bugün

-her ne kadar troll beslemek sözlüğün sağlığı açısından zararlı bir eylem olsa da- Yerleri süpüren bok yeşili rengi pardesünün **; ağzı burnu sarıp arkadan kalçayı bile örten sofra bezi ile kombinlendiği iç kaldırıcı duruştan çok daha güzel olmasına rağmen, kimi sümüklüböceklere itici gelen duruştur. Şalvar ve üstüne tülbent, ya da çeşitli yörelere göre ismi ve şekli değişen atkı "ninem de bunu giyerdi, ben böyle gördüm, bunun içinde rahatım, derdim rahat ve ölçülü olmak" anlamına gelir; bok rengi pardesü "kocam/babam/abim zırtvırtçılar tarikatına katıldı, ben de zaten bir şekilde örtünüyordum, bizim tarikat bunları giyiyormuş, ben de bunu giydim" demektir.

Şalvarın arkasında bir gelenek, fonksiyonellik ve kendi içinde bir estetik anlayışı vardır; bok rengi, yerleri süpüren - sünnete göre temizlik kulun ödevi iken- pardesü ve sofra bezinin arkasında bir inat ve rengini belli etme çabası vardır.
bir motor kazası esnasında nefes nefese yanımıza koşan teyzedir . kim bu demeden evine almış teyzedir . güzel yardım sever teyzedir .
bulunduğu ülkenin her türlü kültürel ögesine şuursuzca saldıran insanımsı söylemidir. ondan sonra "beğenmiyosan siktir git" deyince de kızar bu insanımsılar. farkında değildir o teyzenin kendisini umursamadığının. farkında değildir sözlük ahalisinin kendisini sikine takmadığının...
özgürlük benim tikime hizmet etmiyorsa özgürlük değildir zihniyetine sahip farklı insan söylemidir.
bahsi geçen teyzelere ne gözle bakıldığı ile ilgilidir.
sözlükte nasıl bir güruh olduğunu anlayamadığım hede. bağlama gereksiz, şalvarlı cahil. peki, tamam, şık olmayabilir de bu nasıl bir mantık ki bu? herkesin döpiyes giyip, blues dinlemesi mi bekleniyor, ölçüt mü bunlar? buram buram elitistlik kokan bir zihniyet. rahatsız olma arkadaşım, ülkenin gerçeği bu, alışacaksın.
şalvar giyen teyzelerin uzuvları belli olmamasından dolayı, bazı kişilere itici gelebilecek hadisedir. (bkz: bunu yapan insan olamaz) ayrıca şalvar düğünlerinin varlığından haberdar olmayan kişi söylemi. bu bir kültürdür, ve yaşatılıp sahip çıkmaktır.
çok renkliliğin verdiği bir güzelliktir . şekilci olmamak lazımdır böyle durumlarda . kendi gibi olmayan insanları itici görmek kimseye hiç bir şey katmayacak . o teyzeyle otur bir konuş kim cahil kim itici ondan sonra karar ver .
(bkz: anadolu insanini cahil atfeden zihniyet)
(bkz: abi bak ne buldum)
(bkz: cahil yazar)
her yaştan kezbanlığa karşı olanlara gelen iticilik.
(bkz: anti kezbanizm)