bugün

zamandan sıyrılmanızı saglar.
2.997.924.580 metre\saniye hızla ilerlemektir. *
Işık hızı evrensel bir hız limitidir daha hızlı hareket etmek mümkün olmadığından, değil 10 katı, 0.000000000001 m/s bile daha hızlı hareket edilemez. Fakat teorik olarak ışıktan daha hızlı hareket etmeyerek, ışıktan daha hızlı yer değiştirmek mümkündür. Şöyle ki, uzay sabit değildir, bükülebilir. Uzayın birbirine uzak bölgelerinde kalan 2 kısmını, bükerek birbirine yakınlaştırıp, mesafeyi kısaltmak ve ışıktan daha hızlı yer değiştirmek yine teorik olarak mümkün.

Not: "Hayal gücü, bilgiden önemlidir." demişti bir zamanlar, bilge bir adam.
ileri demokrasilerde gorulur.
tüple pek mümkün değil.
maddesiz bir halde mumkun. Ruhani olabilir.
teori o ki ışık hızına ulaştıktan sonra gidilen aracın ya da mekiğin hızını arttırmak için çabalamak boşa olacaktır çünkü bundan sonraki bütün çabalar yük olarak gelecektir, bu da teorinin temelde ışık hızının son nokta olduğunu kabul ettiği içindir. ve tabi ki bilimde sınır diye bir şey yoktur.
kaza riski artabilir.
sağlığa zararlıdır. beni araba tutuyor birader o kadar hıza gelemem ben.
yaşlandırır.
Şişme teorisi dahilinde, evrenin bir zamanlar, ışık hızının 3 katı hızda genişlediği teorize edilir. 10 katına teorik olarak rastlanmamış olsa da, 3 katı, evrenin genişleyişi için gereklidir. Alan Guth çarpar adamı.
ümraniye - plüton arası 6 saate iner. bolu dağı tüneli gibi vay amk.
güneşe elli saniyede varacağınız anlamına gelir.
önce ışık hızına ulaşmak lazımdır ki diyorlar ki ışık hızında madde enerjiye dönüşür e o zaman 10 katına ulaşınca bu enerjiyle burdan en yakın galaksi ki andromeda olur kendisi 5 dakika abi.

bir de ışık hızında madde enerjiye dönüşüyorsa foton ne diye adama sorarlar aman neyse ben mi kurtaracam dünyayı.