bugün

kış mevsiminde soğuklardan insanın kendisini korumak için yaptığı faaliyetlerdir.

misal; türkiye'ye kış gelince güney yarım küreye tatile gitmek. evet.
parası olan gavatlar için tatil sebebidir.
yemek yemek ve sıcak bir şeyler içmek üşümemek için en ideal yollardandır.
insanlar en kolay soğuğu ayaklarından aldığı için, eğer imkanınız varsa çorap giyin.
pekmez yiyor kimileri. üşürüm daha iyi. sevemedim gitti.
görsel
iki kat kazak hırka giyip üç katlı battaniye örtüyorum. kendi evinde yaşamak bu olsa gerek. a101de battaniye kapışacak moda girdim teşekkürler hayat. kadının elindeki battaniyeye onu bir versene diyip kasaya götürmeseydim keşke. beynim nasıl yandıysa artık swh. sen alıcı değilsin galiba ablam.
saçlarımı boynuma atkı gibi dolamak. işe yarıyor.
Külotlu çorap giymek.
Birincisi; Kasmamak. Evet, kasları rahat bırakmak. Kendimi kastığım an içim titremeye başlıyor. Şu an ayağımda çorap olmadığı halde üşümüyorum. Rahatım.

ikincisi; hareket etmek. Özellikle hızlı! Vücut ısısı yükselmeye başlıyor. Buz gibi havada hızlı adımlarla yürüdüğüm zaman terliyorum nerdeyse.
Aynı şey evin içinde de geçerli. ara vermeden ev temizliği yaptığımda vücut ısım yükseliyor ve üşümüyorum.
Yani hareketsizlik üşümeye sebebiyet veriyor.
Sobayı tezekle tika basa doldurmak ve milli Eğitim Bakanlığınin verdiği boş kitaplarla agzindan yakmak.
Sıcak su torbasıyla oturmak. Müthiş bir şey, deneyin.
görsel
Üşümediğimi hayal ediyorum.
Kombinin ayarını yükseltiyorum.
Elleri apış arasına koymak.
Decathlondan termal içlik mantıklı bir karar olabilir.
saldıray abi tarzıyla yaklaşılması gereken durumdur. (bkz: sevişmek sevişmek sevişmek)
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar