bugün

zenginler reyhan şerbeti yudumlamaya devam eder.
Madem bu kadar tatlı niye hep garibanlar içiyor o şerbeti?ölüm bile adaletsiz bu ülkede.
Siyasetçiler söyleyince gülüyorum.
Güçlü ve zenginlerin fakirleri yüreklendirip sahaya sürmek için uydurduğu cümlelerden birisi...

Ölüm fakirler için kutsallaşır...

insan cennet, ahiret gibi şeylerin uydurma olduğunu bildikten sonra da vatanı, halkı, devleti, namusu için savaşacak bir bilince sahip olmalı... aldatılmadan savaşıp ölümü olgunlukla karşılayabilmeli...
amacından saptırılan olaydır. kardeşim ülke işgale uğrarsa elbette silahı kuşanıp çıkacaz cepheye onda sıkıntı yok. bizim vatan sevgimiz bambaşka kaçan kaçar ebelerinin a..na kadar yolları var..

benim anlatmak istediğim mesele neden şu anda hep fakirin fukaranın garibin oğlu içiyor o şerbeti ? bir siyasetçi şov yapacak diye neden suriyede garipler şehit oluyor hep ? madem misal esad denilen adamı indirmek istiyorlar göndersinler kendi çocuklarını onlar suriyeye gitsin. pkk ile yapılan mücadeleye lafımız yok bugün çağırsınlar 20 sene önce teskere almış olan ben seve seve tekrar giderim gerekirse toprağada düşeriz bunlar ayrı.

bizim derdimiz ülkenin en tepesindeki adamların oğulları daha normal askerlik yapmayıp çürük raporu alıp gelip burada milyar dolarlar ile oynayıp babaları da çıkıp şehadet şerbetinden bahsediyorsa sıkıntı var demektir. aynı şekilde diyanet denilen kurum habire bu şerbetin tatlılığından bahsediyor ama ben adım kadar eminim onların çocukları da bu şerbeti değil içmek yakınına bile yaklaşmamak için kırk takla atıyorlar. bu şerbet bu adamların dediği kadar tatlı ise önce kendi çocuklarına içirsinler anladın. anlamadın gene dimi..
Geriye kalanların hayatı bitiyor haberiniz olsun.

Türk çocuğu gençliğinin baharında ölüyor yerini suriyeli Afgan paki dolduruyor.

Fazla gaza gelmeyin.
iş o ki karşımızda savaşacak düşman olsun.
benim korkum Türkiye'de Türk'ü Türk'e kırdırırlarsa o iş yaş. kendi vatanımın evladına yapamam. yoksa karşıda istilacı düşman olacak, elinden geleni ardına koymasın.
babacım olası bir durumda şanlı türk silahlı kuvvetleri zaten top yekün birlik olacaktır. o konuda bir behis yok. Suriye'den kaçanlar da çok fakir sayılmaz. he fakir olup da kaçan var mıdır vardır elbet, ama orda da inanılmaz bir insan ticareti dönüyor bakma sen. bir tane adamı sınırdan geçircez diye kimlere ne paralar veriliyor sen düşün. şaka yapmıyorum bunlar gerçekler. şahsım adına konuşuyorum, hayatta örnek aldığım tek insan ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'tür. gençliğe hitabesi de ortada. ben bu topraklarda doğdum, bu topraklarda öleceğim. olur da böyle bir durum olursa, üstümüze düşen neyse, seve seve..
dön 1918'e. conkbayırında şehit olan asker, aslında asker değil, senin benim gibi vatandaş. ne suçu var ? hiç. adamın dünyadan haberi yok. günahı boynuna, son dönemde kötü yönetilmiş bir devlet, son demleri zevk içinde sefa içinde geçiren padişahlar, falanlar filanlar işte. halkın bir suçu yok. senin benim sahip olduğum seçme ve seçilme hakkına da sahip değil o adam. şunu demiyorum, kaçan olmamış mı? olmuştur elbet. ama savaşan yiğitler, yetmiş vatanı kurtarmaya. şuan bu yüzden ben bu yazıyı rahatça yazıyorum sen de rahatça okuyorsun. ben Muğla'da Çanakkale'de savaşmış bir ingiliz subayının ağzından canlı dinledim, adam karşımdaydı. arı burnuna çıkarma yaptık, Türkler 3 metre önünde arkadaşının öldüğünü göre göre üstümüze koşuyordu dedi. ben orda anladım dedi. savaşı kazanamayız. kavgada yürek kazanır. he şimdi teknoloji gelişti, acayip silahlar var haklısın. ama savaşı cesaret kazanır. Mustafa Kemal Atatürk gitti mi ki savaş olunca, ben gideyim? ölümden korkmuyorum, böyle bir ölüm baş üstüne.
haklısın kanka, fakir fukaranın çocukları şehadet şerbeti içer. zengin adam ölmek istemez, misal basar gider Avrupa'ya.
çok haklısın, niye biz ölüyoruz amına koyim diyorsun, haklısın.
ama biz sahip çıkmazsak, bu vatana kim sahip çıkacak? zengin zaten gidecek. bırakalım öldürsünler mi bizi ? köle mi yapsınlar?
şu vatanı istilaya gelen düşman cebinde 3 metre kefeniyle gelsin.
olur da öyle bir durum olursa biz evden çıkarken helallik alacağız çünkü herkesten.
o saatten sonra eli titreyenin elini s......
nedense hep fakirin fukaranın çocuklarının içtiği şerbettir. hiç hükümet milletvekili, bakan, cumhurbaşkanı, iktidara yakın iş adamları vs nin çocukları o bal gibi şerbetten yudumlayamıyorlar..
ölüm bir gün muhakkak gelecektir. bu aziz milletim, şanlı bayrağım ve güzel vatanım için olacaksa bana ne mutlu.
şu memleketin çocukları, özgürce yaşayabilsin diye hayatımı seve seve feda ederim.
şehitlik hem dini hem milli bir payedir. Alaya alınamaz. sen kendin ne yiyeceksen ye.
yarra yemenin romantize edilmiş ifadesi.
Herkese nasip olmayan bir şerbettir. Kutsaldır. Kıymetlidir. Özeldir. Belkide ölümlerin en güzelidir.
Cennet e yolculuk. Hepsindende Allah binlerce kez razı olsun .
Çürükler yüzünden masumların yudumlamasıdır.
vodka ile kokteyl yapılırsa ancak içilebilir. yoksa malum kişiler koltuğunda otursun diye ölüp gitmek saçmalıktır.
Boku bokuna olup gitmektir.
Gunumuz Turkiyesinde olabiliritesi olmayan durumdur kanimca.
reina saldırısında görüldüğü üzere sadece fakir çocuklarının yudumlamadığı şerbettir.
herkese nasip olması dilenen yüce bir eylemdir.