bugün

Yeni üniversite adaylarının çokca aklından geçirdiği sorudur. Öncelikle 1-2 hafta sınıfınızdakirlerle arkadaşlık etmeye çalışın, daha sonra okula açılırsınız.

edit: üniversite ortamına girememiş birisi eksilemiş. Vay hain kostok.
varsa şakirtlere, yoksa kendi halinde takılan genç gruplara katılacağım için sorun etmediğim olay.
üniversitede ortamlara girilmez. sikik sikik türk gençlik filmlerini izliyosunuz sonra üniversiteye girince bunalıma giriyosunuz. yapmayın. birkaç samimi arkadaşın olsun kafadengi o yeter sana.
Asla ama asla ders aralarinda -bakin ders arasi diyorum tenefus demiyorum- 6 7 erkek yanyana koridorda veya bahcede gezmeyin. Azicikta sabredin inanin kimse ilk gun gorundugu gibi cikmaz.
"kadın, kadın, kadın, kadın.."
okuduğunuz üniversiteye ve insanlarla iletişim kurmanıza bağlı olarak 2 gün ila 2 yıl arasında değişebilecek olan durum.
güzel ortamlara girilir.
Bir çok yeni üniversite öğrencisinin merak ettiği soru.

ilk günlerde bir şekilde farklı farklı kızlarla diyaloğa girin. Birşeyler sorun, onu nereden aldın, kantin nerede, öğrenci işleri nerede, ateşin var mı, fazla sigaran var mı gibi. Daha sonra bu kızlara selam verin tekrar konuşun, kantine davet edin, sigara verin tekrarvs vs. Size kalmıştır sorulacak sorular. ilk günlerde erkek gruplarına girerseniz okulda birileri kızlı gruplar oluşturduğunda o gruplara giremezsiniz. Cool olun ama biraz da girişken olun. Birileri birşeyler yapalım dediğinde heyoo evet yapalım demeyin. Kızların, sen de gelsene dediği adam olun, pasif de kalmayın yoksa görmezler bile. Alternatiflerin olsun Mümkünse okula yakın eviniz olsun. Okul kulüplerinde yer alabilirsiniz. Sporcu kimliğiniz varsa kullanın. Modern dans her zaman yemez. Karı kız için giderseniz hep erkeklere partner olursunuz. Hocalar çakaldır.
Yurttan olan mühendis arkadaşlarınla okulda görüşme. iiBF, iletişim, hemşirelik gibi fakültelerdeki arkadaslarinla Kafe'de buluş. Birde topluluklara başvurmaktan Çekinme.
Ben ocağa takılırım ötesini bilmem.