bugün

değişkenlik gösterebilen kaygıdır. devlet üniversiteli gariban yurdum genci, okul sonrası geleceği ile ilgili ciddi kaygılar taşırken, misal bilkentli, yeditepeli gencimizin kaygısı "yarın ne giysem acabağ" şeklinde yakın geleceğe dair kaygılardır.
üniversiteyi bitirdikten sonra sahip olacağı gerçek kaygıların yanında, okul dönemi kaygıları sabun köpüğüdür.
http://4.bp.blogspot.com/...wuJHbno/s320/tedirgin.jpg
birinci sınıfta iken çok ziklemediğin ama son sınıfa gelince g. tün tutustugu ve kafanın dank etmesini sağlayan ve direk yaşadıgım fantastik bir duygu.
geçen yıla kadar bende olmayan kaygı. ölürüm lan heralde bi' kaç yıla diyordum. hala ölmedim tırsıyorum amıneke.
türkçe öğretenliği okuyanların atanamama kaygısı gibidir. (bkz: bilirim acı bir şey)
Türkiye'de birkaç bölüm dışında dayılarınız yoksa bütün bölümlerde bir zaman elbet duyulacak kaygıdır. Mevcut üniversite sayısının artışına bakılırsa 10-15 sene nasıl bir vaziyet çıkacağını ortaya hayal etmek istemiyorum.
başarısızlık ve stresi getirip hayatı yaşanmaz kılan kaygı. elden gelen yapılmalı, rahat olunmalıdır.
Maddi temelli kaygılardır kimisi maaş beğenmez kimiside iş bulamaz ancak fazla takmamak gerekir.çünkü biraz uğraşınca herşey oluyor.