bugün

makarna pişirme teknikleri.
insanların ne kadar kahpe olabilecekleri gerçeği, arkanı kollamanın önemi vs...
çok enteresan bir uyku düzeni.
çok enteresan arkadaşlar.
çok enteresan dersler.
çok enteresan hocalar.

her şey normalken, normalin tam olarak ne demek olduğunu bilmemekten kaynaklanan ' çok enteresanlı cümleler kurma isteği' gibi gereksizlikler de katabilir.
hep bir umut katar insana okulu bitiricem, güzel bir işe giricem sanar insan. halbu ki türrkiye de sana kattığı tekşey kariyernette baktığın iş ilanlarıdır.
menemen yapiminda master olmak.
insanların okumuşlarının bile cahil olabileceği bunlardan bir tanesidir.
binbir çeşit insan tanımamızı sağlayarak güven duygusunu sorgulamamızı sağlamak.
Yemek-Para harcamayı öğrenmek-Karı Kız- Ütü.
para yönetimi, kendi kendini idare edebilme yeteneği.
hayatta kalma kursu. hiç yapmam dediğiniz şeyleri yaptığınızda, olgunlaşan bünye.
dört ayak üstünde durmayı öğretir. bazısı kalkar gider bazısının beli çöker.
(bkz: am göt meme)
kızlar teklif etti üstelik.
yalnızlık. sanki arkadaş kontenjanın dolmuşçasına yalnız hissedersin. herkes samimiyetsiz ve gelip geçici gelir. o kadar garip bir duygu ki, anlatamıyorum.

sanki doğduğun gün sana belli bir sayıda arkadaş edinme hakkı verilmiş ve sen o hakkı üniversiteye başlayana kadar doldurmuşsun da artık tek bir insanı bile kabul edemiyormuşsun gibi.

kimseyi içselleştiremiyorum . işte bu benim dostum, arkadaşım diyemiyorum. sahiplenemiyorum. garip. okula başladığım ilk günden şimdiye kadar hiç böyle hissetmemiştim.

(bkz: insanlardan iğrenmek)
kızlar için pek hayırlı şeyler değildir. evet.
Evlenilecek kızın bulunmasında bir numaralı yerdir. Tabi herkese denk olmaz, kader kısmet...
sorumluluk duygusu. hemde büyük miktarda.
Çok değil biraz uyanıksan vizyondur.
Hayatı öğretiyor üniversite.
hani bir lisan bir insan iki lisan iki insan ya üniversite de öyle bir üniversite bir insan.
Olgunluktur. Hem karakter hemde fiziksel olarak.
geç yatmak ,rahat rahat gezmek ,arkadaş ortamı , eğlenceli hayat , vs...
insan sarraflığı, parasızlıkla mücadele, sosyalleşme grupları/kulüpler, makarna ile imtihan
üniversite bana delilik kattı.delirdim.
hiç bir şey bilmediğinizi anlatması.
Dostluk paylaşmak ayakları üzerinde durabilmek az ile yetinebilmek ön yargının zararları memleket hasreti ailenin kıymetini.