bugün

şehvetin adını aşk koydular
eğer şehvet aşk olsaydı
eşekler aşkın şahı olurdu.

(mevlana Celaleddin Rumi)
şehvetsiz aşk şerbetsiz tatli gibidir.
ne lan oyle kardeş kardeş aşk mı olurmuş?
bazı basının -bence bazısı kasti olarak yapıyor- yaptığı şey. toplumun gözü önünde yaşayan kişilerin yaptığı rezilliklerin aşk diye adlandırılması eylemi. toplumu kötü etkilemek, toplumun harsında olmayan bir şeyi topluma empoze etmek için yapıldığı da düşünülebilir. bir tür topluma aykırı gelenekler ve durumların manüpilasyonu.
(bkz: Mevlana ve Sems)
olsa olsa günübirlik aşk olur . bize destan lazım .
günümüz türkiyesinde ve dünyasında yaşanan aşklar için uygundur.
bazı kişiler için, taşı gediğine koyan cümle. yırtınır da anlatamazsınız bunu. hadi bakalım, aşksa, fedakarlıkları görelim. neler feda edebiliyorlar, bir bakalım. "ben senin için bunu göze aldım" diyebilecek babayiğitler itiraz edebilir bu söze. gerisi fasa fisodur. yoktur öyle, kuru kuru "sana aşığım" demek. sen, agop'un kazı gibi tıkınırken, düşünüyor musun "sevdicek" dediğin insanı? ahanda aşk budur.
Lise yıllarında abazalıktan kırılan gençlerin ağızlarından akan suyu örtbas etmek için yarattıkları terim kayması.
halbuki şehvetle aşk arasında ne uzun mesafe var.
her aşk şehvet içerir ama her şehvet aşk içermez gibi bir önerme yazasım geldi.
(bkz: sikişin adını sevişme koydular)
(bkz: aşık olduğu kişi ile şehvetle sevişmek)
sadece günümüze has değilmiş demek ki... insanlar zaten süregelen süreçte hep ''bu devirde...'' ile başlayan sitem dolu cümleler kurmamış mıdır? 1940'lardan bir filmde geçen bir replik çoğu zaman bugünü de, sizi de anlatmaz mı? Değişen biz değiliz, dünya.
(bkz: kanal d dizileri)
şehvet ve aşk birbirine zıt iki kavramdır..şehvette hayvani cinsellik güdüsü insanda hakimdir..insan o anda karşı cinsle olan münasebeti tamamlamak ister..eğer bu imkan dahilinde değilse sapıklık yapabilir..ya da boşalır rahatlar...aşkta ise cinsellik sıfırdır..gerçek manada aşık olduğunuz bir kişiye asla cinsel gözle bakamazsınız..tabi evlilik halin de işler değişecektir..sevdiğinizin yanınızda olması aşkı öldürecek ve yerine sevgi gelecek ve sevgi ile beraber şehvet duygusunu sevdiğinizle temas kurarak yaşayacaksınız..demek olur ki aşk insancıl şehvet hayvancıl bir duygudur.
süper söz...

inanır mısınız, "aşık oldum", "hoşlanıyorum", "çıkıyoruz" lafları duydum mu, hep aynı şeyi düşünürdüm. ne aşkı amk,hangi çağda kaldı o?

meğer hazret-i mevlana bunu da söylemiş...
bizim eskiden sevdalarımız vardı, kızaran yanakları öpmelere utandık,sonra...
aslına bakarsanız günümüz aşkları bildiğin şehvet, herkes birini sehvetle arzuluyor.
her flört ettiği insanla birlikte olmayı aşk zannedenler için söylenmiş muhteşem söz. halbuki sevişmek dururken illaki becermek niye. sevin sevişin, uçkurunuza sahip çıkın. yoksa yaşamdan tat alamazsınız.
şevketin adını feriha koydular da olabilir.