bugün

yapılmasıtasvip edilmeyen hareketlerdir. sol framde yazarların açmış olduğu başlıkları görünce şaşkına döndüm. ara ara olur kimisine eser kafası yerinde değildir; ben türkün anasını.. diğeri çıkar ben kürdün burasını diye. olmaz arkadaş yapmayın böyle hareketler.
- nerelisin kardeş?
+ izmir
- izmirin yeşilliği denizi suyu insanları hep güzelmiş çok severim izmirlileri.
ya da
- hacu nerelisin ?
+ mardin
- mardinin tarihi şehirleri .. falan işte. atalarımız sürekli, hatta her zaman kardeşçe yaşayacak ortak bi paydayı canlı tuttular. onlar belki bizim gibi üniversite okumuş değillerdi fakat yürekleri temizdi ayrıca ötesini de düşünüyorlardı. tekrar söylüyorum bu hareketler bizim kültürümüzde yoktur. diyarbakırın türkü , istanbulun kürdü, hakkarinin bilemm nesi. olmaz böyle türkiye vardır ötesi yoktur. aklınızı başınıza devşirin yakışmaz bunlar bize , yapmayın.
-nerelisin kardeş?
+sivas.
-görüşürüz ya neyse.
(bkz: bu da geçer)
çocukluktan beri adamlara "ne mutlu türküm diyene" sloganı attırırsanız olması şaşırtmamalıdır.
Kırıkkaleliler bilir; -Nerelisin birader? +Kırıkkale -Siz niye yolun ortasından yürüyorsunuz ya hahaha.
ırkıçılık her yerde hem artık sadece belli bir millete de yönelik değil.farklı inançlara kadınlara,engellilere,farklı takımı tutanlara ve hatta farklı şehirde olanlara.kısacası bizim gibi olmayan herkese.
Teyzem gibi düşünecek olursam bunların hepsi kötü adamlar tarafından düzenlenen ülkeyi karıştırmaya yönelik provokasyon.