bugün

Kesin kanıtı olmayan durum. Birden onbire her nesilde kötü yazar, troll var çünkü.
Zaman makinesini icat edip geçmişten geleceğe entry giren yazar beyanıdır.

Edit: adam sözlük yetkilisi çıktı beyler.
(bkz: Nesil savaşları)
9 sene önce açılmış başlık, vay arkadaş.
4.nesil gelip durumu toparlamıştır.

Çok dehşet 4.nesiller tanıdım.
Ciddiyim.
doğru söylem. amınakoydunuz lan sözlüğün götoğlanları.
Nesillerin değiştiğini, dünyanın devran ettiğini, ama konuların aynı kaldığını gösteren başlık. Nasıl bir sarmaldır bu?
Gelenin eskiyi aratması durumu mudur yoksa eskinin yeniye attığı kıdem havası mı bilinmez ama artık her yeni neslin beraberinde getirdiği klasik muhabbettir.
(bkz: üçüncü neslin sözlüğün kalitesini düşünmesi)
zikredilen durumun; olan, olması gereken bir durum olmadığı söylenmesi gereken cümlecik..
buradan yazar alımına onay verenlere sesleniyorum: "madem üçüncü nesil yazarlar kaliteyi düşürüyor, neden yazar olarak aldınız?, neden yazar alımına devam ediyorsunuz?" türünden soruların cevabını üçüncü neslin kaliteyi düşürdüğü tezini ortaya atan ve savunanlara ithaf edeceğim mesnedi olmayan iddiadır.
ben üçüncü nesil bir yazarım...
daha yeni yazar oldum diyebilirim...
girdiğim tanımların sayısı daha henüz 100ü geçti...
7 başlık açtım...
açtığım başlıklar hayata dair, altına kolay kolay geyik yapılamayacak, bir tanımı takiben bir anı veya hissedilen duyguların anlatımı yapılabilecek başlıklardı...
girdiğim tanımlarda elimden geldiğince belli bir seviyeyi korumaya çalıştım... yaptığım tanım ve anlatılara gelen eleştirileri, bu tanım ve anlatılarda yaptığım hataları düzeltmemi isteyen ve bana özel mesajla ulaşan yazar arkadaşlarımı hep ciddiye aldım... eleştirilere kulak astım... yanlışların yerine doğruları yazdım...
kısa tek cümlelik tanımlar yerine uzun anlatıları tercih ettim...
1 zirveye katıldım...
ve çoğu başlıkların niteliksiz hatta bazılarının anlamsız olduğunu dile getirdim...
yazdığım bir tanımda sözlüğü savunurken, sözlüğün içeriğini savunurken araya daha kaliteli ve anlamlı başlıklar üretmemiz gerektiğini de sıkıştırdım...
ve ben bu şekilde davranan birçok üçüncü nesil yazar tanıyorum...
evet ben üçüncü nesil bir yazarım...
sözlüğün öncesini bilmediğim için daha kaliteli ya da daha kalitesiz olduğuna dair bir yorum yapamıyorum... özür dilerim...
ama üstüne basa basa yinelemek istiyorum:
BEN ÜÇÜNCÜ NESiL BiR YAZARIM...
4. nesil yazarların kaliteyi yükseltmesiyle önüne geçilebilecek olay.*
özeleştiriden anlamayan diğer nesillerin üzerine aldığı kalitenin yerde sürünmesi durumu.
(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)*
(bkz: bir deli kuyuya tas atmis kirk akilli cikaramamis)
ucuncu nesil yazarlarin kaliteyi dusurmesi fikrinde olan yazarların 4. nesilden umutlu olması.
(bkz: söyle yaran yok mu kanayan)
(bkz: ucuncu nesil)
(bkz: bunlar reklam kokan hareketler mike)
(bkz: genç sözlük yazarları rahatsız)
gereksiz polemikten başka hiçbir getirisi olmayan başlıktır. sözlüğün kalitesini yükseltmek bir yana, düşürdüğü herkesçe malumdur. buradan çıkaracağımız sonuç; nesiller arasında kalite farkı yoktur, yazarlar arasında kalite farkı vardır. 1. nesil bir yazar sözlük kalitesini düşürebileceği gibi, 10. nesil bir yazar da sözlük kalitesini yükseltebilir.
(bkz: zaman ancak armutlari olgunlastirir)
(bkz: ÜÇÜNCÜ NESiL YAZARLARIN KALiTEYi YÜKSELTMESi)
(bkz: hiç alakası yok ne alakası var)
(bkz: delinin biri bi kuyuya taş attı 40 yazar çıkaramadı)
"madem sözlüğün kalitesi düşecekti, neden birinci nesilden sonra yazar alımı yapıldı?" türünden anlamlı bir soruyla cevap verilecek aslı olmayan durumdur. * * * *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar