bugün

sigara izmariti veya sümüklü mendil.
Bu ülkede seans sırasında “peygamberimize inanıyor musunuz” şeklinde soru soran psikologlar olduğu sürece daha çok tartışırız biz bunları.
seçim yaklaştıkça bunlar fabrika ayarlarına dönmeye başladı.
birkaç saate çıkar, yanlış anlaşıldım benim annem de başörtülü tarzı paylaşımlar yaparak geri vitese takar. koskoca bilim adamısın okulların var kursların var. insan biraz dikkat eder söylediklerine. sen bu sokuk kemoşlara niye uyuyorsun.
son röportajında çok gereksizce başörtülü psikolog muhabbeti yaparak sikten götten yere gerilim yaratan adam.

böyle saçma salak söylemler sokuk islamcılara mağdur edebiyatı için malzeme veriyor. anlamıyorlar.
çok değerli bir adam olmasına rağmen medyada hak ettiği itibarı görememektedir.
Yanılmıyorsam yirmi yaşındayım. Elimde bir kitabı var adını hatırlamıyorum. Kitapta tam şu anda bulunduğunuz durumu yazın diyor. Sizin için de bir enstantane olarak kalsın diyor. Ben şunları yazıyorum. Babam tıraşını olmuş yüzüne kolonya sürüyor. Sıcak bir yaz ama ev serin. Koltuğa uzanmış kitabımı okuyorum. Huzurlu bir an. Bence.
Bir doktor olarak ellerinden öpüyorum.. duygularımıza tercüman olduğu için..
Hülya hökenek susturmaya çalıştırdı ama yemedi.
Fena çaktı hoca.
Bol keseden isviçre tipi talkınlar veren biri. kendi çalıp kendi oynayan bir bünyenin sahibi. Anlattıkları Türkiye realitesi ile zerre dahi örtüşmüyor. Epey ütopik olduğu dahi dillendirilebilir.

(bkz: içine polyanna kaçmış Mazhar Osman)

(bkz: sık bakalım dağlara dağlara)
bu gece siyaset kurumuna pandemi özelinden giderek delirttiniz ulan beni modunda genel bir ayar vermiş üst düzey insan. psikolog.
Çok kafa açıyor be.
son kitabı direksiyon içerisinde, o kadar güzel muhalefet yapmıştır ki,
fark bile edemezsiniz neredeyse .
güzel kitap olmuş , elinize sağlık hocam.
66 yaşında bu dayı şu an fox tv canlı yayında. devletin polisi ne iş yapıyor.
Bilgisi, donanımı, duruşu ve sempatikliğiyle, iletişimi, insan olma gerekliliklerini, olumlu ve yapıcı insan olmak adına her unsuru bıkıp usanmadan, kendine has úslubuyla anlatan güzel adam.

Hep var olsundur.
O konuşsun, biz dinleyelim.
Dinlemelere doyamayalım.
''bir çok insan hayatının büyük bölümünü olduğundan farklı görünebilmek için heba eder'' sözünün sahibi.
ekşicilerin yeni allahı..
Hala Ankara üniversitesi eğitim bilimlerinde ders veren her sözü, cümlesi takdire şayan profesör.
Fakat geçenlerde bir yerde protesto edildi diye gördüm, üstün dökmen' e yakıştıramadık diye bir haber vardı. Bir konuşma yapmış üstün dökmen, işte protesto edilen sözleri;

Ülkemde ya bilgide ya da ölçme değerlendirmede hata var. Herkesin din dersi 5’tir. Ama bunca hırsız uğursuz nereden çıkıyor? Örneğin Van depreminde din ve ahlak dersinden herkes 5 aldı. Ama kolonları kesen hırsızlar da 5 aldı” sözleri dinleyiciler tarafından alkışlarla desteklenmişti. Bakan Avcı’nın rahatsız olduğunu gören Türkiye Özel Okullar Birliği Başkan Yardımcısı Nurullah Dal da, Bakan Avcı’ya adına 100 ağaç dikili sertifika verirken “Demek ki bu kadar din dersi yeterli değilmiş. Daha da arttırılmalı” diyerek ortamı yumuşatmaya çalışmıştı.

