bugün

kalıtımsal özyapıları bir olan insanların oluşturduğu doğal topluluğa ırk denir. ırk yok diyen insanımsı şey; senin kanın bozuksa bunu genele yayma.
snn asil knn yoksa sen anlayamazsın tmm mıııa diyerek karşı gelecek milliyetçilerin gerçekliğini değiştiremeyeceği hakikat.
Hahahassiktir. Genini siktiğimin iddiası. Köpekler ırk ırk ayrılırken sıkıntı yok, kedileri de ayıralım. Ama insanlar olunca bööööö. Sen zencilerle, hintlilerle aynı ırktan olduğunu falan düşünüyorsan bi git işine kardeş.
kardeşim burda cok kufur yersin lakin ırklar sen istesende istemesende vardır. ac biraz kitap oku. banada ingilizlerle almanlarla Ermenilerle eşit olduğumuzu soyleme
Ziya gökalp'ın dediğine göre ırk hayvanlarda olurmuş. insanda ırktan bahsetmek mümkün değilmiş. Üni hocamız anlatıverdiydi.
Irkçılık çok kötü birşeydir arkadaşlar yapmayın yaptırmayın..
içinizde Ermeni var mı?
Varsa da sıkıntı yok MK onun ben.
ırk diye bir şey yoktur derken genetik anlamada yoktur. insan türdür ve gidip bir ermeniyle türk de birleşirse verimli döller oluşturabilir, kasıt burada.

köpeklerde ırk farklılığı işte bu mantıkla kuruluyor her köpek cinsi birleşip verimli döller üretemez bu yüzden onların ırkı olabilir.

ayrıca şempanzeyle bile genetik kodun arasında pek fark yok, neden şempanze milliyetçisi olmuyorsun?

zuhaha.

ayrıca insanın ayrımları denen şeyler fenotiple alakalalı şeyler zaten ve bu insanı insandan ayıran öyle aman aman özellik değildir.

zaten kafası çalışanlar işi kültür milliyetçiliğine çekerek orada bir ayrıma gitmişlerdir ve ırkçı anlayışı doğru bulmamışlardır.
kültür olarak da zaten bir şey tek bir yerden çıkmadığı için gene bir kültürü diğerinden tamamen soyutlamak mümkün değil.

hepiniz ademin çocuklarısınız demek istemiyorum adem de palavra ama ırk diye bir şey yok yani.
benim sözümle bilim çelişirse bilimi seçin demiştir atatürk. atatürkün sözüne değer gösterenlerin kabul etmesi gereken gerçek.
Kana ve kafatipine göre ırk olur. Türkler mongoloid bir ırktır.
(bkz: ne demek elfler gerçek değil)
bakınca bir milletin dilini biliyorsan o milletten gibi oluyorsun. ama özellikle ülkemizde hiçbir etnik unsur kültürünü unutmuyor kurucu unsur türklerden başka.