bugün

-ben sende tutuklu kaldım
-ta ra ra ra ra ra ra ra
-yedi cihan dolandım
-ta ra ra ra ra
unutulan yere, hemen bir nınınını gibi mırıldanma ile şarkı kurtarılmaya çalışılır.

ben sende tutuklu kaldım
kendi hayatımdan çaldım
nınıınnıınınnıınnıı
bana mısın demiyor.
sözden çok şarkının ezgisine önem veren insanların başına gelen eylem. bir de şarkı sözünü unutmakla kalmayıp üzerine kendi yazan ve bu sözlerin aslı olduğunu sanan hatta iddia eden tipler vardır.
(bkz: sozluk yazarlarinin nicklerinin hikayesi)
olaydan sonra yapılacak en iyi iş etrafa anlamlı anlamlı bakıp mikrafonu seyirciye uzatıp hatırlayana kadar istifini bozmamaktır arada bi aaaaaaaaaaaaa diyerek uzun hava çekilmesi tavsiye olunur!
şarkı sözlerini unutunca yapılacak en iyi şey yüzünüzde şirin bir sırıtma ifadesiyle insanlık hali gibi sempatik cümleler kurup seyircilerden beğeni toplamaktır.ben de halkla bütünüm,sizden soyutlanmadım imajı da verilebilir.zira şarkı sözlerini uydurmak çok daha cansıkıcı olabilir.ordan birinin kalkıp: "o öyle değil böyle tövbeee" gibi bir kafiye kurması mümkündür.
dinlenirken eşlik edilen, normal hayatta, dinlenilmeyen ortamda mırıldanıl mı, maruz kaldığı durum. arkasında melodi ya da, söz desteği olmadan söylendi mi, tam olarak hafızaya alınmamış hemen hemen tüm şarkılar aynı duyguyu yaşar...

- ölürüm yoluna ölürüm de yine boyun eğmem
yakarım dünyayı uğruna
ama sana dınını bükülmem..(gibin bişeydi işte..)
söz yazma ( uydurma ) yeteneğinin ne kadar güçlü olduğunu gösterecek olaydır.
-sen aglamaaa,
-laylaylalaylalay
-sen üzülme gülüümmm,
-lalalalaylalay...
(bkz: badem)
genel itibariyle iştahla söylenen şarkıyı sözlerinin unutulmasına rağmen yaşattığı hissiyatı bozmaması için ağızda gevelemeye sözlükte genel olarak şarkı sözlerini unutmak denir. örnek bir şarkı içinde kullanıcak olursak:
ikimizi birden dım dırı dım dım ama seeeen ağlamaaaaaa.
popstar tarzı yarışmalarda, yarışmacıların başına geldiği taktirde prim yaptıran, oy kazandıran durum.
sarki soyleyen: ne desem inanirsin?
dinleyen:?
sarki soyleyen: hmmm...ne desem inanirsin?
dinleyen: ?
sarki soyleyen: sardi korkular, gececek yillar, bugunu aslinda nasil sabirla bekledimdi..laylalallalala