Her zamanki gibi ben yine çok doğru bir konuya dikkat çekici bir şekilde değindiği kanaatindeyim. Müslüman ülkeyiz ama dinsizin yapmayacağı kadar iğrençliklere şahit oluyoruz. Kınamayın üstün dökmen' i ya da eleştiren herhangi bir kişiyi, nasıl çözeriz bu durumu ona bakalım hep birlikte...
Evinde ki kedilerinin adlarını Türkçe koyan ve bunu katıldığı programlarda da her seferinde söyleyen, adı gibi üstün olan üstüninsan.

Siz takılın ebubekir, osman, Ömer, ali.

Ben hiç berk, deniz, toprak, ışık gibi isimleri olan arap görmedim. istemem de zaten.
sürekli bir televizyon programı yapma kaygısı taşıyan klinik psikolog. evet faydalı konulara değiniyor bunu inkar etmiyorum, sadece keşke tadında bıraksaydı.
Bilgi birikimi üst düzey, birikimini nefis bir dille aktarabilen, iletişim becerisi yüksek bilim insanı ve kişiliktir.
Ayrıca, mütevazi, nazik duruşu da, hayranlık uyandıran ikinci özelliğidir.
küçük şeyler diye programı vardı severek izlerdik.
Mükemmel bilgi donanımına sahip ve harik aktarım yapan, ülkemiz insanının anlaması çok zor olan Türkiye'nin ileri beyinlerindendir. Her profesörümüz böyle olsa idi sanırım Avrupa Birliğine biz girmek istemezdik...
Kendisi iyi şeyler yapmıştır eminim buna ama iyi öğrenci yetiştiremedi. Tanınan bir öğrencisi yok. Ekol oluşturamadı.
Yıllar önce trt'de yayinlanan küçük şeyler programı sayesinde tanıdığım , sonrasında kaleme aldığı kitaplarıyla tanıştığım akademisyen psikolog .
Ladesçi,Küçük Şeyler, iletişim çatışmaları ve empati kitapları okunasidir.
"geleceğin suçlusunu yetiştirmenin 8 basit kuralı" başlıklı yazısı, anne-babalara çocuk yetiştirme konusunda rehber olacak niteliktedir.

"Geleceğin suçlusunu yetiştirmenin 8 basit kuralı:

1. Küçükken daha, çocuğa ne isterse vermeye başla !
Ki, herkesin onun geçimini sağlamakla
mükellef olduğuna inansın.
2. Fena sözler söylediğinde gül!
Ki, kendisinin akıllı olduğuna inansın.
3. Ona düşünmeyi, beynini kullanmayı öğretme sakın!
Bırak, onsekizine gelince kendisi karar versin.
4. Yerde bıraktığı her şeyi kaldır: kitaplarını, giysilerini,
pabuçlarını.Onun için her şeyi sen yap!
Ki, sorumlulukları hep başkalarına yüklesin.
5. Onun önünde sık sık kavga et !
Ki, bir gün aile parçalanırsa pek de şaşırmasın.
6. Ona istediği kadar harçlık vermekten kaçınma!
Ki asla kendi parasını kazanmanın
ne demek olduğunu öğrenmesin.
7. Yiyecekmiş, içecekmiş, konformuş, tüm arzularını
yerine getir!
Ki, istediklerini her zaman elde etmeye şartlansın.
8. Komşulara, öğretmenlere, polise, vs. karşı
hep onun tarafında ol!
Ki, hepsine karşı ön yargılarla davransın.

Evet evet, bütün bunları yap!

Ki, günün birinde onun başına bir bela gelirse kendinden özür dile,
; ama onu felaket dolu bir hayata
hazırladığın için kendine teşekkür etmeyi de ihmal etme sakın..."