )öldürmek istiyorum.

nerede kaldı sahi bu? şaka bir yana;

Siyasal olmayan islam hayali, müminlerin Kur'an ve sünneti umursamayacakları varsayımına dayanır. Siyasal olmayan islam, islam dışıdır. Siyasal islam diye bir şey yoktur.
Dinini bilmeyen ya da sallamayan müslüman vardır.
islamın bulaştığı her yerde islamın nihai hedefi şeriattır.

Laikliği kaldırınca ne olacak? Devlet, sünni cenahta, itikadi maturidi, amelde ise Hanefi bir taraf tutacak öyle mi?
Türk kimliği ister istemez bozulacak, Ehl-i Sünnete doğru kayacak. GayriMüslimlere eza ve cefanın yolu açılacak.
Aleviler toptan ayvayı yiyecek, zira Sapık Mezhep olarak ilan edilecek.
Artık vergiler, hizmetler, adalet, askerlik vb. tüm hak ve özgürlükler, devletin yapması gerekenler ve vatandaştan beklenenler önce din, sonra mezhep başlığında bölünecek.
Vatandaş tanımı kaldırılıp, teba/ümmet tanımına geri gelinecek.

Şeriat ilan edilmezse, Laikliği olmayan bir ülke her yönden kadük olmuş olmaz mı?
islam ülkesi desen değil, modern bir ülke desen desen modern değil...

ya artık gerçeklerin yolunda giden gerçek laik bir ülke olalım ya da
yığınların inandığı gerçeği (iş işten geçse bile) görmesini sağlayalım.

tr hak ettiğini bulmalı ve bulduğunda oturup utanmalıdır.
sırf bu nedenle artık şeriat gelmelidir.

ya hep ya hiç!