1. 1.
  akh'nin açılımıdır.

  öncelikle, anti kezbanist hareketininin doğuşunu hazırlayan faktörler:

  kezban: ülke sınırları içinde çokça karşılaştığımız, genellikle ezikliği ve türlü kompleksleri yüzünden çevresindeki erkeklere fantastik perspektiflerden bakan, sürekli ağlayan, mutlu olamayan ve mutlu olamadığı gibi çevresindeki insanları da mutsuz etmeyi misyon edinen, kukusu nedeniyle kendini üstün gören ve bu yüzden gülünç triplere giren hanımkızceğimizdir.

  karakteristik özellikleri;

  genellikle seks yapmazlar, yapan küçük bir kısmı ise dişlerini sıkarak ve titreyerek orgazm olur, dünya ortalamasının altında bir güzelliğe sahip oldukları için sinir krizi halinde gezerler.
  zengin değillerdir ve zamanının büyük bir bölümünü pencere önünde ya da salonda komşularıyla dedikodu yaparak geçirirler.

  gizli kezban: bu tür, dudağının üstünde benle, götünde şalvarla görülmez. tam tersine kot pantolonlarla, askılı bluzlarla ve çakma ayakkabılarla kendilerini kamufle eder; fakat doğallıktan uzak makyajları ve saçlarına yaptıkları estetikten mahrum inanılmaz şeylerle (bkz: kavruk kara ten ve sapsarı saçlar) hemen kendini belli eder bu tür. uzun boylu, özgüven sahibi, alımlı, asaletli, kültürlü ve zengin kadınlara (yerim onları ben *) özenirler. kendilerine sadece aynı veya farklı köylerden gelen kavruk tenli abazanların ilgi göstermesine çıldırırlar. çok tehlikeli olur bu türler; ama kısa bir süre su götürmez kesin gerçeğin farkına varırsınız.

  anti kezbanizm, sosyal hayatı ve aile hayatını kezban tehlikesine karşı korumayı ve onları uyarmayı esas alır. medeniyetin ve yükselişin önündeki en büyük engel olan kavruk kezbanlara yaptırım uygulamayı talep eder.
  2 -1 ... the cannibal
 2. 2.
  Kezban Nedir?

  Kezban, Flash tv ile hayatımıza girmiş yeni bir insan türünün pek yaygın olmayan adıdır. özellikle sivil kıyafet uygulamasının olduğu yerlerde sık sık görülen bir türdür. üzülerek dile getiriyorum ki; üniversite birinci sınıftaki kız öğrencilerin hiç de azımsanamayacak bir kısmı bu türe dahildir.

  Fiziksel olarak Kezban...

  Kısaca; düğün modundan çıkamayan ve her yere düğüne gidiyormuş gibi giden kız kezbanizmin pençesindedir. diz hizasındaki siyah etek, ten çorap ve siyah topuklu ayakkabı kombinasyonu abartılı ve çirkin bir makyajla birleştiği zaman burada "fiziksel" olarak kezban kavramından bahsedebiliriz.

  Kezban'ın ruhsal özellikleri...

  Kezban kavramının bizi daha çok ilgilendiren kısmı işin "ruhsal" boyutudur. peki nedir "ruhsal" olarak kezban?

  Hayatı Flash tv tadında yaşayan kızdır, Kezban. sürekli bir telaş halindedir ve bu telaşenin sebebi o kadar küçük bir şeydir ki bu da Kezban'ı "incir çekirdeği" ile sorunlu hale getirir.

  Kezban, kendisiyle iletişim kuran her erkeğin ondan hoşlandığını sanır.

  Kezban, bir erkekten ne istediği sorulduğunda refleks olarak "dürüstlük" cevabını verir.

  Kezban, en çok özgürlüğüne düşkün olduğunu iddia eder ama bir erkeğe ait olmak onun en büyük hayalidir!

  Kezban, kendisine aynı hareketi yapan iki erkekten yakışıklı olanını "romantik" yakışıklı olmayanı ise "abazan" sınıfına sokar. kısacası objektif değildir.

  ilişki sürecinde bir kızın kezban olup olmadığı nasıl anlaşılır?

  eğer bahsolunan kız ilişkinin ilk 3 gününde "aşkım" kelimesini kullanmışsa,

  ilk iki hafta sonunda evlilik hayalleri kurmaya başlamışsa,

  Ve ilk bir ay içinde bunaltıcı sorularıyla karşısındakini haddinden fazla sahipleniyor ve onun hayatına aşırı müdahale ediyorsa...

  Üzülerek söylüyorum ki bayanlar, baylar; bu kız iflah olmaz bir kezbandır.

  Kezban kavramının daha iyi anlaşılması bakımından Kezban ile ilişkili aşağıdaki kavramlara da göz atılmasında fayda görüyorum...

  Bengisu: Kezban'ın yeterli talep görememesi nedeniyle dönüştüğü tikisel kavram.

  Genellikle üniversite'de ikinci sınıf öğrencileri arasında yaygındır. normalde simsiyah olan saçlarını sarıya boyatan Bengisu saçları uzadıkça dipten çıkan siyah saçlarının yarattığı berbat görüntünün ayrımında değildir.

  Alışveriş merkezlerinde "Zara" poşetleriyle fotoğraf çektirmek en büyük sosyal aktivitesidir Bengisu'nun. ve her Bengisu aslında Kezbandır. çünkü, "kültürel altyapı"sı olmadığından "ruhsal" kezbanlığı hala devam etmektedir.

  Tuğberk: özetle Bengisu'nun erkek versiyonu. mekanı Starbucks'dır. kalabalık gezmeyi sever. herhangi bir dünya görüşü yoktur. politik bilgisi "bunlar hep Amerika'nın oyunları!" düzeyindedir. "Savaşma seviş" modunda yaşar. ama "Hippi" ile kesinlikle karıştırılmaması gerekir.

  Tarık: kısaca Kezban'ın erkek versiyonu. kendisine 2-3 beden küçük gelen siyah gömleği boynundaki gümüş zincir görünecek şekilde giyer. ve tabi 72 farklı yerinde çeşitli büyüklüklerde yırtıklar ve cepler olan pantolon da Tarık'ların olmazsa olmazıdır.

  1.66-172 arasında değişen uzunlukta olan Tarık siyah saçlı ve 52-55 kilo arasındadır. saçları halk arasında "apaçi modeli" diye geçen unsurun daha kısa halidir. yani;

  önler sağa doğru jöle yardımıyla yatırılmış...

  üst kısım david beckham'ın 2002 dünya kupasındaki saçı gibi...

  ve saçın arka kısmı ensenin tamamını kapatacak şekilde uzatılmış...

  özetle Umut Sarıkaya karikatürlerinde sık sık rastlanabilecek tip.

  yalnızları oynayan Tarık adeta şu mesajı verir: "Hadi kızlar! bakın ben buradayım. neden sevişmiyoruz ki?"

  Ve son olarak Kezban Replikleri...

  -kızgın değilim, kırgınım.

  -bırak kolumu, canımı acıtıyosun.

  -senden öncesi seni ilgilendirmez.

  -sorun sende değil bende.

  Bilinçli bir Anti Kezbanist'in görevleri nelerdir?

  Öncelikle Anti Kezbanizm bir "insan dönüştürme" projesidir. yani bizim amacımız kızların "marka takıntısı" benzeri olguları bir saygınlık, bir statü göstergesi olarak algılamasına engel olmak ve gelişimin bir "Kültürel Altyapı" meselesi olduğunu onlara anlatmamız gerekmektedir.

  Kızların iclal Aydın, Tuna Kiremitçi, Cezmi Ersöz türevi yazarları okuyarak ucuz romantizm ile tanışmalarına ve "aşk acısı çeken, kendini güçlüymüş gibi gösteren ve melankolinin b.kunu çıkarmış yalnız kadın" tribine girmesine engel olmak kaçınılmazdır.

  ve kızların dedikodu eksenli mizah anlayışından kurtulup gözlem'e dayalı mizah anlayışına yönelmesini sağlamak da iyi bir anti kezbanist için olmazsa olmazdır.

  SONUNA KADAR ANTi KEZBANiZM!!!!111birbirbir!
  3 -2 ... kanye
 3. 3.
  (bkz: anti trollizm)
  (bkz: anti apaçizm)
  ... mackenzie