bugün

izel in yeni albünün ve çıkış parçasının adı imiş. bu çarşamba esra ceyhan la adlı tv programında tanıtacakmış. ancak böyle bir programda tanıtmayı seçmesi ile baştan kaybetmiştir kanımca.
"şimdi o sevdiğim ışıklı yolu yalnız mı yürüyeceğim" sözü ile aklıma kargalar sürü ile kartallar yalnız uçar sözünü getiren şarkı. slow denen türde. ama yine de insana gülmeler geliyor. biraz yalnız yürü. kendini dinle fena mı olur. *
bugün günlerden pazartesi
dünkü sessizlik bugünün habercisi
önce hafif bir rüzgar ardından fırtına
böyle başladı bu ayrılık hikayesi

sevmemiş miydi yoksa sevilmemiş miydim
ne kadarı yalan ne kadarı gerçekti
özenle seçilmiş yalın cümleler kurduk
vedalaştık dışarda fırtına dinmişti

şimdi o sevdiğim ışıklı yolu
yalnız mı yüreyeceğim ?
seçtiğimiz filmleri birer birer
yalnız mı izleyeceğim?
yalnız mı izleyeceğim?
yine bir izel güzelliği, yine bir izel şarkısı.. şarkı canımdan can alıyor lan..
izel'in 2007 çıkışlı albümünün adı.
sözü ve müziği fettah can'a ait yürek acıtan, çok pis, kaka şarkı. yaşanılan ayrılıklar sonrası dinlenmemeli...

Bugün günlerden pazartesi.
Dünkü sessizlik bugünün habercisi.
Önce hafif bir rüzgar, ardından fırtına.
Böyle başladı bu ayrılık hikayesi.

Sevmemiş miydi yoksa sevilmemiş miydim.
Ne kadarı yalan, ne kadarı gerçekti?
Özenle seçilmiş, yalın cümleler kurduk.
Vedalaştık, dışarda fırtına dinmişti.

Şimdi o sevdiğim ışıklı yolu yalnız mı yüreyeceğim?
Seçtiğimiz filmleri birer birer yalnız mı izleyeceğim?
gündoğan sahilinde vardır. sahildeki kaldırımın iki yanında mavi ışıklar şık bir görüntü çıkartır ortaya.
nedense kimsenin bilmediği şarkı bu şarkıyı izel değilde daha medyatik ama daha kötü sesli biri söylese (bkz: demet akalın) kusturana kadar duyardık.özellikle şarkının nakaratı çok güzel şöyle izel bağıra bağıra yüksek sesle haykırır.
mükemmel bir fettah can yapıtı. youtube'tan fettah can'ın canlı performans yorumuyla dinlenilmelidir. şahanedir.
cevapsız sorular içeren şarkı.
söz ve müziği fettah can'a ait olan bir izel şarkısı. başarılı bir parça, birde fettah can yorumuyla dinlenmeli.

http://www.youtube.com/watch?v=u9KeHlcJ64E
seçtiğimiz filmleri birer birer, yalnız mı izleyeceğim?' kısmıyla korsan film sektörüne hafiften uyarı gönderen şarkı. internetten izlemek de kastedilmiş olabilir tabi. iğrençti evet.

ayrılık sonrası dinlenilmesi iyi gelen izel şarkılarından biri. zira insan rahatlıyor az da olsa.
çok geç keşfettiğim, içimi yakan şarkı.

"Sevmemiş miydi yoksa sevilmemiş miydim.
Ne kadarı yalan, ne kadarı gerçekti."
pis etkileyici bir şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=uWng-Ct-I9M
beni hiç gitmemem gereken yerlere götüren şarkı... hiç hatırlamasam keşke, keşke nefret etsem...
şimdi merak ediyorum;

Sevmemiş miydi yoksa sevilmemiş miydim?
Ne kadarı yalan, ne kadarı gerçekti?

Şimdi o sevdiğim ışıklı yolu yalnız mı yüreyeceğim?
(bkz: izel-ışıklı yol)
fettah can'ın hazine adını verdiği ilk solo albümünde akustik bir düzenleme eşliğinde okuduğu güzel şarkısı. kanımca izel yorumundan daha samimi olmuş.
öbür tarafa gidip geldiğini iddaa edenlerin ilk lafı .

- hanım ben bi gittim geldim öte tarafa
+ aman bey o nasıl laf
- vallah ışıklı bi yol felan gördüm
+ eee sonraa
- gişeye geldim kgs limit bitmiş , geri geldim .
bide yolda aksakallı bi ibne vardı . koca sakal otoban kenarın tövbe tövbe .
ayrılık sonrası insanın içini yakıp kavuran şarkılardan sadece biri...
--spoiler--
özenle seçilmiş yalın cümleler kurduk...
--spoiler--
178 sayfalık bir romanı bir çırpıda nasıl okur-bitirir ve sonra da 'neden bitti ki' diyebilirsiniz? Bence deneyin! cüneyt nalçacı'nın sizi, insan yüreği sıcaklığındaki bambaşka bir dünyaya taşıyan bu eserini okuyun! eminim seveceksiniz.

bakın! sinema yönetmeni biray dalkıran ne demiş bu roman için;

''sizi alıp uçsuz bucaksız bir yolculuğa çıkaran, aşkın ikliminde mevsimler yaşatan, film tadında, son zamanlarda okuduğum güzel ve dikkate değer romanlardan biri...''

http://www.dr.com.tr/product.aspx?pid=0000000301507
her ilişkiden sonra sorulması gereken soruyu soran şarkıdır.

--spoiler--
Sevmemiş miydi yoksa sevilmemiş miydim.
Ne kadarı yalan, ne kadarı gerçekti.
--spoiler--
adamın amına koyan şarkı. anılarınız aklınıza gelir, kahreder.
mıy mıy diye söylenen, aşk ve ayrılık temalı osuruktan şarkılar silsilesinin bir diğer öğesi.

bizim komşu bir kızcağız var konfeksiyoncu bi kardeşimiz her gün son ses dinliyor bunu oradan biliyorum.
Güzel bir yabancı filmin adı..
evlaya veya mevlaya karışma ihtimali olan sekerata girdiğinde yürüyebileceğin veya yükseleceğin yol.