bugün

ekseriyetle kapalı ya da gizli gruptur. sınavlarla ilgili haberler falan verilir. çoğu zaman geyik yapılır.
okul tatil olduğunda kimsenin yazmaya tenezzül etmediği ya da çokça ilgilendiği halde kendisine "tatilci" görüntüsü vermek adına yazmadığı gruptur.

tatil zamanlarında öküz öldü ortaklık bitti yakıştırması yapılabilir.
fakülte kızlarının toplu olarak facebook adresinin bulunduğu yerdir. çok yuva yapar. iş yapar. eğitim odaklı bi yer aslında sınav tarihleri falan da oluyo sanırım bi de orda burda neyse işte.
tatil zamanı genelde notlar açıklandığında hareketlenir.
samimeyetsiz paylaşımlar, "off yine çalışamadım yha .s" larla dolu işe yaramayan bir gruptur. silin, çıkın ne bileyim yapın işte bişeyler.
Party organizasyonlarının paylaşıldığı gruptur.
sınıftaki gereksiz tiplerin geyik yaptığı, geri kalanının ise bu geyiğe katlandığı ve içinden küfrettiği gruptur. millet birbirinin notunun sorar falan.
ara sıra sohbet ortamına çevrilen, şu sıralar "büte kalmak" ile ilgili envai çeşit espri yapılan ortam. ama ödev konusunda çok yardımcılar haklarını yemeyelim. öbür konuda odun çok.
gereklli bilgilerden ziyade en gereksiz şeyler paylaşılır. "uff.. bu sınvda hoca ne sorck acaba çk merk edyrm.s.s", "yav bu x hoca da amma zorluyor bizi heee", "yarınki araştırma ödevinin yazı forntu ne olacak?", "sınıfımızın yarın kimle maçı var?" vs. vs.
Üniversitede hazırlık sınıfı zamanında olması muhtemel gruptur.
--spoiler--

ders çalışan var mı?

x hocanın final notları ilan edilmiş

bu yapılan sunumlar ve fılmler fınale mı dahıldı yoksa vızeye mı ?

söledim size o kadar ayrıntı çalışmayın diye bak ne kolaydı sınav

hiç ders çalışmayan ya da çalışamayan var mı?

--spoiler--
büyük gaflet ile okul başında kurduğum gruptu(r). Maalesef olması gereken şekilde kullanılması gerekirken grupta kanlı gül fotnğrafları falan paylaşılmıştı. Eh çıktım tabi gruptan.
Arkadaşlar xx hoca notları açıklamış kaç aldınız? sorusunu soran kişileri barındıran yer. Aslında kendisi 90 almıştır ama gelen yorumların en sonunu bekler, birisi sen kaç aldın diye sorunca ben 90 aldım yazar.
"arkadaşlar" ile başlayan cümleler kurulur, ders notu dilenciliği yapılır, sınav konularını öğrenmek için koşuşturulur. grup, kendi içerisinde şu gruplara ayrılmaktadır:

1)Her şeye koşanlar: notlar, duyurular vesaire gibi her şeye koşup gruba yetiştiren nerd kesimdir.
2)Boş muhabbet yapanlar: kendilerince bir espriyi grupta paylaşır veya paylaşım yapılan gönderiyi goygoya çevirirler.
3)Hiçbir boka karışmayanlar: sadece takiptedirler. arada gruptan insanları eklerler, onlarla da konuşmazlar.
4)Hocalar(opsiyonel): Türkçe'nin dibine vuran cümleler kurarlar, "hocammm çok sağolunn:)", "teşekkürler hocam:)" gibi yorumları eksik olmaz.
mezuniyet töreni yapılalı 2,5 sene oldu, 2 senedir gruba kimsenin uğradığı yok. zamanında yüklenen 100'lerce fotoğraf ve videolar, yapılan geyik muhabbetler öyle kaldı. grup gizli ve herkesi gruptan atarak tek başıma kaldım; bir kişi de çıkıp "bizim bir grup vardı ne oldu ona?" diye sormuyor.*
gereksiz tiplerin gereksiz geyikler çevirdiği gruptur. bi susun amk.
birinci sınıfta açılır bu gruplar genellikle.
okulun ilk haftaları sınıftakiler birbirlerini buradan tanır, gözüne kestirir.
yapılan duyurular buradan paylaşılır.
zaman içinde geçerliliğini yitirir, son sınıfa geçildiğinde en son paylaşılan yazının iki sene önce yazıldığını ve üye sayısının tek haneye düştüğü görülür.
ve gruptan çıkılır.
tatillerde hayalet şehir gibidir. ders kaydı ve harç zamanı geldiğinde yine hareketlenir.
gereksiz geyik yuvası. okul biter bitmez şu siktiğimin grubundan çıkmak olacak ilk işim.
mal topluluğu.
kimi sınıfların ciddi ciddi not paylaştığı kimilerinin da salak salak fotolar paylaştığı gruplardır.
Lisedeki gruptan nasıl ayrıldıysanız gün geldiğinde de biraz hüzünlü biraz da kurtuldum edasıyla gruptan ayrıl butonuna basarsınız.
ömrü en fazla 5 yıldır.
şu günlerde yine gereksiz muhabbetlerle dolmuş gruptur.

yahu ben sizin saçma muhabbetinize katlanmak zorunda mıyım? gidin özelden konuşun ne konuşacaksanız.
(bkz: üniversite ne amk)