bugün

öğretmenim derler genelde, derste parmak kaldırırlar, ayrıca otomasyondan ders seçmiş olmalarına rağmen otomasyon ne bilmezler bir de ya otomasyon diye bişey varmış sınav sonuçları orda açıklanıyormuş biliyor musun diye birbirlerine yararlı bilgiler verirler. ayrıca koloni halinde gezerler özellikle ilk haftalarda. bir de bunların onlarla alttan ders aldığın için kendi döneminde verseydin bizi mağdur etmeye ne hakkın var diyenleri vardır ki budaklı meşe odununu hakederler.
ürkek çekingen tavırlar ardından kabak çiçeği gibi açılma hali.
kızların kendini dünya güzeli erkeklerin kendileri james dean sandıkları haller.
ortam yapma cabaları..
transkrip,ff fd aa ,çömez,paçöz kavramları ile tanışma hali.
sürekli bir tebessüm halet-i ruhiyesi vardır kendilerinde; zira hayata dair umutları vardır.
koyun sürüsü şeklinde gezmekle başlayıp,ipini koparmış it gibi sabahlara kadar ye iç gez felsefesini benimseme durumudur.
lisedeki arkadaşlarına onları çok özlediğini ve burda çok yanlız oldugunu üniversitedeki herkesin salak oldugunu yazarlar aradan bir yıl geçer ve ikinci sınıfa geçtiklerinde lise arkadaşlarının numaraları telefon rehberlerinden yok olmus bulunmaktadır.
cafelerden toplanan kuulcuklardır.

cool taklidi yaparlar.
3 aşamalıdır efendim.

1."bu dönem ortalama yapıyorum sonrada yatay geçiş hooopp odtü"
2."yatay yapamadım ama olsun ben buradan hoca olur çıkarım hacı kimse tutamaz benim aha şu oda benim odamdır"
3."a*ına koduğumun bölümü bitmeyecek galiba 4 senede dur ben babamı ariyim biraz bu fikre alıştırayım ufak ufak"
sınıf önemli değildir diyeceğim şey için. vize ve final öncesi hangi ders olursa olsun şu soru mutlaka gelir;

-birader xxx dersinden ne çıkar??

not: 4 yıllık üniversiteliyim bu soru bıktırdı artık. hayır duyan da sabah akşam kitap karıştıran bir adamım sanacak.
-iktisat mı bura?
-yok değil.
-bura ne?
-fen-edebiyat
-eee, (boş bakışlar)
-sen yeni misin?
-evet ,iktisat nere baba ya?
geçiş yapacaktır abileri ablaları.yada yine sınava girecektir. Hep ayni hikaye.
''beni kimse ezemez'' imajındaki dik kuyruk.
kantine girip kimseyi tanımadığından mal mal etrafına bakınmak. sonra götüne baka baka kantinden ayrılmak.
bütün sosyal etkinliklere katılmak.
her dağıtılan broşürü almak.
8erli grup halinde gezmek.
Üstünde yazı yazan , t-shirtler giymek.
kantinde oturmaktan haz almak.
üniversiteye yeni başlarken en büyük sorun arkadaşsızlık olduğundan herkeste kendini tanıtma ve gösterme çabasıyla gelişen eylemlerdir.
dikkat çekmek için iğrenç tarzlar yaratmak artı saçlarını kırmızı turuncu sarı gibi renklere boyayıp kendini mutlu etmek. bayanlarda.
hani kızlar nerde?
saçları da uzattım ama..
hani kızlar teklif ediyodu
ortam 'yapıyım yapmalıyım' türü davranışlardır.
sınıfa girip en önde oturmak... zamanla arkaya yani muhabbete doğru bir kayma da görülebilir, önde de kalınabilir.
paranoyak gibi yürür.
etrafına bakınır.
çanta takar.
heyecanlıdır.
mutludur. tabi başına ne geleceğini bilmediği için.
her boku ben bilirim davranışı.
her boku yemeye hakkım var davranışı.
aslında zaman zaman boktan öteye gidemediğini anlayamama davranışı.
"ben de koyujam ha" davranış tipinin versiyonları görülür bunlarda.
Ağzınıza "hocam", "birader", "ortağım" gibi kelimelerin yapışması ile başlayan süreçtir.
Üniversitenin ambleminin bulunduğu tişört, anahtarlık, kupa, ajanda, stiker gibi bilumum malzemelerde fütursuzca almak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar