bugün

1- halkı çoşturmak için bunu söylemiştir.
2- şarkının çıkış yerinde sesine güvenmiyordur.
3- yavşaktır.

benim katıldığım 3. şık.

arkadaşlarla dışarı çıkalım dedik. oturduk canlı müzik yapan bir kafeye ''seviyorum seni'' söyleniyor. garip hülyalara dalmışım, sevdiğim kızlar geçiyor gözümün önünden; sevişmediklerim ise masamın önünden... ama o da nesi '' seni düşündükçe gül dikiyorum ellerimin değdiği yere'' kısmına gelince artist '' hadi hep birlikte'' deyip elini kaldırıp sağa sola sallamaya başladı.

'' siktin attın şarkıyı ibne'' diye bağırdım. güldü ve ''bugün çok çoşkuluyuz süper ya'' dedi. aptaL YA gerçekten aptal. şarkının ortasında konuşmak ne ola ki? sen hiç resimlerde yazı görüyor musun? var mı lan picasso' nun şiirli resmi?

benim gözümde sanatçı; halkı duyabilen kişidir.

he ibneyi iltifat olarak algıladıysa orası başka.
Şarkının büyüsünü ve bütünlüğünü bozan, dinleyenleriyle arasında bağ kuramayan kısaca şarkının içine eden artisttir fakat duruma göre değiştiği de gerçek.
sertaç ortaç stiliyle zıplaması muhtemeldir.
ek olarak aklıma gelen:

şarkıyı kesip '' aşkım seni çok seviyorum'' diye artistlik yapan yavşak solisttir.
şarkı söylemekten sıkılmış artisttir. mikrofonu da dinleyenlere uzatır bir süre söyletir kendi susar. ama parayı da kendileri alır.
unuttuğu için söylemiş olabilir.
seyircilerden tepki almak istiyor olabilir.
ilk seferde -şarkının ortasında hadi hep birlikte diyen ateist- diye okudugum başlık.
(bkz: sapkınlık kokan ateist başlıkları)
(bkz: yaran yanlış okumalar)