bugün

Bu hafta içersinde yaptığım açıklamadır. Kimine göre rahatlık arz eder, kimine göre sonun başlangıcıdır. Daha önce ben gibi lisede de sınıfta kaldıysanız sizin için alışılagelmiştir.Fakat ailenin yüksek beklentisi ile yurtdışındaysanız ailenizde kısa süreli kaos a yol açar. Babayla da aranız pek iyi değilse özellikle tadından yenmez. Kendileri için burda olduğunuz anne ve kardeşte bir nevi ; '' sponsor bulamadığı için oyuncularına para veremeyen futbol takımının dağılmışlığı '' gözlenir. Baba mesleğine dönüş çağrıları sınıfta kalan kişi tarafından yanıtsız kalır ve direniş tüm hızıyla devam eder...
Kısacası iki ucu boklu değnektir.
bir arkadaşımın geçen sene karşılaştığı durumdur aşağıdaki cümle ile durumu açıklamaya çalışmıştır.

"baba hoca sıçtı ağzımıza valla 3 kişi geçti koca sınıftan."
zahmetine girmeye dahi gerek olmayan mesele. tamamen fuzuliz. ya biter ya bitmez! şahsen atılana kadar tek kelime etmedim, siktirnameden benim bile haberim yoktu; bitirirken karnaval teptip ettim.
özel üniversitede okuyorsan ekstra cesaret isteyen açıklama.
anlatılamayacak sorundur. çünkü ailenin kafası hala lisedeki sınıfta kalma muhabbetinde kalmıştır bunun üniversite versiyonunu anlamakta güçlük çekebilir.
2. sene dönem tekrarına kalıp, bunu 2 yıl aileden gizleyip 4. sene bir dönem için 3 diğer dönem için 3 dersten kaldığımı söylediğim zamanda yapmak zorunda kaldığım durumdur. Tarifi zor bir durumdur. Hele bir de eğitim fakültesi okuyorsanız size kimsenin kalmadığı yerde sen nasıl kaldın diye sorarlar. sordukları sorulara verecek cevabın yoktur, susar içsel konuşmalarla kendini avutursun. Çok zor feci bir durumdur. Para istemeye utanırsın önümüzdeki yıl boyunca. Ama benim suçum değildi yani kalmam. Üniversiteye Kapağı at nasıl olsa biter dediler. Tamam dedim attım kapağı. Sonra salla dediler yata yata geçersin dediler. ben de Önüme gelen kızla yattım. Bu arada dersleri aksattım devamsızlıktan kaldım. bir baktım okul uzamış. Son seneki vicdan azabı o seneye kadar kaldığınız bütün dersleri firesiz verirsiniz.
konusurken sesi titretir.
ailenizle bağlarınız sıkı ise, durumunuzu, ruh halinizi zaten biliyorsa açıklamaktan korkacak bir şey yoktur.
Zor bir durumdur , nasıl açıklamak gerektiği hakkında bir fikre bile sahip olunmadığı zaman daha da zor bir hal alır .

Edit: Nasıl açıklanır ki ?