bugün

yazarı medreselerin başarı sağlayacağı garantisini nereden temin etmiştir merakta bırakan başlık.
illa bir atatürk daha gelsin ha..
(bkz: adamlar atatürk e doymuyor efendim durduramıyoruz)
Haklı bir istekle beraber düzeni bozulmuş bir sistemdir ki sistemden önce toplumun altyapısı ve sorunun özündeki problemi anlayabilmesi çok önemlidir burda yani sorun ne ve biz neye cevap arıyoruz yada bir sprun var mı bu şunun için gerekli böyle bir sistemi yani medrese sistemini getirdiğinizde neden medrese sistemi getiriliyor ve bununla ne amaçlanıyor bunu geçerten saptarsak ki brn buna inanmıyorum bu sistemi getirmek mümkün olabilir bunun yanında medrese sistemiyle başarılı ve düzgün bir nesil yetiştirilebilir mi pekala fakat daha öncede söylediğim gihi toplum psikolojisi ve altyapı çok önemli.
medreselerde din adamlarının insafına kalınsın bilim konusunda osmanlı devrinde olduğu gibi, değil mi? adım atmak günahtır, çarpmak, bölmek günahtır. tarihten de, dünyadan da haberiniz yok lan.
aslında haklı söylemdir. ancak şöyle sıkıntılar doğurur. yurt dışından herhangi bir üniversite tarafından tanınmazsın, profesör, doçent türü ünvanları baştan aşağı değiştireceğin için yurt dışında bunların karşılıkları olmaz.

ha, şunu yaparsın ama. üniversitenin içine medrese kurarsın, burada öğrencilere layıkıyla medrese eğitimi verirsin, bu medreseleri zamanla üniversite dışına taşırsın, azerbaycan'da, kırgızistan'da, türkmenistan'da, bosna'da, kosova'da, suriye'de, libya'da, sudan'da, cezayir'de ve diğer bir çok ülkede medreseler kurarsın ve üniversitelere üniversitelerden daha iyi eğitim verdiğini ispatlamaya çalışırsın. bunu yapabilirsen eğer önce medresesi olmayan ülkelerden öğrencileri kendine çekersin, sonra bu ülkeler sana gelir der ki bize de medrese kur. biz de ülkemizde bunun bulunmasını istiyoruz.

götümüz yiyorsa bu uğurda paspasınız olmaya hazırım. ha, götümüz yemiyor o ayrı. önce işgal altında olan topraklarını düşmandan kurtaracaksın. sonra bu özgüven ile bilim üretme çalışmalarını hızlandıracaksın. önce ilaç pazarını çökerteceksin ki hastalıklara gerçek tedavi yöntemlerini üreterek ve yayarak yaparsın bunu. kısaca mı? yapacak çok iş var.