bugün

Ya basit bir bölümde okuydur ya da çok caliskandir.
sorumluluklarının tamamının farkında olan, yarış içerisinde kendisine yer bulmaya çalışan insandır.
4 yıl kaybetmiştir.
Sevdiği bölüm okuyorsa şahane, sevmediği bölümde okuyorsa allah yüzüne bakmış.
7 senede bitirdim.

keşke 2-3 sene daha uzatsaydım. öğrencilik gibisi yoktur. gençlere tavsiyem uzatabildiğin kadar uzattır. Hayat aşırı sorumluluk istiyor. Çalışma dünyasıda bir o kadar acımasız.
gayet normaldir hatta imkan verilse 3 senede bitirse millet. birde gereksiz dersler bölüm harici okutmak nedir yani. matematik edebiyat tarih vb. gibi. sadece bölüm dersleri işlensin 3 yıl okul 1 yıl staj olsun. Ha bölümün spesifiktir yabancı dil eğitimlidir hoca takık cins bir tipdir gittiğin üniversite eğitimi üst düzeydir bitiremeyebilirsin. ama ekin bulgur uni yok demirdöven efendi uni vb mahalle arası eğitim kurumlarını bitiremiyorsan aga zihinsel bir problemin vardır ya da tembelsindir. şimdi mezun olanlara bakıyorum o diplomayı verenin yani bukadar pes kasaptan bakkaldan mı alıyorlar. eğitim seviyesi yerlerde yani. ha sen cafe cafe sürtersen, dersi derste dinlemessen o okul hayatta bitmez.
ben olacağım. 1 dönem kaldı, sabret lityumcum. mezun olduğumda tüm ruh hastalarını kliniğime beklerim, burdan iyi iş çıkar
2 yıllık üniversiteyi 4 yılda bitiriyorsa ne diyeceksiniz?
Önemli olan neyi ne kadar zamanda yaptığın değil, sonrasında ya da yaparken kaliteli olmasıdır.
4-5 saat uyuyup zımba gibi kalkmak mı 10-11 saat uyuyup leş gibi uyanmak mı?
Kaç yılda bittiği kimsenin umurunda değil 8-9 yılı aşmadığı sürece.

Ama tutup da ingilizce öğrenmeden uluslararası bilmemne bölümünü bitiriyorsanız sizin için pek umut yok diyebilirim.
Ben
Ziraat mühendisliğini 4 senede dereceyle bitirip mezun oldum.