bugün

beyaz tv de geçen tartışma. yarın tüm gazetelere düşecektir. kısacası şöyledir.

--spoiler--

şekip mostoroğlunun karısı telefonla katıldı sonra başka bi adam katılıp şekip karısının arkasına sığınıyor dedi, sonra şekipinin karısı tekrar bağlanıp bekleyin kocama veriyorum dedi sonra şekip mostoroğlu '' siz kimsiniz, bu bir televizyon programı '' gibi laflar söyledi sonrada ahmet çakar sinirlenip '' şekip adam ol bizle dalga geçme '' gibi cümleler söyledi sonrada şekip: '' sen ne içtin '' filan dedi sonrada oooo neler olmadı ahmet çakar birşüyü şey dedi saydıda saydı şerefsiz dedi adam ol dedi şike hükümlüsüsün dedi...

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=c-Ka3NmzS4M
bunların hepsi bu ülkenin kamburudur. size versem beni nefessiz sikersiniz ekolünün yaratıcısı bunlardır. bu milleti futbolla, diziyle, aşkla, müzikle, magazinle uyutanlar işte bu medya fosilleridir.
ne diyorlar lan bu tavuklar.
bize ne kardeşm sizin parsa davanızdan...
şu kavgayı yapmak için de dünyanın parasını alıyor adamlar, ben ona yanıyorum.
ahmet çakar'ın muhtemelen aziz yıldırım'a yağ çekmek için atar yaptığı olay...
yaranmaya çalışıyor şimdi.
şekip zaten tipi üçkağıt, o ayrı da...
kavganın sebebi bu yani!
bir seneden fazla bir süredir şike davasının de facto savcılığını yapan ve hukukçu rasim ozan ile büzüktaş olan ahmet çakar'ın geçen süreç içerisinde zerre hukuk bilgisi sahibi olamadığını gösteren kapışma.

birincisi ahmet çakar, şekip mosturoğlu'na alenen hükümlü şikeci diyerek masumiyet karinesine istinaden suç işlemiştir.
ikincil olarak da şekip mosturoğlu'nun şike soruşturmasının gizli tanığı olduğunu iddia etmesi ile şayet şike soruşturmasının gizli tanığı ise tanık koruma yasasına istinaden tanığın bilgilerini paylaşmış ve suç işlemiş, şayet şekip bey gizli tanık değilse de onu kamuoyuna, özellikle fenerbahçe camiasına hedef göstermek sureti ile suç işlemiştir.

tüm bunları bilmeden desteksiz sallayan çakar, yine şekip mosturoğluna çeşitli hakaretlerde bulunmuş, şekip mosturoğlu'nun sakin konuşmaları karşısında bağırmak sureti ile psikolojik olarak haklılığını kanıtlama çabasına düşmüştür.

lakin çok bağıran değil, hukuku iyi bilen ve masum olan haklıdır her zaman.
bu kapışma sayın çakar'ın başını ağrıtacak gibi gözüküyor...
(bkz: ahmet çakar rasim ozan kütahyalı ikilisi/#16845256)
reyting dolayısıyla uzatılan olay. böyle duymuyormuş ayakları, sorulduğunda ahmet çakar'ı tahrik edecek şeylerin söylenildi olarak gösterilmesi. ne gerek var hayatımdan 20 dakika 59 saniye çalmanıza nagoyim?! 15 saniyede bitebilecek bir olay.

-gizli tanık mısınız?
+hayır.
-içerdeyken intihar ettiniz mi?
+hayır.
-peki teşekkürler iyi geceler.
+iyi geceler.

bitti. benim karım ben uyurken benim hakkımda böyle canlı yayına çıksa sıçıveririm ağzına ayrıca. bi de uyandırıyor utanmadan. "sen önce o karına layık ol" ne demek amına koyum? ben olsam atlar arabama giderim o tvye cinayet işlerim. bu ne saçma şeyler, bu ne aptallık, bu ne yaman çelişki?

ahmet çakarın sesini yükseltip hakaret ettiği anlarda bir dönemler şahan'ın programındaki reyting için masaya vurup bağıran adam tiplemesi gözümün önüne geldi. doğruymuş demekki. ve bununla tekrar anladık ki, televizyon aptal kutu imiş.
aziz yıldırıma yağ çekmek için yapmayacakları yok.

bazı kişiler üzerinde olan pisliği başkalarına bulaştırmak istiyorlar.
fb nin nihai karar sonrası bu davalardan ceza almadan çıkması durumunda tv lerde bu boşboğazların söyledikleri neticesi halka açık-imkb de olan bir şirketin hisselerine etki edecek yayın-söylem ile spekülatör hareketler neticesi zarara uğratmaktan milyonlarca liralık tazminat davalarının korkusu sardı.
aynı zamanda fb hisselerinin sahipleri de bireysel olarak tazminat davaları açabilir.

kusura bakmayın ama; bu davalarda, tv yayınlarında olduğu gibi, sesi çok çıkan haklı olmaz.
özel yetkili savcılar-mahkemeler de olmayacak.
yalakalık ile başkalarının ağzı ile konuşanlar düşünmeye başladılar ve müdafa aşamasına geldiler.

korku, insana tahmin edemeyeceğiniz şeyler yaptırır.
benim karım canlı yayına bağlanacak elalemin adamıyla benim hakkımda konuşacak adam bana hakaret edicek ben de o sırada uyuyacağım.
(bkz: oldu teşekkürler)
çirkefliğin diz boyu olduğu karşılaşmadır. ahmet çakar haklı da olsa birinin karısına ve çocuklarına leke sürüldü deme hakkı yoktur , ayrıca şekip mosturoğlunun da avukat olarak kendisine danışılan konuları açıklama hakkı yoktur. ahmet çakarın "şekiiip" diye bağırması kibariyenin annesinin şüfööör diye bağırma şoparlığını andırmıştır. şekip mosturoğlu ailesine atılan lafları yemiş ve cevap verememiştir. bu pısmasıyla şike idddialarının doğruluğunu ortaya koymuştur.Şikesini yerim aile lan bu , adamın dilini gırtlağına sokacaksın lan , ailene lekeli dedi bu adam ama şekipte o maça yokmuş. bu kavgayı ekranlara taşıyan iğrenç kanalı da an itibari ile alıcımdan silmiş bulunmatayım. çirkeflik diz boyudur. bir de adı beyaz tv imiş , ironiye bakınız.
şekiiiiiiip diye seslenirdi ahmet çakar.