bugün

lanet bir olaydır. bir de uykudan ölse bile uyuyamaz bu insan. yolculuğun sonlarına doğru ağladığımı biliyorum. bir ara ebemi falan gördüm o derece.
yolculuk 10 saat sürüyosa üstelik gece yolculuğuysa imkansızdır.
kesinlikle çok kötü bir durumdur. herkes horul horul uyur ama sen gözünü kapatırsın uyumak için, bi süre sonra artık zorlamaktan göz kapakların ağrır. yine uyuyamazsın. esner durursun ama olmaz.
hep imrendiğim hadisedir.
Bakış açısına göre güzelde olabilir. Kendimden biliyorum otobüse biner binmez uyuma potansiyeline sahip olan ben; genelde rezil olarak uyanıyorum. en son rüyamda arkadaşımın arabasıyla yaptığı hızı, şöför yapıyormuş gibi algılayıp 'yavaş sür laaaaaan! ' diye bağırarak uyandım. Gece saat 3 civarı ve benim çığlığımla otobüste oluşan panik, kaptanın imalı bakışı ve muavinin su veriyim mi teklifi kazındı beynime. bu firma bidaha beni taşımaz lan.
şehirler arası yolculukta sıklıkla başıma gelen durumdur. tamamen çin işkencesi kıvamındadır.
iki türlüsü de insanı fena halde yorar. uyumak sadece yolculuk ömrünü kısaltır. ancak uyuyamayan insanlar için gözlerimi kapamadan önce bir üzülür kederlenirim ve ilk molaya kadar deliksiz uyurum.
Uyursun uyumasına tam anlamda olmasada.. Koltukta cama kafayı yaslamak koltugun baş tarafına ölüme yaslanmak sonucsuz kalır fakat en beteri de önünüzde oturan hayvanın koltugunu geriye dogru itelemesi işkence bu dakikadan sonra başlar. Uykusuzluk bacakları bir yere sıkıştıramama durumu bir şairin dizilerini aklıma getirir;
Bakakalırım giden geminin ardından
Atamam kendimi denize.
Bir şey yapamazsınız o çile çekilecektir ve her çile kutsaldır. iyi yolculuklar.
yanımdaki yaşlı teyzenin azizliğine uğradığımda başıma gelmiş durum.
migreni tuttuğu halde uyuyamıyorsa çin işkencesi çekmektir.
gözlerimi defalardır kapatmama rağmen yok azizim olmadı. olmayacak. gittim bir de yastık aldım amk sırf yolculuk için.
yılardır uzun yolculuklar yaparim yalnizca bir seferinde uyudum. tanrım.
eğer sevgiliden geliniyorsa imkansızdır. tekerler ileri giderken ayaklar geri gitmek ister.
bacaklariniz iki koltuk arasinda sıkışiyorsa normal olan durum.
horlamaktan korkan kişinin lanetidir. aynı sebepten iki gün boyunca yapılan yolculukta bile uyunmayabiliyor. hayır normal zamanda horlamayan bir insan nasıl olur da sadece yolculukta horlar ben onu anlamıyorum. kendi horlamama uyanıyorum resmen lan. ne pis bir şeymiş.
pimpirikli herifin tekiyseniz bir de önden aldıysanız bileti vay ki ne vay..

uyuyamazsınız da zaten. şofor abim gözünü kapadı mı, gaza yüklendi mi, sağda mı solda mı, solladı mı, kaza olur mu diye diye on saat gidersiniz yolu. arada bir içiniz geçer, şak diye gözünüz kaptan pilotu keser.

2011'de marmaris'te çalışırken, 3 defa bursa'ya gidip geldim, bir de sabah bursa'da olayım diye, gece bindim tabii ki. hep de en öndeydim, sonuç mu; sanki her 10 yolculuğun yarısı kazayla sonuçlanıyormuş ya da her şofor gece uyukluyormuş gibi, koca zenci şeyi üstünde geldim o yolu. paranoya işte..
Sıkça başıma gelen bir durumdur. O kafa cama mı konur koltuğa mı yaslanır bir türlü anlayamamışımdır zaten. hayır yani normalde de yüz üstü uyuyabiliyorum ancak. otobüste öyle uyumama izin verirler mi bilmiyorum.
genellikle varılan şehir sınırları içerisinde dalmakla son bulur, gözümü bir açmışım haremdeyiz.
aslı olmayan cümledir.
kısa yolculuksa olabiltesi vardır.
tekerlek üstü olunduğu durumlarda ise sarsıntıdan sinir krizi geçirmek kadar kötü değildir.
genel olarak insanların muzdarip olmadığı sorun. otobüsle gidilirken herkes uyuyor arkadaş fosur fosur. gecenin bir köründe kalkıp gezinecek halin de yok ya. ter basar, gözlerin kapanmaz, zaten daracık koltuk. işkencedir işkence.
şehirler arası yolculukta uyuyakalıp vaktinde uyanamamaktan daha iyidir.
güncel Önemli Başlıklar