bugün

an itibariyle
trabzonspor,
bursaspor,
kayserispor...
istanbullu ezikler hiç bir zaman büyük olamaz.
1-pingu
2-pingu
3-pingu
ben, keyfim ve kahyası.
yılların üç büyükleri
(bkz: beşiktaş)
(bkz: galatasaray)
(bkz: fenerbahçe)
dünkü boktu bugün koktu'lar
(bkz: trabzonspor)
(bkz: bursaspor)
(bkz: kayserispor)
uzatmaları oynuyorlar galatasaray zaten pert, fenerbahçe ya da beşiktaş'tan en az biri şampiyon olamaz ya da şampiyonlar ligine giremez ise hem türk futbolu hem de büyüklük biter;

http://uludagbesiktas.blo.../2010/11/uc-buyukler.html
(bkz: o eski halimden eser yok şimdi)
(bkz: bursaspordan önce bursaspordan sonra)
17 nci hafta sonunda oluşacak tablo ile haklarında nihayi karar verilecektir,

ya tamam ya devam.
geldikleri durum itabariyle içinden herhangi bir büyügü destekleyen için hüzün, futbolu ve taraftarlık bilincini bilenler için ise sevinç kaynagı olmuştur halleri.

her yenildiklerinde anadolu devrimini biraz daha ileri götürüyoruz, her yenildiklerinde parasını alıp " en büyük... " deyip heç bi sikim oynamadan giden futbolcuları tarafihe gömüyoruz. kulübümüz büyük taraftarlarımız şampiyonlugu hak ediyor deyip ülkeye gram faydası olamayan futbol yöneticilerini tarihe gömüyoruz.

hepsi üç büyüklerin sayesinde oluyor. yaşasın anadolu devrimi amk.

ccc forza bozbaykuşlar. ccc
tek büyük galatasaray .
bursa - bursa - bursa

not: fenerbahçeliyim lan nolucak.
an itibariyle gördüğüm şunlardır ki;

üç büyüklerin düşüşü demek milli takımın güçsüzleşmesi demek
üç büyüklerin düşüşü demek ülkede futbol kalitesinin düşmesi demek
üç büyüklerin düşüşü demek ülkede futbol sevgisinin düşmesi demek
bu hafta da üçü yenilerek yalan olmuştur...
haftayı anadolu takımlarından 2'şer tane yiyerek kapatmışlardır.
Fenerbahçe - Fenerbahçe - Fenerbahçe

(bkz: allahım kör oldum galiba)
simit-peynir-çay. *
Nezlimde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş sıralamasına sahip olan, Türkiye'nin tarihleriyle en başarılı 3 takımıdır.

Ama şu andaki durumlarına bakıyorum da, "yürü be Trabzon!"
(#10940628)
(bkz: spartacus)
(bkz: crixus)
(bkz: gannicus)
bu geceden sonra Fenerbahçe, Beşiktaş ve Yeni Rakı olarak değişmiş sıralamadır.
galatasaray taraftarı; duygusal. (takımını aşırı derecede seven ve bu aşırı sevgisiyle takımına farkında olmadan zarar verebilen bir taraftar grubu. bu gruptan iyi yazarlar çıkar.)
beşiktaş taraftarı; asi. (hayattaki en önemli felsefeleri isyan olan, sosyal sorumluluk sahibi, anarşist taraftar grubu.)
fenerbahçe taraftarı; kibirli. (onlar kendilerince dünyanın en büyüğüdür. bütün takımların diz çökmesini isterler. bu sebepten dolayı hiçbir taraftar grubu tarafından sevilmezler. sevilmediklerini kendileride bilirler ama bunun sebebini "büyüklük" olarak tanımlarlar. dedim ya; kibir sahibi bir taraftar grubuna sahipler.)

üçünün ortak noktası; hepside takımlarına zarar veriyor. birisi haddini bilmiyor, birisi aşırı derece sevip sıkabiliyor, diğeri ise takımınının başarısından çok kendi başarılarını ön plana çıkarıyor. avrupa beşiktaş'ı bilmiyor ama çarşı'yı biliyor. bu en güzel örnektir.

not: galatasaray taraftarının aşırı sevgisinden bahsedişim, diğer takım taraftarlarının takımlarını sevmediği anlamına gelmiyor. ben ön plana çıkan özelliklerden bahsettim sadece. haberiniz ola.
bu sezon bunu öğrendik.
(bkz: yok öyle bir şey)
(bkz: dedeler)
anadolu kulüpleri taraftarlarının, özellikle izmir'li ve ankara'lı olanlarının çatır çatır çatlayarak takip etmek zorunda kaldıkları büyük takımlardır. bu 3'lünün büyüklükleri şampiyonluklardan gelmez, büyüklük sebepleri de zaten budur. şampiyon olunca büyük takım olduğunu zannedenler öyle takılmaya devam etsinler. mesela; ispanya'da deportivo'nun 2 şampiyonluğu var ama deportivo'nun büyük takıma benzer gibi bir tarafı yok. message received!
liseli, sivilceli ve kafasında beyin yerine taşaklarıyla dolaşan ergenlerin pek bir ciddiye aldığı, "üç büyükler" olarak nitelendirdiği takımların büyüklüklerinin nerden geldiğini bilmedikleri tasniftir.

bizde tek büyük var, yanıda kavun beyaz beynir. oturur bursaspor maçını izleriz. message transmitter!